Spotkania z fizyką NEON 7

Zeszyt ćwiczeń do fizyki dla klasy siódmej szkoły podstawowej

Autorzy: Bartłomiej Piotrowski

Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej „Spotkania z fizyką” pozwala rozwijać kluczowe umiejętności – rozwiązywania różnych typów zadań oraz planowania i wykonywania prostych doświadczeń. Teraz cyfrowy zeszyt ćwiczeń w NEONbooku jest dostępny dla każdego ucznia na lekcji i w domu.

  • Ułatwia naukę rozwiązywania zadań i pomaga w przezwyciężaniu problemów matematycznych dzięki elementom Sposób na zadanie z zadaniami omówionymi przykładowo i zadaniom analogicznym do nich, a także praktycznym wskazówkom o charakterze matematycznym i Dodatkom matematycznym na końcu zeszytu ćwiczeń.
  • Pozwala pracować z uczniami potrzebującymi więcej ćwiczeń oraz tymi, którzy szukają zadań nietypowych lub o wyższym stopniu trudności dzięki zadaniom Na dobry początek oraz Dla dociekliwych.
  • Kształci umiejętności planowania i wykonywania prostych doświadczeń, za pomocą Dziennika laboratoryjnego oraz zadań doświadczalnych.
  • Pomaga systematycznie powtarzać i utrwalać wiedzę, poprzez wykorzystanie elementów znajdujących się na końcu każdego działu, w tym testów Sprawdź, czy potrafisz.
  • Ułatwia kształcenie umiejętności korzystania ze źródeł i analizowania informacji przedstawionych w różnej formie dzięki elementom Korzystam z informacji zawierającym ciekawe treści połączone z zadaniami sprawdzającymi.
  • Odsyła do dodatkowych zadań, przykładów, doświadczeń oraz filmów z doświadczeniami, za pomocą kodów QR zamieszczonych w publikacji.
  • Bogata baza ponad 150 zadań interaktywnych w NEONbooku zeszytu ćwiczeń z możliwością natychmiastowej weryfikacji odpowiedzi sprawia, że nauczanie jest atrakcyjne i efektywne.

Włącz wyższy standard nauczania. NEON

Dostęp do spójnego systemu rozwiązań edukacyjnych NEON jest możliwy w ramach oferty dotacyjnej dla serii Spotkania z fizyką – NEON.

Strefa narzędzi
Strefa wiedzy
Strefa rozwoju

Zobacz także