Policzmy to razem 1

Policzmy to razem 1

Podręcznik do matematyki dla gimnazjum

Nr dopuszczenia: 108/1/2010/z1/2015
Autorzy: Jerzy Janowicz

Podręcznik dla gimnazjum „Policzmy to razem” klasa 1 powstał z myślą o wielorakich potrzebach edukacyjnych; umożliwia poznawanie matematyki zarówno podczas zajęć pod kierunkiem nauczyciela, jak i w czasie samodzielnej pracy w domu.

  • Pozwala na pracę z uczniami o różnym stopniu zaawansowania, dzięki wyraźnie oznaczonym trzem stopniom trudności zadań.
  • Pokazuje praktyczne zastosowanie matematyki na co dzień i ułatwia przyswajanie treści z poszczególnych działów, dzięki niebanalnym przykładom i ciekawym zadaniom oraz infografikom.
  • Wspiera sprawdzanie wiedzy i umiejętności na każdym etapie, dzięki starannie dobranym zestawom zadań: Rozgrzewka – przygotowuje do realizacji nowego działu, Sprawdź, czy potrafisz – utrwala wiadomości po każdym temacie, Przed klasówką – zawiera zadania powtórzeniowe z całego działu w formie zadań egzaminacyjnych, Zadania uzupełniające – to dodatkowe zestawy zadań.
  • Zrozumiale i przystępnie wyjaśnia zagadnienia zebrane w siedmiu działach: Liczby (1), Liczby (2), Procenty, Figury płaskie, Wyrażenia algebraiczne, Równania, Okrąg i koło.