Gość specjalny - sesja plenarna

Piotr Bucki

Piotr BuckiUczy chętnych, jak lepiej komunikować, prezentować, pracować i poprawiać swój świat. Uczy na swoich zasadach.

Human Brand, Tribe & #EggGang. O tym, jak budować markę opartą na prawdziwych wartościach i tworzyć silną kategorię MY ze swoją społecznością.

Co mają wspólnego Ojciec Rydzyk, Ewa Chodakowska i Jajko? Z pozoru nic. Jednak gdy przyjrzymy się temu, jak powstawały społeczności Rodziny Radia Maryja, #ChodaGang i #EggGang, to dostrzeżemy duże podobieństwa. I świetne wskazówki, jak tworzyć solidną, lojalną i wierną społeczność. Taką, która wzmocni naszą markę o ludzkim obliczu – czyli Human Brand właśnie.  

 

Poznaj Piotra:

Gdy księgowa zapytała mnie o kod wykonywanego zawodu, bez wahania powiedziałem – nauczyciel. Uczę chętnych, jak lepiej komunikować, prezentować, pracować i poprawiać swój świat. Uczę na swoich zasadach.

Jestem architektem, który woli projektować zdania niż budynki. Jestem aktorem, który zrezygnował ze sceny teatralnej na rzecz sal szkoleniowych i konferencyjnych. Jestem psychologiem, który ciągle zadaje sobie pytanie, Skąd wiem, to co wiem. I facetem, który chce zostawić ten świat lepszym i mądrzejszym, niż go zastałem.

Od 20 lat uczę ludzi projektować komunikację w różnych wymiarach. Zawsze bazuję przy tym na psychologii poznawczej i neuronaukach. Sprawdzam teorie w praktyce, pracując z firmami w Australii, Austrii, Słowenii, Chile, Mołdawii, Włoszech i Polsce. Napisałem parę książek, „Porozmawiajmy o komunikacji”, „Złap równowagę” i „Viral”, „Prezentacje. Po prostu!” „Sapiens na zakupach” oraz anglojęzyczną „Life's a pitch and then you die”. Przetłumaczyłem też 12 książek z zakresu poradnictwa i psychoterapii. Współpracowałem jako dziennikarz z Malemanem, Charakterami, Dolce Vita i Mother Mag. Moje wystąpienie na TEDx SGH obejrzano w sieci ponad 263 tysiące  razy.

 

Od ponad 10 lat współpracuję z WSB, gdzie projektuję kierunki i wykładam, głównie w obszarze brandingu, marketingu i komunikacji. Wykładam też na Uniwersytecie SWPS, SGH i AGH. Szkolę m.in. w Objectivity, Allegro, Dynatrace, Santanderze, Nordea IT. Współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną i GNSSA, gdzie współtworzę programy szkoleniowe dla startupów i konsultantów.

 

Czytaj więcej

Ścieżka metodyczna

Ola Marchwian

Ola Marchwiangłówna metodyczka NGL Polska

Tak się nauczą! Patenty na efektywną edukację językową w różnych grupach wiekowych

Jako lektorzy pragniemy, by nasze zajęcia były maksymalnie efektywne, a przy tym efektowne. Takie, na jakie uczeń będzie uczęszczał z radością i które zapewnią mu językowy rozwój.

Czy zawsze jednak wybieramy odpowiednie techniki i metody?

Podczas prelekcji:

  • przedstawię Ci sprawdzone patenty metodyka #teamNGL na to, by każdy Twój uczeń, zarówno dziecko, jak i dorosły, czerpał z zajęć pełnymi garściami,
  • popracujemy nad motywacją, strategią układania zajęć, ale też konkretnymi i sprawdzonymi zadaniami, które zmienią zasady gry!

Dlaczego warto? Bo tak się nauczą!

