Aktualności

Popisz się talentem

Ogłaszamy konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych. Napisz opowiadanie, które opublikujemy w prawdziwej książce!

„Świerszczyk” z nagrodą główną w konkursie „Świat przyjazny dziecku”

Z radością informujemy, że „Świerszczyk” otrzymał nagrodę główną w XV konkursie „Świat przyjazny dziecku” w kategorii „Pisma dla dzieci”. Organizatorem konkursu jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, a cała inicjatywa ma na celu wyłonienie najbardziej wartościowych produktów, publikacji i usług dla najmłodszych.

Konkurs na najlepsze projekty edukacyjne „Projekt z klasą” rozstrzygnięty!

Rośnie nowe pokolenie - pokolenie Z, młodzież ze smartfonami przyrośniętymi do ręki, indywidualiści niepotrafiący odnaleźć się w realiach współczesnego rynku pracy... Co o tych sformułowaniach, powtarzanych przez opinię publiczną jak mantra, myślą sami zainteresowani? Czy rzeczywiście rośnie nowe pokolenie? Tak! Pokolenie nastolatków aktywnych, wrażliwych i kreatywnych. W tym roku ponad 13 tysięcy z nich zaangażowało się w niestandardowe projekty edukacyjne i walczyło o granty w VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą” organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Laureaci po raz kolejny udowodnili, że dla młodych ludzi nie ma edukacyjnych granic!

„Przyszłość zaczyna się teraz” - nauczanie języków obcych

Znajomość języków obcych to dzisiaj podstawa do sukcesu nie tylko w życiu zawodowym ale i społecznym. Zwracają na to uwagę pracodawcy oraz kulturoznawcy. Unia Europejska poszła niedawno o krok dalej. Zdolność komunikowania się w językach obcych uznała za jedną z ośmiu kluczowych kompetencji współczesnego świata. Warto rozwijać ją w dzieciach już od najmłodszych lat. Jak najlepiej wspomóc dzieci w tej edukacyjnej przygodzie? Sprawdzamy i podpowiadamy.

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” wyróżniony przez Komitet Ochrony Praw Dziecka

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” został wyróżniony w prestiżowym konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Kapituła konkursu przyznała czasopismu nagrodę główną w kategorii „kultura”.

Podręcznik do historii Nowej Ery nagrodzony przez PAU

Podręcznik do historii „Zrozumieć przeszłość. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Część 1.” wydawnictwa Nowa Era nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie.

Nowa Era partnerem programu dla start up'ów „ReaktorX”

Najważniejszy jest pomysł, wiedza i determinacja. Mark Zuckerberg wymyślił wirtualną społeczność znajomych, a Travis Kalanick „car sharing” czyli serwis łączący kierowców z pasażerami. Tak powstały Facebook i Uber, dwa najbardziej spektakularne startupy na świecie.  Ale żaden z nich nie miałby szans na powodzenie gdyby genialny pomysł nie był wsparty fachową wiedzą programistów i speców od marketingu. Sukces, ale i porażka wielu startupów zależy właśnie od tego połączenia. Gdzie znaleźć fachowców niezbędnych do rozwoju startupu? W ReaktorX, polskim programie pre-akceleracyjnym.

Zobacz także