Solidne wsparcie nauczyciela w czasie zmian

Dla wszystkich nauczycieli korzystających z naszych serii do nauki języka niemieckiego przygotowaliśmy solidną dawkę wsparcia, która ułatwi pracę w okresie zmian.

 

Wzbogać zajęcia, dzięki dodatkowym zadaniom z Książki Nauczyciela i Banku Pomysłów

Dzięki naszym publikacjom nauczyciel nie musi martwić się przygotowaniami do zajęć. W Książkach Nauczyciela zawarte są liczne wskazówki do pracy oraz rozgrzewki językowe do każdej lekcji. Natomiast Banki Pomysłów pozwolą nauczycielowi na zindywidualizowanie nauczania, wykorzystanie atrakcyjnych gier i zabaw językowych.

 

Dodatkowe wsparcie maturalne dla nauczyciela i ucznia

Wsparcie maturalne to coś więcej niż podręcznik i zeszyt ćwiczeń, to wskazówki nauczycielskie w Książce Nauczyciela, dodatkowe zadania w Bankach Pomysłów. To również cykl filmów dla nauczycieli przygotowany przez autorkę serii, informujących o tym, jak skutecznie pracować z podręcznikami #trends.

 

 

Obudowa metodyczna na każdą potrzebę

 Portal dlanauczyciela.pl zapewnia dostęp do materiałów dodatkowych, a także do obudowy metodycznej, w tym programu nauczania, rozkładu materiałów, planu wynikowego itp. Generator testów to przyjazna aplikacja pozwalająca na tworzenie unikalnych testów i sprawdzianów.

Wszystkie rozwiązania

Nacisk na rozwój komunikacji

Nowa podstawa programowa kładzie nacisk na ogólny rozwój komunikacji, w tym komunikacji językowej, przetwarzania informacji, oraz współpracę z innymi i umiejętności formułowania samodzielnych sądów. Nowa Era stawia na wsparcie ucznia w rozwoju komunikacji w języku niemieckim od pierwszej lekcji.

Rozwiązania dopasowane do wieku i percepcji uczniów

Uczniowie zainteresowani przedmiotem mają większą motywację do nauki, dlatego tak ważna jest atrakcyjna forma przekazu treści i wskazówki dotyczące technik skutecznego uczenia się.

Konieczność wykorzystania autentycznych materiałów źródłowych

Uczniowie zainteresowani przedmiotem mają większą motywację do nauki. Nowa podstawa programowa podkreśla konieczność wykorzystywania autentycznych materiałów źródłowych, dlatego seria #trends zawiera nagrania autentyczne, vlogi odpowiednio przygotowane z myślą o młodzieży.

Potrzeba korzystania z narzędzi TIK na zajęciach języka obcego

Dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb ucznia, oznacza używanie narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) jako istotny element lekcji językowej. Oprogramowanie do tablicy interaktywnej, zasoby Internetu, w tym liczne aplikacje edukacyjne motywują do nauki i ułatwiają pracę nauczycielom.

Stopniowe przygotowania do matury już od klasy 1

Opracowane przez nas serie oraz łączące je repetytorium zagwarantują uczniom przygotowanie do egzaminu na poziomie podstawowym, nawet dla uczniów, którzy uczą się języka niemieckiego jako drugiego języka.

Solidne wsparcie nauczyciela w czasie zmian

Dla wszystkich nauczycieli korzystających z naszych serii do nauki języka niemieckiego przygotowaliśmy solidną dawkę wsparcia, która ułatwi pracę w okresie zmian.