Uczymy się. Karty pracy

Pewny start. Dzisiaj w szkole

Autorzy: Pliwka Aneta, Radzka Katarzyna

Publikacja „Pewny start. Dzisiaj w szkole. Uczymy się. Karty pracy” to druga część materiałów dydaktycznych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Zawarte w niej karty pracy są przeznaczone do realizacji w zimowych miesiącach roku – są powiązane tematycznie ze zjawiskami i wydarzeniami charakterystycznymi dla tej pory roku.

Karty z ćwiczeniami w książce „Uczymy się” dotyczą m.in.: zimowej aury, choinki, Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka, Nowego Roku, a także świata zwierząt i balu karnawałowego.

Publikacja:

  • zawiera aż 82 karty pracy o zróżnicowanym charakterze, które ułatwiają harmonijny rozwój kompetencji,
  • wspiera wszechstronny rozwój uczniów z lekkim, umiarkowanym oraz znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej 
  • zawiera materiały dydaktyczne o zróżnicowanym poziomie trudności,
  • buduje kompetencje poznawcze oraz społeczne, emocjonalne i komunikacyjne, a także związane z małą i dużą motoryką – wspierając stopniowy rozwój umiejętności ucznia,
  • zawiera ciekawe, inspirujące zadania, które podobają się uczniów i zachęcają ich do pracy.

Zadania usprawniają spostrzegawczość, koncentrację, koordynację ruchowo-wzrokową, a także umiejętności komunikacyjne (w tym proszenia o pomoc) oraz związane z nazywaniem i wyrażaniem emocji.

Po zakończeniu pracy z tą częścią kart nauczyciel może kontynuować przygodę z cyklem „Dzisiaj w szkole”, sięgając po publikację „Wiemy więcej”. Praca z nią zamknie roczny cykl nauki.