Nacisk na rozwój komunikacji 

Nowa podstawa programowa kładzie nacisk na ogólny rozwój komunikacji, w tym komunikacji językowej, przetwarzanie informacji, oraz współpracę z innymi i umiejętności formułowania samodzielnych sądów. Nowa Era stawia na wsparcie ucznia w rozwoju komunikacji w języku niemieckim od pierwszej lekcji.

 

 

 Wsparcie komunikacji w klasie nawet na niższych poziomach językowych

Podręczniki serii #trends posiadają specjalnie opracowane sekcje – słowniczki z nagraniami, które zawierają obszerny zbiór wyrażeń i zwrotów używanych na co dzień w klasie językowej, ułatwiających porozumiewanie się w języku niemieckim od pierwszych zajęć.

 

Rozwijaj sprawność mówienia na każdej lekcji

Zwieńczeniem każdej lekcji w serii #trends jest produkcja językowa, rozwijająca umiejętności komunikacyjne uczniów oraz zawierająca elementy personalizacji. Zadania komunikacyjne podsumowują każdą lekcję i inspirują uczniów do wyrażania swojego zdania.

 

 

Uatrakcyjniaj zajęcia dodatkowymi rozwiązaniami

Książki nauczyciela oraz Banki Pomysłów rozwijają umiejętności językowe uczniów na różnych poziomach językowych oraz zawierają liczne rozwiązania, które uatrakcyjnią pracę na lekcji. W Książkach Nauczyciela znajdują się rozgrzewki językowe oraz wskazówki do pracy, natomiast Bank Pomysłów to skarbnica materiałów.

Wszystkie rozwiązania

Nacisk na rozwój komunikacji

Nowa podstawa programowa kładzie nacisk na ogólny rozwój komunikacji, w tym komunikacji językowej, przetwarzania informacji, oraz współpracę z innymi i umiejętności formułowania samodzielnych sądów. Nowa Era stawia na wsparcie ucznia w rozwoju komunikacji w języku niemieckim od pierwszej lekcji.

Rozwiązania dopasowane do wieku i percepcji uczniów

Uczniowie zainteresowani przedmiotem mają większą motywację do nauki, dlatego tak ważna jest atrakcyjna forma przekazu treści i wskazówki dotyczące technik skutecznego uczenia się.

Konieczność wykorzystania autentycznych materiałów źródłowych

Uczniowie zainteresowani przedmiotem mają większą motywację do nauki. Nowa podstawa programowa podkreśla konieczność wykorzystywania autentycznych materiałów źródłowych, dlatego seria #trends zawiera nagrania autentyczne, vlogi odpowiednio przygotowane z myślą o młodzieży.

Potrzeba korzystania z narzędzi TIK na zajęciach języka obcego

Dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb ucznia, oznacza używanie narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) jako istotny element lekcji językowej. Oprogramowanie do tablicy interaktywnej, zasoby Internetu, w tym liczne aplikacje edukacyjne motywują do nauki i ułatwiają pracę nauczycielom.

Stopniowe przygotowania do matury już od klasy 1

Opracowane przez nas serie oraz łączące je repetytorium zagwarantują uczniom przygotowanie do egzaminu na poziomie podstawowym, nawet dla uczniów, którzy uczą się języka niemieckiego jako drugiego języka.

Solidne wsparcie nauczyciela w czasie zmian

Dla wszystkich nauczycieli korzystających z naszych serii do nauki języka niemieckiego przygotowaliśmy solidną dawkę wsparcia, która ułatwi pracę w okresie zmian.