Policzmy to razem 2

Policzmy to razem 2

Podręcznik do matematyki dla gimnazjum

Nr dopuszczenia: 108/2/2010/2016
Autorzy: Jerzy Janowicz

Podręcznik dla gimnazjum „Policzmy to razem” klasa 2 powstał z myślą o różnych potrzebach edukacyjnych uczniów. Umożliwia poznawanie matematyki zarówno podczas zajęć pod kierunkiem nauczyciela, jak i w czasie samodzielnej pracy w domu.

  • Pozwala na pracę z uczniami o różnym poziomie zaawansowania, dzięki wyraźnie oznaczonym trzem stopniom trudności zadań.
  • Pokazuje praktyczne zastosowanie matematyki na co dzień i ułatwia przyswajanie treści z poszczególnych działów, dzięki niebanalnym przykładom i ciekawym zadaniom oraz infografikom.
  • Wspiera sprawdzanie wiedzy i umiejętności na każdym etapie, dzięki starannie dobranym zestawom zadań: Rozgrzewka – przygotowuje do realizacji nowego działu, Sprawdź, czy potrafisz – utrwala wiadomości po każdym temacie, Przed klasówką – to powtórzenia działów w formie zadań egzaminacyjnych, Zadania uzupełniające – to dodatkowe zestawy zadań.
  • Zrozumiale i przystępnie wyjaśnia zagadnienia zebrane w ośmiu działach: Funkcje, Potęgi i pierwiastki, Trójkąty prostokątne, Wyrażenia algebraiczne i równania, Symetria (1), Symetria (2), Graniastosłupy, Statystyka.