Edukacja jutra już dziś może zagościć w Twojej szkole – Nowa Era partnerem szkół w programie „Laboratoria Przyszłości”

Trwa program „Laboratoria Przyszłości" – największa od lat szansa na wprowadzenie do szkoły nowoczesnych technologii i innowacyjnych procesów dydaktycznych.  Pierwsza edycja programu skierowana do samorządowych szkół podstawowych cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Do programu zgłosiło się 99% szkół. Obecnie trwa nabór dla szkół podstawowych niesamorządowych, niepublicznych, a wkrtóce program obejmie szkoły ponadpodstawowe.

Jak najlepiej zagospodarować dotację? Jaki sprzęt wybrać? Co zapewni uczniom angażującą edukację na miarę XXI wieku? Nie warto inwestować w gadżety – lepiej postawić na pomysł, jak najlepiej wykorzystać nowe technologie w nauczaniu! 

Wirtualna rzeczywistość i druk 3D pozwolą uczniom na zobaczenie i dotknięcie tego, co do tej pory pozostawało w sferze wyobrażeń na lekcjach chemii, matematyki, biologii, fizyki, informatyki i innych przedmiotów. Nauka programowania i podstaw elektroniki to z kolei inwestycja w rozwój zainteresowań uczniów tymi dziedzinami wiedzy, które już jutro będą obecne w każdym sektorze gospodarki.

Nowa Era wyposaża szkoły w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

Proponujemy sprzęt, o którym dotąd uczniowie i nauczyciele mogli marzyć. Naszej ofercie towarzyszą bank pomysłów na zastosowanie Laboratoriów Nowej Ery, bogata obudowa metodyczna pozwalająca włączyć technologię w realizację podstawy programowej, a także oferta szkoleniowa dla kadry pedagogicznej.

Dlaczego Nowa Era? Warto oprzeć się na sprawdzonym partnerze edukacyjnym

Jako lider edukacji w Polsce od wielu lat wspieramy szkoły w procesie cyfrowej transformacji. Wprowadziliśmy do nauczania całą gamę multimedialnych rozwiązań, a nasze elektroniczne narzędzia odmieniły warsztat pracy nauczycieli. Znamy dobrze potrzeby szkół i oferujemy im wyposażenie pasujące do już stosowanych narzędzi edukacyjnych oraz doskonale spełniające postulaty programu.

Proponujemy rozwiązania, które sprzyjają współpracy, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów, a ponadto mają charakter interdyscyplinarny i będą wykorzystywane na lekcjach różnych przedmiotów szkolnych.

Celem MEN jest zwiększenie zainteresowania młodych ludzi kierunkami STEM, dlatego też propozycja edukacyjna Nowej Ery pomaga rozbudzać wśród młodzieży pasje przyrodnicze, technologiczne i matematyczne, co w przyszłości przełoży się na losy zawodowe uczniów.

Oferta Nowej Ery wychodzi naprzeciw potrzebom poznawczym dzieci i młodzieży. Proponowane przez nas wyposażenie wprowadza do szkolnego nauczania komponent technologiczny, który skutecznie angażuje młodzież w proces dydaktyczny.

Proponujemy zakup wyposażenia w gotowych, dobrze przemyślanych pakietach

Połączyliśmy w nich nowoczesne narzędzia, które w przyszłości będą dla uczniów naturalnym środowiskiem pracy: drukarki 3D, wirtualną rzeczywistość (VR), laboratoria elektroniczne i cyfrowy sprzęt audio-wideo, z zestawami do nauki programowania LEGO® Education rozwijającymi umiejętności pracy zespołowej, krytycznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów.

