Strefa narzędzi

SERIA

To się liczy!

To się liczy! to nowoczesna i prosta seria przeznaczona do nauki matematyki w branżowych szkołach pierwszego stopnia. Pokazuje praktyczne wykorzystanie umiejętności matematycznych. Pomaga zaciekawić i zmotywować uczniów, a nauczycielom ułatwia prowadzenie zajęć.

To się liczy!

Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia

Nr dopuszczenia: 967/1/2019
Autorzy: Karolina Wej, Wojciech Babiański

Podręcznik „To się liczy!” do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia pokazuje uczniowi, że matematyka nie jest trudna, a umiejętności matematyczne są wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. 

 • Pokazuje praktyczne wykorzystanie matematyki dzięki licznym nawiązaniom do życia codziennego i zawodowego, o których mowa w zadaniach i lekcjach branżowych oraz w elementach „To się liczy!”.
 • Rozwija matematyczne zainteresowania uczniów dzięki dodatkowym zadaniom kształcącym różne umiejętności matematyczne, zamieszczonym na końcu podręcznika w zbiorze zadań.
 • Ułatwia uczenie się dzięki atrakcyjnej szacie graficznej, przejrzystemu układowi treści oraz dużej liczbie wykresów, tabel i rysunków geometrycznych.
 • Umożliwia sprawdzenie wiedzy i pomaga przygotować się do sprawdzianów przy pomocy zestawów powtórzeniowych na końcu każdego rozdziału.
 • Jest dostosowany do percepcji młodszego ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, przykładom rozwiązanym krok po kroku i skorelowanym z nimi ćwiczeniom, odpowiedziom do zadań.
 • Ułatwia prowadzenie zajęć, ponieważ każda lekcja to gotowy scenariusz do zrealizowania danego tematu.
przejdź do sklepu

To się liczy!

Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia

Nr dopuszczenia: 967/2/2020
Autorzy: Karolina Wej, Wojciech Babiański

Podręcznik „To się liczy!” do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia pokazuje uczniowi, że umiejętności matematyczne są wykorzystywane w różnych dziedzinach życia.

 • Przedstawia praktyczne wykorzystanie matematyki dzięki licznym nawiązaniom do różnych zawodów, o których mowa w zadaniach i lekcjach branżowych oraz w elementach „To się liczy!”.
 • Przybliża zagadnienia z życia codziennego, takie jak wypełnianie formularzy PIT, obliczanie zysku w firmie czy stosowanie skali na planach mieszkań.
 • Pokazuje zastosowanie różnorodnych i przydatnych obliczeń rachunkowych.
 • Rozwija matematyczne zainteresowania uczniów dzięki dodatkowym zadaniom kształcącym różne umiejętności matematyczne, zamieszczonym na końcu podręcznika w zbiorze zadań.
 • Wprowadza w świat logiki matematycznej dzięki elementowi „To jest dowód”.
 • Ułatwia uczenie się dzięki atrakcyjnej szacie graficznej, przejrzystemu układowi treści oraz dużej liczbie wykresów, tabel i rysunków geometrycznych.
 • Umożliwia utrwalanie wiedzy za pomocą zestawów powtórzeniowych na końcu każdego rozdziału.
 • Jest dostosowany do percepcji ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, przykładom rozwiązanym krok po kroku i skorelowanym z nimi ćwiczeniom, odpowiedziom do zadań.

 

 

 

przejdź do sklepu

To się liczy!

Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 3 branżowej szkoły I stopnia

Nr dopuszczenia: 967/3/2021
Autorzy: Karolina Wej, Wojciech Babiański

Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 3 branżowej szkoły I stopnia to ostatnia część znanej i pozytywnie ocenianej serii „To się liczy!”.

 • Przedstawia praktyczne zastosowanie matematyki w życiu codziennym i zawodowym, przede wszystkim dzięki treściom zawartym w zadaniach i lekcjach branżowych oraz elementach „To się liczy!”. 
 • Omawia różne zagadnienia matema­tyczne i pozwala kształcić najważniejsze umiejętności dzięki przykładom, ćwiczeniom i zadaniom o zróżnicowanym poziomie trudności.
 • Rozwija zainteresowania uczniów dzięki dodatkowym ćwiczeniom zamieszczonym w zbiorze zadań, a także pomaga utrwalać wiedzę poprzez liczne zestawy powtórzeniowe. Wszystkie te elementy pozwalają doskonalić sprawność rachunkową.
 • Ułatwia uczenie się dzięki rozwiązaniom dydaktycznym dostosowanym do percepcji uczniów, tj. uporządkowanej strukturze tematów, przykładom rozwiązanym krok po kroku i skorelowanym z nimi ćwiczeniom, odpowiedziom do zadań.
 • Umożliwia zdobycie wiedzy, którą uczeń wykorzysta na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