 

Poznaj Olę:

Metodyk-praktyk i Teacher Trainer, tłumaczka i czynna lektorka języka angielskiego, pracująca ze wszystkimi grupami wiekowymi.  Autorka bloga i podcastu Metodyka Języka. Pomaga lektorom prowadzić ciekawe i zróżnicowane zajęcia w różnych grupach wiekowych, a właścicielom prowadzić swój biznes rentownie i na własnych zasadach. Współpracuje ze szkołami, wspierając je w budowaniu mocnego zaplecza metodyczno-organizacyjnego. Jest entuzjastką nauczania przyjaznego mózgowi, recyklingu materiałów dydaktycznych oraz pracy po swojemu. Wierzy w ciągły rozwój i potęgę organizacji.

Czytaj więcej
Paulina Boruc-Bartkiewicz

Paulina Boruc-Bartkiewiczwłaścicielka i lektorka języka angielskiego w Centrum Języków Obcych Sherlock

Rozgadany angielski, czyli sposoby na stymulację komunikacji w grupach YL

Prelekcja "Rozgadany angielski, efektywne sposoby na stymulację mówienia w klasie YL." z całą pewnością naładuje Cię pozytywnie!

Podczas prelekcji:

  • pokażę ci, w jaki sposób wprowadzać mówienie na zajęciach języka angielskiego z dziećmi oraz jak scharakteryzować grupę Young Learners,
  • porozmawiamy o tym, czego potrzebują twoi uczniowie w najmłodszych klasach szkoły podstawowej, co to jest "silent period” i jak efektywnie z nim pracować,
  • omówimy różnorodne techniki pracy, przeplatane bankiem pomysłów na dobry początek.

 

Poznaj Paulinę:

Ambitna, pozytywna oraz pełna energii osoba, która całe życie do czegoś dąży i na całe swoje życie ma dalekosiężne plany. Ukończyła studia magisterskie na kierunku filologia angielska, ze specjalizacją nauczycielską, oraz studia podyplomowe na kierunkach polityka i zarządzanie oświatą, oraz psychologia pozytywna. Kocha uczyć, czerpie z tego ogromną satysfakcję. To jej pasja i  życiowa misja. Z nauczycielami dzieli się wiedzą oraz doświadczeniem na profilu FB @angielskinaglowie.

Czytaj więcej
Barbara Kulesza-Gulczyńska

Barbara Kulesza-GulczyńskaMetodyczka i lektorka w Szkole Językowej PAPUGA, trenerka FamilyLab

Once upon a time there was a language school where everyone loved stories... - storytelling na zajęciach językowych

Praca z historiami i dłuższymi tekstami w grupach young learners stanowi czasem prawdziwe wyzwanie, ale jak to z wyzwaniami bywa — często przeradza się w fantastyczną przygodę. Młodzi adepci języka angielskiego mogą swobodnie na podstawie krótkich opowieści poznawać lub ćwiczyć nowe słownictwo i struktury gramatyczne, ale także pracować nad umiejętnościami rozumienia tekstu, mówienia, pisania i kreatywnego myślenia. W historii można znaleźć wszystko, czego potrzeba do angażujących językowych zajęć.

Podczas prelekcji:

  • pokażę sprawdzone sposoby na pracę z dłuższymi historiami (na podstawie Reading anthology do serii Look) oraz krótszymi tekstami, pojawiającymi się w podręcznikach z serii Our World (szczególnie w sekcji Extended reading).
  • opowiem o tym, jak zaangażować dzieci w narrację, zbudować zajęcia wokół fabuły, a także zaangażować uczniów do wspólnego snucia własnych historii.

 

Poznaj Basię:

Lektorka z niemal dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy ze wszystkimi grupami wiekowymi. Z wykształcenia polonistka, od niedawna także nauczycielka języka polskiego jako obcego. Opiekuje się zespołem ponad trzydziestu lektorów, wspiera ich w codziennej pracy i uczy się od nich każdego dnia. W wolnych chwilach lata na miotle (jest zawodniczką poznańskiej drużyny quadballa) i pielęgnuje bullet journal.

