Nowoczesna szkoła: cyfrowa i bezpieczna. Jak mądrze i efektywnie korzystać z TIK w nauczaniu?

Pobierz ebook

Nowoczesna szkoła – co to oznacza? To miejsce edukacji i dialogu, miejsce sprzyjające kreatywności i uczące szacunku, miejsce, w którym uczniowie zdobywają kompetencje niezbędne w dynamicznie zmieniającym się świecie. Ale nowoczesna szkoła to również taka przestrzeń, w której szanse edukacyjne mają wszyscy uczniowie, niezależnie od poziomu swoich możliwości.

Rozwiązania cyfrowe pomagają tworzyć środowisko, w którym wszyscy uczniowie czują się swobodnie. Wsparcie w tym stanowią programy takie jak „Aktywna tablica”. 

Marka eduSensus, ekspert rozwiązań cyfrowych w pracy z uczniami ze SPE, prezentuje najnowszy ebook dla nauczycieli, dyrektorów i wszystkich zainteresowanych TIK w nauczaniu. Z publikacji czytelnicy dowiedzą się:

  • jak TIK mogą pomóc w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • jak zrównoważyć korzyści i zagrożenia wynikające z nowych technologii, czy nowe technologie pomogą stworzyć lepszą szkołę i czym jest higiena cyfrowa,
  • czego nauczyła nas pandemia i w jaki sposób nauczyciel może nadal budować swoje kompetencje cyfrowe,
  • czym jest cyberatak i jakie ryzyko może stanowić dla nauczyciela, rodzica, ucznia – dla każdego z nas,
  • w jakich sytuacjach najczęściej dochodzi do naruszeń danych osobowych podczas korzystania z TIK,
  • kiedy dyrektor szkoły jest zobligowany do podpisania umowy powierzenia danych i czym się kierować, wybierając narzędzia cyfrowe.
Pobierz materiały

Ebook w formacie PDF jest do pobrania bezpłatnie z portalu  www.DLANAUCZYCIELA.pl. Aby pobrać plik prosimy o zalogowanie się na konto Nowej Ery lub uprzednią rejestrację w serwisie. Rejestracja jest bezpłatna. 

Nie masz jeszcze konta w serwisie DlaNauczyciela.pl? Obejrzyj krótki poradnik jak je założyć i dlaczego warto to zrobić!

Oferta eduSensus w ramach programu Aktywna tablica