 

przejdź do sklepu

Dla nauczyciela

Nowoczesne, proste w obsłudze aplikacje wspierają nauczycieli zarówno w czasie przygotowań do lekcji, jak i w trakcie ich prowadzenia. Atrakcyjne materiały prezentacyjne skracają czas potrzebny na przygotowanie się do zajęć i ułatwiają zainteresowanie uczniów przedmiotem.

 

Podręcznik Nauczyciela

Po zalogowaniu na portalu dlanauczyciela.pl otrzymujesz dostęp do kompletnego Podręcznika Nauczyciela w formie pliku PDF. Ten format umożliwia w prosty i intuicyjny sposób wydruk tylko niezbędnych stron z całego pliku.

Publikacja zawiera podręcznik dla ucznia wzbogacony o wskazówki i komentarze ułatwiające prowadzenie lekcji, m.in.:

 • dodatkowe zadania z rozwiązaniami i odpowiedziami,
 • odpowiedzi do wybranych ćwiczeń i zadań,
 • gry i projekty edukacyjne.
przejdź do portalu

Portal dlanauczyciela.pl

Zaloguj się i korzystaj z wartościowych i rzetelnie opracowanych materiałów dydaktycznych.

Na portalu nie tylko łatwo wyszukasz potrzebne pomoce, lecz także stworzysz własne zestawy z dostępnych materiałów i znajdziesz aktualne informacje o nadchodzących inicjatywach edukacyjnych.

Jeśli korzystasz z serii To się liczy!, otrzymasz dostęp do wielu materiałów podzielonych na wskazane kategorie:  

 • dokumentacja nauczyciela, m.in.: podstawa programowa, program nauczania, rozkład materiału i wymagania edukacyjne,
 • prowadzenie lekcji, m.in.: Podręcznik Nauczyciela,
 • materiały prezentacyjne, m.in.: Multiteka i plakaty.
przejdź do portalu

 

 

generator.dlanauczyciela.pl

Zaloguj się i korzystaj z generatora, który pozwala na systematyczną kontrolę postępów uczniów i skraca czas potrzebny na przygotowanie materiałów służących do oceny poziomu wiedzy i umiejętności uczniów.

Wybór zadań do testu, kartkówki czy karty pracy ułatwią filtry w Bazie zadań i informacja o szacowanym czasie rozwiązywania zadania.

Na portalu masz do wyboru prawie 870 zadań z kluczami odpowiedzi, zintegrowanych z treściami omawianymi w podręcznikach do serii To się liczy!. Dzięki proponowanym ćwiczeniom możesz jeszcze szybciej przygotować test, kartkówkę czy sprawdzian w wersjach dla wielu grup. Teraz dzięki nowej funkcji łatwiej i szybciej stworzysz własne zadania zamknięte jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz prawda‐fałsz i dodasz je do Bazy zadań.

przejdź do portalu

 

 

Multiteka

Aplikacja offline z atrakcyjnymi multimediami, które nie tylko doskonale tłumaczą ważne i trudne zagadnienia, lecz także wspierają proces zapamiętywania nowych treści.

W Multitece do serii To się liczy! znajdziesz:

 • animacje prezentujące różne zagadnienia matematyczne,
 • ćwiczenia interaktywne.
przejdź do portalu

Dlaczego warto wybrać serię To się liczy!?

Absolwenci szkół podstawowych, którzy chcą się kształcić zawodowo, mogą wybrać naukę w trzyletnich branżowych szkołach pierwszego stopnia. Po ich ukończeniu mogą kontynuować edukację w dwuletnich branżowych szkołach drugiego stopnia i przystąpić do egzaminu maturalnego, podobnie jak absolwenci liceów czy techników.

Być bliżej uczniów

W podręcznikach serii „To się liczy!” zadbaliśmy o taki dobór tematów i zadań, by zainteresować uczniów i pokazać im sens uczenia się matematyki. Dzięki wykorzystanym rozwiązaniom, które są bliskie uczniom, dostosowane do ich wieku i percepcji, chcemy przekonać młodzież, że matematyka jest potrzebna i warto się jej uczyć.

