Stopniowe przygotowania do matury już od klasy 1

Opracowane przez nas serie oraz łączące je repetytorium zagwarantują uczniom przygotowanie do egzaminu na poziomie podstawowym, nawet dla uczniów, którzy uczą się języka niemieckiego jako drugiego języka.   

 

 

Efektywne powtórki leksykalno-gramatyczne

Bogate sekcje powtórzeniowe w podręczniku i zeszycie ćwiczeń zawierają ćwiczenia w formie zadań typu maturalnego i rozwijają kompetencje w zakresie wszystkich sprawności językowych. Sekcja treningowe w podręczniku zapewniają powtórzenie wprowadzonego materiału w formie zadań egzaminacyjnych.

 

Wsparcie maturalne dla nauczyciela i ucznia w Książce Nauczyciela i Banku Pomysłów

Wsparcie maturalne to coś więcej niż podręcznik i zeszyt ćwiczeń. To również wskazówki nauczycielskie do każdego rozdziału w Książce Nauczyciela, dodatkowe zadania do kopiowania z elementami ćwiczeń maturalnych i scenariusze lekcji w Bankach Pomysłów.

Wykorzystaj technologię do przygotowań maturalnych na miarę XXI wieku

 

W zeszycie ćwiczeń oraz w Bankach Pomysłów znajdują się QR kody prowadzące do aplikacji online LearningApps.org i Quizlet, dzięki którym uczeń może dodatkowo ćwiczyć poznane słownictwo i struktury gramatyczne jednocześnie wykorzystując swoje ulubione narzędzie - smartfon.

Wszystkie rozwiązania

Nacisk na rozwój komunikacji

Nowa podstawa programowa kładzie nacisk na ogólny rozwój komunikacji, w tym komunikacji językowej, przetwarzania informacji, oraz współpracę z innymi i umiejętności formułowania samodzielnych sądów. Nowa Era stawia na wsparcie ucznia w rozwoju komunikacji w języku niemieckim od pierwszej lekcji.

Rozwiązania dopasowane do wieku i percepcji uczniów

Uczniowie zainteresowani przedmiotem mają większą motywację do nauki, dlatego tak ważna jest atrakcyjna forma przekazu treści i wskazówki dotyczące technik skutecznego uczenia się.

Konieczność wykorzystania autentycznych materiałów źródłowych

Uczniowie zainteresowani przedmiotem mają większą motywację do nauki. Nowa podstawa programowa podkreśla konieczność wykorzystywania autentycznych materiałów źródłowych, dlatego seria #trends zawiera nagrania autentyczne, vlogi odpowiednio przygotowane z myślą o młodzieży.

Potrzeba korzystania z narzędzi TIK na zajęciach języka obcego

Dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb ucznia, oznacza używanie narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) jako istotny element lekcji językowej. Oprogramowanie do tablicy interaktywnej, zasoby Internetu, w tym liczne aplikacje edukacyjne motywują do nauki i ułatwiają pracę nauczycielom.

Stopniowe przygotowania do matury już od klasy 1

Opracowane przez nas serie oraz łączące je repetytorium zagwarantują uczniom przygotowanie do egzaminu na poziomie podstawowym, nawet dla uczniów, którzy uczą się języka niemieckiego jako drugiego języka.

Solidne wsparcie nauczyciela w czasie zmian

Dla wszystkich nauczycieli korzystających z naszych serii do nauki języka niemieckiego przygotowaliśmy solidną dawkę wsparcia, która ułatwi pracę w okresie zmian.