Dobraliśmy produkty tak, by wspierały proces dydaktyczny oraz sprawiały, że będzie on interdyscyplinarny, innowacyjny i angażujący uczniów. Zgodnie z założeniami programu wyposażenie zaproponowane przez nas może być wykorzystywane na lekcjach różnych przedmiotów oraz na kołach zainteresowań. Oferujemy sprzęt z katalogu wyposażenia podstawowego, który będzie obowiązkowy w każdej szkole podstawowej. W naszej ofercie znajduj się również wyposażenie dodatkowe

 

Rozwiązania edukacyjne Nowej Ery w programie „Laboratoria Przyszłości” to:

  • Gogle VR z oprogramowaniem i akcesoriami, tworzące zestaw Empiriusz – inaczej mówiąc: wirtualne laboratorium. Umożliwia ono przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zgodnych z podstawą programową dla klas 7 i 8 oraz naukę geometrii. Dzięki sprzętowi uczniowie poznają matemtykę i chemię w ciekawy sposób, uczą się poprzez eksperymentowanie i zdobywają praktyczne umiejętności. A to wszystko w bezpieczny sposób!
  • Laboratorium Druku 3D wspierające nauczycieli różnych przedmiotów – biblioteka modeli 3D zawiera bowiem materiały dydaktyczne z wielu kategorii tematycznych. Mogą mieć one zastosowanie praktycznie na każdej lekcji. Sprzęt pozwala atrakcyjnie przekazywać wiedzę, uczy projektowania 3D, przyczynia się do rozwoju kreatywności i umiejętności technicznych. Wdraża uczniów do obsługi nowoczesnych urządzeń i korzystania z niezbędnego oprogramowania.
  • Zestawy do nauki programowania LEGO® Education, które poprzez zabawę kształcą umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Zajęcia z elementami robotyki zachęcają uczniów do pracy zespołowej i rozwijają kompetencje poszukiwane na współczesnym rynku pracy.
  • Laboratorium elektroniki (zestaw do nauki lutowania + stacja lutownicza grot i hotair) zapewnia młodym elektronikom bezpieczną naukę lutowania. Dzięki praktycznym ćwiczeniom uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania techniczne nie tylko w teorii! Sposób montażu poszczególnych układów został dokładnie opisany i pokazany. Sprzęt może być wykorzystywany na lekcjach fizyki, kołach zainteresowań i w ramach projektów z obszaru STEM.
  • Laboratorium elektroniki (zestaw do programowania mikrokontrolerów i nauki elektroniki) to propozycja Nowej Ery wychodząca naprzeciw zainteresowaniom informatycznym uczniów: zamiast pisać kolejny program działający na ekranie komputera, mogą oni ożywić urządzenie elektroniczne, stworzyć program, który steruje pracą silników! Nauczyciel może wprowadzić zestawy zarówno na lekcje, jak i na koła zainteresowań, by realizować z młodzieżą projekty STEM.
  • Laboratorium audio-wideo – nowoczesny cyfrowy sprzęt: kamera, aparat fotograficzny, mikrofon i oświetlenie to wyposażenie niezbędne w każdej szkole. Dzięki niemu młodzież może rozwijać swoje pasje oraz ćwiczyć umiejętność obróbki i montażu materiałów audiowizualnych. Nauczyciele mogą nagrywać materiały edukacyjne czy dokumentować przebieg projektów prowadzonych w szkole.

Technologia to nie wszystko. Wiemy, jak ważne dla nauczycieli są wsparcie metodyczne i szkolenia

W Nowej Erze powstają już materiały pomocne w pracy z innowacyjnym sprzętem. Rośnie baza materiałów instruktażowych: wideo-prezentacji i webinariów, a także filmowa strefa inspiracji, w której nauczyciele znajdą pomysły na wykorzystanie w szkole podstawowej druku 3D, wirtualnej rzeczywistości, robotyki, elektroniki i audio-wideo. Gotowe scenariusze zajęć i karty pracy dla uczniów pomogą w przygotowaniu angażujących lekcji z wykorzystaniem Laboratoriów Nowej Ery.

Już niebawem zaprosimy nauczycieli na certyfikowane szkolenia online z wykorzystania nowoczesnych technologii i metodyki nauczania przedmiotów STEM. Będziemy towarzyszyć szkołom w realizacji celów programu i dokumentowaniu pracy z zakupionym wyposażeniem!