Czytaj więcej

Matematyka

wcale nie musi być trudna

Niejednemu lekcje matematyki kojarzą się z niezliczoną liczbą zadań rozwiązywanych na tablicy. W podręczniku „To się liczy!” każda lekcja zawiera niezbędne treści, przedstawione w uporządkowany, prosty i przejrzysty sposób, oraz wiele rozwiązań pomagających zapamiętać ważne informacje.

Czytaj więcej

Liczy się na co dzień

Jednym z najczęstszych pytań uczniów jest: „Po co się tego uczymy?”. Żeby rozwiać ich wątpliwości, osadzamy zadania matematyczne w sytuacjach im bliskich, realnych, takich, z którymi mogą się spotkać na co dzień, również w życiu zawodowym. Taki kontekst pozwala zrozumieć sens uczenia się matematyki.

Czytaj więcej

Strefa wiedzy

Artykuły

Co badania mówią o nauczaniu zdalnym.

Jak nauczanie zdalne wpłynęło na funkcjonowanie uczniów i rodziców?

Strefa rozwoju

 

 

 

 

Edukacja na czasie. Uczeń

Cykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS.

dowiedz się więcej

 

 

 

 

Edukacja na czasie. Nauczyciel

Cykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS.

dowiedz się więcej

Opracowujemy materiały, które pomogą zapewnić wsparcie edukacyjne i psychologiczne zarówno ukraińskim, jak i polskim uczniom, a  nauczycieli wyposażyć w narzędzia ułatwiające  naukę i integrację dzieci oraz promowanie wzajemnego zrozumienia między nimi. 

 • Integracja – poznaj pomysły i inicjatywy, które ułatwią integrację ukraińskich uczniów w polskich placówkach oświatowych.
 • Komunikacja – sprawdź webinaria oraz słowniczki, które pomogą w komunikacji na lekcjach.
 • Materiały dydaktyczne – wybierz dodatkowe materiały, które pomogą zaplanować pracę, m.in. materiały do nauki języka polskiego jako obcego czy opracowania przybliżające system edukacji na Ukrainie. 
 • Wsparcie psychologiczne – sprawdź artykuły i webinaria psychologiczne pomagające mierzyć się z obecną sytuacją wszystkim, którzy są w nią zaangażowani – uczniom, rodzicom, nauczycielom, opiekunom.
 • Organizacja nauki – zapoznaj się z przepisami, ustawami i rozporządzeniami, w których streszczamy i objaśniamy (ze wskazaniem źródeł) najważniejsze regulacje dotyczące sytuacji uczniów ukraińskich w polskich szkołach.
 • Słowniczki polsko-ukraińskie – dostępne w Grupie na Facebooku „Sercem z Ukrainą. Grupa dla nauczycieli pracujących z uczniami z Ukrainy”. To miejsce, w którym członkowie pomagają sobie w codziennej pracy, dzielą się wiedzą, praktycznymi pomysłami i doświadczeniami. Słowniczki ze zwrotami przydatnymi na lekcjach matematyki dostępne są TU i TU.

 

 

Przygotowane pomoce i materiały dydaktyczne umożliwią sprawną realizację podstawy programowej z serią To się liczy! w trybie nauki zdalnej:

 • generator.dlanauczyciela.pl – baza kilkuset zadań do przygotowania testów i kartkówek czy kart pracy, które ułatwią weryfikację wiedzy uczniów w czasie nauki zdalnej. 
  PRZEJDŹ › 
 • dlanauczyciela.pl – ponad 100 materiałów dydaktycznych, które sprawdzają się zarówno w nauczaniu stacjonarnym, jak i podczas kształcenia zdalnego. 
  PRZEJDŹ ›
 • Multiteka – biblioteka multimedialnych zasobów: animacji, filmów i ćwiczeń interaktywnych. Można  je pogrupować zgodnie z konspektem lekcji. Materiały multimedialne pobudzają wyobraźnię uczniów i sprzyjają skupieniu ich uwagi podczas zajęć. 
  PRZEJDŹ › 
 • E-booki – wersje elektroniczne podręczników dla klas 1, 2 i 3, z których można korzystać na komputerze i tablecie, również w trakcie nauki zdalnej. PRZEJDŹ › 

Zobacz także