Patagonia –  mityczna kraina na końcu świata

Opis spotkania

Patagonia jest często nazywana krainą wiatru, dalekim południem, przystankiem przed Antarktydą, wielkim pustkowiem… Niezwykle trafnie określił ją kiedyś Karol Darwin – krainą, która poszerza horyzonty wyobraźni. Sprawdźmy trafność tych określeń, wędrując razem od przylądka Horn, przez mityczne wyspy Ziemi Ognistej, niesamowite góry (m.in. Torres del Paine, Fitz Roy i Corro Torre), dzikie fiordy i wybrzeże Atlantyku, az do półwyspu Valdes. Poznajmy krajobrazy tej krainy i ich odpowiedniki na świecie. Odkryjmy razem jej tajemnice.

O prowadzącym

Wojciech Lewandowski

Doktor geografii (geoekolog), wykładowca na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. W „cywilu” alpinista i podróżnik, uczestnik wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w góry świata. m.in. Spitsbergen, Alpy, Kaukaz, Hindukusz, Himalaje, Karakorum, Ałtaj, Ural, Atlas, Andy, Kordyliery, Pamir, Góry Alaski i sporą liczbę gór i „pagórów” europejskich.

Autor i współautor licznych książek naukowych i popularnonaukowych o tematyce geograficznej, alpinistycznej i ekologicznej, autor programów radiowych, telewizyjnych, współpracownik wielu czasopism górskich i geograficznych.

Pomysłodawca projektu „Wyżej niż kondory 70 lat później …”(który zwyciężył w konkursie Travelery 2006 magazynu National Geographic Polska w kategorii „Bilet na przyszłość”) , „Polskie Andy” www.polskieandy.pl  (wyprawa w Andy nominowana w konkursie Travelery NG 2011) w kategorii wyprawa roku), współpomysłodawca akcji „Korona Gór Polski” i pomysłodawca akcji „Łacińska Korona”. Wędrówki po pustych przestrzeniach Ameryki Południowej i wspinaczki  w Andach, emocje i przeżycia nad i pod chmurami znalazły się w moich  książkach „Wyżej niż kondory – 70 lat później” ,  „Zamknij oczy i pomyśl o Andach” „Przez pustynie na ośnieżone szczyty”  i „ Najdziwniejsze góry świata – Puna de Atacama” i „Gen Przygody” oraz w filmie  pt. „Zamknij oczy i pomyśl o Andach”.

Zapisy na spotkanie

Aby zapisać się na spotkanie:
zadzwoń: 801 88 10 10 lub 58 721 48 00
albo napisz: nowaera@nowaera.pl