To jest chemia

Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Nowe wydanie

Autorzy: Stanisław Banaszkiewicz, Karol Dudek-Różycki, Kinga Gnerowicz-Siudak, Magdalena Kołodziejska, Elżbieta Megiel, Michał Płotek, Grażyna Świderska, Tomasz Wichur

Nowe wydanie zbioru zadań „To jest chemia” zostało uzupełnione o materiały cyfrowe ułatwiające zrozumienie trudnych zagadnień. Pod zeskanowaniu kodów QR zamieszczonych w publikacji dostępne są m.in. prezentacje z nomenklaturą związków organicznych oraz filmy tłumaczące np. bilansowanie równań reakcji utleniania-redukcji. Zbiór zadań doskonale sprawdza się podczas ćwiczenia umiejętności i utrwalania wiadomości z lekcji na lekcję. Pomaga w systematycznych przygotowaniach do egzaminu maturalnego już od klasy 1.

  • Przygotowuje do egzaminu maturalnego w Formule 2023.
  • Ułatwia zrozumienie najtrudniejszych zagadnień dzięki dodatkowym materiałom, m.in. filmom i prezentacjom dostępnym pod kodami QR.
  • Umożliwia utrwalenie wiedzy z chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej oraz wyćwiczenie umiejętności rozwiązywania zadań dzięki ponad 1700 zadaniom uporządkowanym zgodnie z zasadą stopniowania trudności i kolejnością tematów w podręcznikach „To jest chemia”.
  • Pomaga opanować sposoby rozwiązywania wielu typów zadań dzięki kilkudziesięciu przykładom rozwiązanym krok po kroku.
  • Ułatwia systematyczne ćwiczenie umiejętności maturalnych dzięki dostosowaniu do wymagań obowiązujących na egzaminie maturalnym i poprzez samodzielną ocenę stanu wiedzy dzięki wymaganiom zamieszczonym w To jest sprawdzane na maturze.