Ubranie

Pewny start. Instrukcje zachowań

Autorzy: Aksamit Diana, Młynarczyk-Karabin Ewelina

Co mówią o nas ubrania? Jakie wybrać na podwórko, jakie do szkoły, a jakie na rodzinne przyjęcie czy akademię? Dlaczego właściwy ubiór jest tak ważny? W jaki sposób dbać o ubrania? Jak ubierać się samodzielnie? Jak dopasować strój do pogody i pory roku? Wskazówki i odpowiedzi na te pytania znajdziesz w publikacji „Pewny start. Instrukcje zachowań. Ubranie”.

Książka została przygotowana dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Ma za zadanie wesprzeć ich w wypracowaniu prawidłowego modelu zachowań w odniesieniu do sfery ubierania się.

Publikacja:

  • to szereg prostych instrukcji zachowań w typowych sytuacjach związanych z ubraniami – ich doborem do pory roku i okoliczności, zakładaniem oraz sciąganiem, a także kupowaniem,
  • zawiera przejrzyste instrukcje pisane przystępnym językiem i wzbogacone pasującymi tematycznie ilustracjami,
  • prezentuje również pytania powiązane z tematami instrukcji – pomagają one uczniowi wyobrazić sobie typowe sytuacje komunikacyjne i lepiej zrozumieć, jakie zachowania są w nich oczekiwane,
  • to doskonałe przygotowanie do lepszego funkcjonowania ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w środowisku.

W tej serii wydawniczej znajdziesz również 18 innych zestawów instrukcji, które są poświęcone wszystkim istotnym aspektom codzienności. To praktyczne materiały dydaktyczne, które przydadzą się podczas pracy grupowej i indywidualnej z uczniami o szczególnych wymaganiach edukacyjnych. Sięgnij po nie, aby wzmocnić ich pewność siebie na co dzień.