Solidne wsparcie nauczyciela w czasie zmian

Dla wszystkich nauczycieli korzystających z serii Welttour Deustch do nauczania języka niemieckiego w liceum i technikum przygotowaliśmy solidną dawkę wsparcia, która ułatwi pracę w okresie zmian.

 

Wzbogać zajęcia, dzięki dodatkowym zadaniom z Książki Nauczyciela i Banku Pomysłów

Dzięki naszym publikacją nauczyciel nie musi martwić się przygotowaniami do zajęć. W Książkach Nauczyciela zawarte są wskazówki do pracy oraz rozgrzewki językowe. Natomiast Banki Pomysłów to zindywidualizowane karty pracy do kopiowania, gry i zabawy językowe, prezentacje oraz ćwiczenia multimedialne.

 

Dodatkowe wsparcie maturalne dla nauczyciela i ucznia

Wsparcie maturalne to coś więcej niż podręcznik i zeszyt ćwiczeń, to wskazówki nauczycielskie w Książce Nauczyciela, dodatkowe zadania w Bankach Pomysłów. To również cykl filmów dla nauczycieli przygotowanych przez autorkę serii Welttour Deutsch, która przedstawi wskazówki do pracy z serią.

 

 

Obudowa metodyczna na każdą potrzebę

Portal dlanauczyciela.pl zapewnia łatwy dostęp do materiałów dodatkowych, a także do obudowy metodycznej dla nauczyciela, w tym programu nauczania, rozkładu materiałów, planu wynikowego itp. Generator testów do przyjazna aplikacja pozwalająca na tworzenie unikalnych testów i sprawdzianów.

Wszystkie rozwiązania

Nacisk na rozwój komunikacji

Rozwój komunikacji, w tym komunikacji językowej i umiejętności współpracy z innymi, formułowania sądów i opinii, to nadrzędny cel kształcenia zapisany w nowej podstawie programowej. W serii Welttour Deutsch stawiamy na wsparcie ucznia w rozwoju komunikacji w języku niemieckim już od pierwszej zajęć.

Rozwiązania dopasowane do wieku i percepcji uczniów

Uczniowie zainteresowani przedmiotem mają większą motywację do nauki, dlatego tak ważna jest atrakcyjna forma przekazu treści i wskazówki dotyczące technik skutecznego uczenia się.

Konieczność wykorzystania autentycznych materiałów źródłowych

Motywacja i zaangażowanie ucznia budowane jest poprzez zainteresowanie przedmiotem. Seria Welttour Deutsch zawiera materiały autentyczne, zgodne z wymogami nowej podstawy programowej, w postaci tekstów i dydaktyzowanych filmów niemieckiej telewizji ZDF odpowiednio przygotowanych z myślą o młodzieży.

Potrzeba korzystania z narzędzi TIK na zajęciach języka obcego

Stosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb współczesnego ucznia to wykorzystanie narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) na lekcji językowej. Oprogramowanie do tablicy interaktywnej, liczne multimedialne aplikacje i prezentacje edukacyjne motywują do nauki i ułatwiają pracę nauczycielom.

Stopniowe przygotowania do matury już od klasy 1

Opracowane przez nas serie do nauki języka niemieckiego oraz repetytorium, które je łączy zagwarantują uczniom przygotowanie do egzaminu na poziomie podstawowym, nawet tych, którzy uczą się jezyka niemieckiego jako drugiego języka obcego.

Solidne wsparcie nauczyciela w czasie zmian

Dla wszystkich nauczycieli korzystających z serii Welttour Deustch do nauczania języka niemieckiego w liceum i technikum przygotowaliśmy solidną dawkę wsparcia, która ułatwi pracę w okresie zmian