Czytaj więcej

Ścieżka biznesowa

Natalia Karwowska

Natalia Karwowskawłascicielka Baby English Center, wizjonerka, twórczyni produktów i usług nie tylko językowych

Magiczne 92%. Fokus na utrzymanie klienta!

Zastanawiasz się jak utrzymać dotychczasowych klientów i zwiększać liczbę uczniów z każdym rokiem o minimum 30%? Jak spowodować aby Twoi klienci zostali z Tobą na długie lata?

Podczas prelekcji dowiesz się:

  • co jest Twoim must have w utrzymaniu klienta;
  • jak edukować klienta i prowadzić go Twoją ścieżką;
  • jakich okresów w kalendarzu pracy szkoły warto pilnować;
  • co zrobić aby Twoi klienci do Ciebie wracali.

 

Poznaj Natalię:

11 lat doświadczenia w prowadzeniu biznesu edukacyjnego. Siewczyni pomysłów realizująca je w tempie ekspresowym. Perfekcjonistka w planowaniu i realizowaniu wizji. Dbająca o wysokie standardy obsługi klienta. Zwolenniczka rozwijania talentów pracowników poprzez umiejętne zarządzanie nimi  w organizacji. Obecnie Właścicielka trzech szkół językowych z 1200 uczniami na pokładzie.

 

Czytaj więcej
Kinga Konopelko

Kinga Konopelkoradca prawny

Bezpieczna i legalna współpraca z klientami - jak o nią zadbać?

Chcesz działać bezpiecznie i ze spokojem, bez obaw o prawne aspekty?

Prowadzisz kursy indywidualne lub grupowe?

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć współpracę z klientami i ułożyć proces zawierania umów?

Podczas prelekcji:

  • dowiesz się, co jest Twoim must have,
  • poznasz listę najczęściej popełnianych błędów,
  • podzielę się z Tobą listą przydatnych miejsc i narzędzi, które wesprą Ci w procesie współprac z Klientami.

 

Poznaj Kingę:

13 lat doświadczenia pracy jako prawnik firm, 10 lat doświadczenia w branży edukacyjnej. Pomaga wyprowadzić biznesy edukacyjne na prostą i budować standardy, które będą normą dla profesjonalnych i bezpiecznych firm. Mówi prosto o prawie i pokazuje, że każdy właściciel firmy może pozwolić sobie na spokój i bezpieczeństwo. Prowadzi Edulegalny newsteller, z którego korzysta już ponad +1500 właścicieli biznesów edukacyjnych. Jest autorką Pakietu dokumentów, które aktualnie zabezpieczają ponad +15 000 współprac. Tworzy umowy, Polityki prywatności, Regulaminy. Wdraża RODO. Szkoli. Występuje jako prelegentka na konferencjach branżowych. Właścicielka Kancelarii radcowskiej oraz marki Edulegal. 

Czytaj więcej
Małgorzata Mączyńska

Małgorzata Mączyńskawłaścicielka Akademii Językowej Freedom, trenerka, pasjonatka rozwoju osobistego

Jak zarządzać szkołą językową i nie zwariować?

Podczas prelekcji:

  • spojrzysz na swoją szkołę językową z różnych perspektyw,
  • dowiesz się co i dlaczego jest ważne przy doborze lektorów do swojego zespołu i jakie będą konsekwencje dla Ciebie i Twojej szkoły, jeśli nie dasz temu należytej uważności,
  • odpowiesz sobie na pytanie "ja mam szkołę czy szkoła ma mnie?"  i poznasz sposoby na zachowanie harmonii pomiędzy zarządzaniem szkołą a życiem prywatnym.

 

Poznaj Małgosię:

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i NKJO w Radomiu. Na bazie swojego 21-letniego doświadczenia w szkołach publicznych i prywatnych oraz podczas szkoleń rad pedagogicznych wie, jakie są cienie i blaski pracy zespołowej oraz co zrobić, by dobrze zarządzać.

Kocha podróże i taniec. Prywatnie szczęśliwa mama i żona.

 

Czytaj więcej