Javascript is required
header image

Oferta dotacyjna

Szkoła podstawowa

Kompletna i sprawdzona oferta wydawnicza Nowej EryWybierz najlepiej dla swojej placówki i efektywnie wykorzystaj środki dotacyjne. Oferowane najwyższej jakości podręczniki i zeszyty ćwiczeń wraz z dostępem do platformy NEON, bogatej w różnorodne zasoby cyfrowe, zapewnią uczniom rozwiązania wspierające zrozumienie i kształcenie umiejętności przedmiotowych. Bogata obudowa dydaktyczna uwzględni potrzeby nauczycieli.

Wygoda i pewność w czasie zmianMEN zainicjowało długotrwały i szeroko zakrojony proces zmian. Pierwszy etap to rezygnacja z prac domowych, kolejny to przygotowanie „odchudzonych” podstaw programowych. Od września 2026 roku zaczną obowiązywać nowe podstawy programowe.

Będziemy na bieżąco przekazywać najważniejsze wiadomości i informować o rozwiązaniach dostosowanych do nowych wymagań. 


W ramach zestawu dotacyjnego dla szkoły zapewniamy:

Dowiedz się więcej

Zmiany w edukacji

Aktualne informacje, harmonogramy i wytyczne MEN oraz nasza odpowiedź na zmiany w podstawach programowych 2024.
Dowiedz się więcej
Wnioski dotacyjne 2024

Wnioski dotacyjne 2024

Wypełnij wniosek dotacyjny w wersji tradycyjnej lub elektronicznej.
Dowiedz się więcej

Jak złożyć zamówienie dotacyjne

Złóż zamówienie w siedmiu prostych krokach.
Dowiedz się więcej

Wyszukiwarka oferty dotacyjnej

Wybierz publikacje z najpopularniejszej oferty dotacyjnej 2022/2023 dla szkoły podstawowej kl. 1–8.

Wszystko w kwocie dotacji
Podręczniki uwzględniające zmiany w podstawach programowych

Podręczniki Nowej Ery zawierają oznaczenia treści wykreślonych z podstawy programowej w 2024 roku. Spójny i precyzyjny sposób oznaczeń treści objętych zmianami ułatwia, zarówno nauczycielom, jak i uczniom, orientację, które treści nadal obowiązują, a które można pominąć.


NEON

Lekcje bez monotonii. Platforma NEON dla nauczyciela i ucznia z dostępem do multimedialnych podręczników oraz interaktywnych ćwiczeń ułatwia prowadzenie urozmaiconych zajęć. Od września 2024 roku znajdą się w niej materiały dla klas: 1–2, 4–5 oraz 7–8.

Moja Nowa Era
Jeden login, który otwiera dostęp do wartościowych materiałów edukacyjnych, serwisów i usług wspierających Cię w codziennej pracy.

Moja Nowa Era pozwala na: 

  • aktualizację danych placówki 
  • przegląd dostępnych ofert 
  • elektroniczną akceptację zamówień oraz dokumentów z nimi związanych. 


Mol Net+
Szybkie wprowadzenie i przekazanie publikacji uczniom

System biblioteczny Mol Net+ został wzbogacony o dwie nowe funkcjonalności. Pierwsza z nich umożliwia szybką ewidencję podręczników zamawianych w wydawnictwie Nowa Era. Druga zaś pozwala uczniom wypożyczyć publikacje papierowe i elektroniczne (e-booki) w nowym roku szkolnym.

Generator testów i sprawdzianów
Wygoda korzystania

Wygodna i przyjazna aplikacja dla nauczycieli do tworzenia materiałów sprawdzających wiedzę z obszerną bazą gotowych zadań i testów ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów. Wykorzystanie generatora pozwala zindywidualizować materiał dla uczniów i skrócić czas potrzebny na przygotowanie testów, sprawdzianów i kart pracy.


Ondorio
Automatycznie sprawdzanie testów! 

Nauczyciele mogą oszczędzać czas dzięki NOWEJ aplikacji Ondorio. Aplikacja wspiera proces sprawdzania zadań zamkniętych z Generatora testów i sprawdzianów. 
Dostępny dla nauczycieli szkół podstawowych 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych. 


System diagnoz Nowej Ery
Profesjonalizm w badaniu postępów uczniów

Elektroniczne testy z opcją automatycznie generowanych raportów umożliwiają nauczycielom zbadanie postępów uczniów z języka polskiego i matematyki w klasach 1−8. Arkusze Testu Umiejętności Trzecioklasisty oraz diagnozy PRZED EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY wraz z dostępem do elektronicznego systemu raportowego pomogą zweryfikować stopień opanowania wiadomości oraz umiejętności wymaganych na zakończenie I i II etapu edukacyjnego.


Portal dlanauczyciela.pl
Pomoc w planowaniu, wsparcie w nauczaniu

Różnorodne materiały opracowane przez doświadczonych praktyków i ekspertów, zebrane w jednym miejscu, ułatwiają tworzenie indywidualnych zestawów zgodnie z potrzebami nauczyciela oraz możliwościami klasy i poszczególnych uczniów.


Najbogatszy zestaw publikacji uzupełniających
Pracownie przedmiotowe dla uczniów kl. 4-8

Najszersza oferta materiałów edukacyjnych, dostosowanych do wieloletniości, jest nieustannie poszerzana o nowe pozycje do wielu przedmiotów, wzbogacające pracę z uczniami, tj. atlasy, zbiory zadań, Karta rowerowa, tablice oraz wiele innych.


Publikacje do kształcenia specjalnego

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty publikacji, dostępnych m.in. w ramach dotacji celowej dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.
W naszej ofercie znajdują się dwie serie publikacji Pewny Start oraz Akademia Pomysłów. Znane na rynku materiały edukacyjne i ćwiczeniowe od lat wspierają edukację uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. 


Teraz egzamin ósmoklasisty
Repetytoria i arkusze Nowej Ery – realna pomoc od ekspertów

Repetytoria zawierają niezbędną teorię, wskazówki i zadania typu egzaminacyjnego. Pomagają krok po kroku wyćwiczyć umiejętności sprawdzane na egzaminie. Arkusze pozwolą oswoić się z formą egzaminu, sprawdzić poziom przygotowania i wypracować skuteczne strategie egzaminacyjne.


Wirtualne laboratorium
Niezwykła pracownia dydaktyczna

Nowoczesna pomoc dydaktyczna, która dzięki wykorzystaniu technologii VR ułatwia kształcenie wybranych umiejętności przedmiotowych z biologii, chemii i matematyki. Przeprowadzanie doświadczeń chemicznych w wirtualnej pracowni, wędrowanie po wnętrzu ludzkiego ciała czy obserwowanie trójwymiarowych brył sprawiają, że nauczycielowi jest łatwiej zaangażować uczniów.