To się naprawdę łatwo czyta

Aby zachęcić uczniów do czytania, w podręczniku zamieściliśmy teksty poruszające współczesne tematy i problemy bliskie młodzieży, a także omówienia popularnych filmów i seriali, z którymi uczniowie spotykają się na co dzień.

Ład i porządek

Przejrzysta struktura podręcznika ułatwia naukę. Dlatego wydzieliliśmy dwie części: pierwszą, obejmującą kształcenie literacko-kulturowe z elementami historii literatury, oraz drugą z zagadnieniami z kształcenia językowego. Aby ułatwić korzystanie z podręcznika, dla każdej z nich zastosowaliśmy inną szatę graficzną.

 

Przemyślana budowa

Staramy się ułatwiać pracę na lekcji. Dlatego poszczególne tematy są zbudowane według stałej struktury, pozwalającej zarówno uczniowi, jak i nauczycielowi łatwo i intuicyjnie poruszać się w obrębie danej jednostki.

Przejrzysta szata graficzna i czytelne schematy

W podręczniku zadbaliśmy o czytelną nawigację oraz wyraźne oznaczenia wszystkich elementów: „Ważnych wiadomości”, ćwiczeń „Po przeczytaniu” i dodatkowych informacji. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, ułatwiających uczniom przyswajanie omawianych zagadnień, np. treści dotyczące kształcenia językowego pokazujemy na przejrzystych schematach, a w podsumowaniach wiadomości stosujemy proste mapy myśli.

Wszystkie rozwiązania

Być bliżej uczniów…

Kto z nas choć raz nie usłyszał, że lektury są mało ciekawe, poezja nudna, a gramatyka trudna? Chcemy pokazać, że tak wcale nie musi być, dlatego w podręczniku proponujemy różne rozwiązania bliskie uczniom, dostosowane do ich wieku i percepcji.

To się naprawdę łatwo czyta

Aby zachęcić uczniów do czytania, w podręczniku zamieściliśmy teksty poruszające współczesne tematy i problemy bliskie młodzieży oraz omówienia popularnych filmów i seriali, z którymi uczniowie spotykają się na co dzień.

Zaciekawić i zmotywować

Dobra motywacja do nauki to już połowa sukcesu. Dlatego w podręczniku tak dobraliśmy formy przekazu, żeby zainteresować różnych uczniów. Bo każdy uczeń jest dla nas ważny.