Wiemy więcej. Karty pracy

Pewny start. Dzisiaj w szkole

Autorzy: Pliwka Aneta, Radzka Katarzyna

„Pewny start. Dzisiaj w szkole. Wiemy więcej. Karty pracy” to trzecia część materiałów dydaktycznych przeznaczonych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym oraz zaawansowanym.

Znajdujące się tu bogato ilustrowane ćwiczenia:

  • wspierają wszechstronny rozwój kompetencji ucznia: poznawczych, społecznych, emocjonalnych, komunikacyjnych czy powiązanych z dużą i małą motoryką,
  • są powiązane tematycznie z wiosną i latem – dotyczą m.in. Świąt Wielkanocnych, Dnia Matki i Dnia Ojca, wakacji, a także zjawisk pogodowych charakterystycznych dla cieplejszych pór roku,
  • zawierają zróżnicowane, ciekawe ćwiczenia, które motywują uczniów do poszerzania horyzontów,
  • są osadzone w bliskim uczniowi kontekście, przez co pozwalają mu lepiej zrozumieć otaczający go świat.

Łącznie zestaw zawiera aż 80 kart pracy o zróżnicowanym stopniu trudności. Nauczyciel może je wykorzystywać na bieżąco, w trakcie lekcji, jak również na zajęciach rewalidacyjnych czy w ramach terapii pedagogicznej.

Publikacja jest częścią trzech serii kart pracy – poprzedzają ją tytuły „Poznajemy siebie” oraz „Uczymy się”. Nauczyciele mogą również skorzystać z dodatkowych materiałów dydaktycznych z cyklu „Dzisiaj w szkole” – to m.in. historyjki obrazkowe oraz zeszyty matematyczny i plastyczno-grafomotoryczny.

Zapoznaj się ze wszystkimi elementami tej serii wydawniczej i zapewnij swoim uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ciekawe i skuteczne materiały dydaktyczne.