To jest fizyka NEON 7. Nowość! Edycja 2023–2025

To jest fizyka NEON 7. Nowość! Edycja 2023–2025

Podręcznik do fizyki dla klasy siódmej szkoły podstawowej

Nr dopuszczenia: 818/1/2017
Autorzy: Marcin Braun, Weronika Śliwa

W podręczniku „To jest fizyka” dla klasy 7 szkoły podstawowej treści rozpoczynają się od mechaniki, która jest przedstawiona w prosty i zrozumiały sposób, z wykorzystaniem niezbędnego i elementarnego aparatu matematycznego. Podręcznik zapewnia komfort pracy nauczyciela i ucznia, zarówno w szkole, jak i w domu, dzięki systemowi NEON.

  • Pomaga zainteresować przedmiotem i uczyć fizyki w sposób efektywny dzięki przystępnie i zwięźle przedstawionym treściom, licznym odwołaniom do intuicji uczniów i sytuacji znanych im z życia codziennego, ciekawostkom, a także czytelnym infografikom i inspirującym fotografiom otwierającym tematy.
  • Pozwala kształcić umiejętność rozwiązywania zadań i przezwyciężać problemy matematyczne dzięki przykładom rozwiązanym krok po kroku, często dwoma sposobami, zadaniom różnego typu do samodzielnego rozwiązania oraz omówieniu niezbędnych zagadnień matematycznych.
  • Uczy planowania i przeprowadzania doświadczeń, a także wyciągania z nich wniosków dzięki propozycjom prostych eksperymentów będących elementem toku lekcji, z wykorzystaniem łatwo dostępnych przedmiotów – w tym czytelnie oznaczonych doświadczeń obowiązkowych – a także Pracom badawczym znajdującym się na końcu działów.
  • Pomaga w powtarzaniu i utrwalaniu wiedzy, poprzez wykorzystanie różnych elementów powtórzeniowych, jak Podsumowania, Pytania i zadania na zakończenie tematów, a także Powtórzenia składające się z przypomnienia teorii i czterostopniowego testu.
  • Pozwala na osiągnięcie synergii w nauczaniu dzięki połączeniu tradycyjnego podręcznika z NEONbookiem podręcznika, zawierającym ponad 200 różnorodnych zasobów, które ułatwiają zrozumienie i zapamiętywanie, porządkują wiedzę, umożliwiają naukę poprzez ćwiczenie.

Włącz wyższy standard nauczania. NEON

Dostęp do spójnego systemu rozwiązań edukacyjnych NEON jest możliwy w ramach oferty dotacyjnej dla serii To jest fizyka – NEON.

Strefa narzędzi
Strefa wiedzy
Strefa rozwoju

Zobacz także