FESTIWAL GIER W EDUKACJI 22 MAJA - 1 CZERWCA 

Zapraszamy do udziału w pierwszej odsłonie wyjątkowego wydarzenia, podczas którego będziemy celebrować wynalazek sprawiający równie wielką frajdę dzieciom i dorosłym – GRY EDUKACYJNE, ze szczególnym uwzględnieniem gier MULTIMEDIALNYCH. Kolorowe, interaktywne, przykuwające uwagę i mobilizujące do działania nie tylko służą rozrywce, lecz także – właściwie zaprojektowane – są skutecznym narzędziem w edukacji oraz terapii dzieci i młodzieży, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Będzie też coś dla zwolenników tradycyjnych gier planszowych. Kreatywni nauczyciele, logopedzi, terapeuci i inni specjaliści pracujący z dziećmi mają swoje ulubione gry i zabawy, a nawet opracowują własne projekty. Zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami w komentarzach na profilu eduSensus na Facebooku.

Obserwuj profil eduSensus

Między 22 maja a 2 czerwca 2023 roku na facebookowym profilu eduSensusa będziemy podsuwać Wam ciekawe treści poświęcone wykorzystaniu gier w edukacji, zwłaszcza uczniów potrzebujących dodatkowego wsparcia. Czek na Was KONKURS, a także  ciekawostki, artykuły i materiały do druku. Mamy nadzieję, że materiały zainspirują Was do wykorzystania gier we własnej praktyce pedagogicznej lub terapeutycznej!

zobacz

22 maja - czyje to święto?

Data rozpoczęcia festiwalu jest nieprzypadkowa – 22 maja obchodzimy Dzień Pac-Mana, czyli bohatera jednej z najpopularniejszych gier multimedialnych świata. Powstała w 1980 roku gra zręcznościowa, mimo prostoty rozgrywki, nadal przyciąga rzesze fanów. Doczekała się też upamiętnienia w licznych filmach, książkach, a nawet wykorzystania swojej ścieżki dźwiękowej w kilku piosenkach! Pac-Man, żółta kulka, której zadaniem jest połykanie ukrytych w labiryntach białych kuleczek, był w rodzinnej Japonii uważany za prawdziwy przełom. Gra, w przeciwieństwie do starszych hitów na automaty do gier, nie odwoływała się do walki i przemocy, lecz do aktywności, którą lubią wszyscy – jedzenia. 😊

przejdź do artykułu

Nagroda główna - 1. miejsce

KONKURS

Pierwszego dnia festiwalu ogłosimy także KONKURS, w którym do wygrania będą wyjątkowe nagrody – program KONCENTRACJA UWAGI PRO,  a także gry planszowe wydawnictwa Egmont.
NAGRODY KONKURSOWE:

KONCENTRACJA UWAGI PRO to zestaw 54 gier multimedialnych, wspierających profilaktykę i terapię zaburzeń koncentracji uwagi, pamięci oraz procesów uczenia się u uczniów szkół podstawowych.

Sponsorem nagrody głównej jest

NE_EduSensus_logo.jpg

 

Zgłoś pracę do konkursu

Nagrody za 2. i 3 miejsce

KONKURS

Pitagoras (wyd. Egmont) to gra, której autorem jest znany projektant gier planszowych, Reiner Knizia. Gra wykorzystuje kości i karty, a liczy się refleks i matematyka! Gracze muszą dokonywać błyskawicznych rachunków. Polecana dla graczy w wieku od 8 lat, w ramach gry dostępne są 3 poziomy trudności. 

Gra Duuuszki (wyd. Egmont) wymaga koncentracji, spostrzegawczości i refleksu, dzięki czemu jest dynamiczna i zapewnia doskonałą rozrywkę przy jednoczesnym treningu szarych komórek, aż dla 8 osób jednocześnie. Światowy sukces „Duuuszków” potwierdza zdobycie 8 nominacji oraz nagród na całym świecie, m.in. Najlepsza gra dziecięca (Kanada 2011), Gra Roku (nominacja, Czechy 2011), Najlepsza gra dziecięca (nominacja USA 2011), Gra Roku (rekomendacja Niemcy 2011), Gra innowacyjna (rekomendacja Szwecja 2012), • Najlepsza Gra Rodzinna (Finlandia 2011). 

Sponsorem nagród jest 


EGMONT_pl-v2.png

Zgłoś pracę do konkursu

Pod postem konkursowym na naszym profilu na Facebooku odpowiedz na pytanie: Jaką, dowolną grę lub zabawę wykorzystał(a)byś na prowadzonych przez siebie zajęciach i dlaczego?
Rozwiązanie ogłosimy na Facebooku w Dniu Dziecka, 1 czerwca.

Śledźcie regularnie profil eduSensus, a nie ominie Was żadna festiwalowa atrakcja!

Artykuły i webinaria

Gry multimedialne w edukacji

Wykorzystanie gier tradycyjnych i multimedialnych w edukacji, szczególnie w pracy z uczniami ze SPE.

Szansa czy pułapka?

Dlaczego gry multimedialne są ważne w terapii koncentracji uwagi

Historia gier w edukacji

Wykorzystanie gier w nauczaniu przez wieki po dzień dzisiejszy

Banalnie prosta gra, która zawojowała świat

7 zaskakujących ciekawostek o Pac-Manie

Rozruszajmy szkołę!

Jak rozwija się mózg dzieci dzięki aktywności fizycznej?

Do pobrania:

W programach eduSensus znajdziesz nie tylko multimedialne ćwiczenia oraz szerokie możliwości zapisywania i śledzenia postępów ucznia. To również bogate zasoby dodatkowych materiałów, np. kart pracy i drukowanych gier planszowych - idealne do łączenia cyfrowych i tradycyjnych narzędzi do pracy.

Rabaty do 25% na planszowe gry edukacyjne

Gry to przede wszystkim świetna rodzinna rozrywka. Dlatego w ramach festiwalu możecie również skorzystać z promocji na edukacyjne gry planszowe przygotowanej przez sklep Nowej Ery. Do 31 maja 2023 włącznie czekają na Was rabaty do 25%!

kup z rabatem