Lider z misją

Marzymy o edukacji, która dodaje skrzydeł. Rozwija talenty, wyrównuje szanse edukacyjne, uczy współpracy i empatii oraz wspiera uczniów na drodze do osiągnięcia życiowego sukcesu. Chętnie angażujemy się w akcje oraz wspieramy instytucje, które dzielą z nami te marzenia. I krok po kroku zmieniamy je w rzeczywistość!  

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Systemowo wspieramy rodziny wielodzietne, oferując posiadaczom Karty 15 % zniżki na publikacje w naszej Księgarni Internetowej.

Czytaj więcej

Tornister pełen uśmiechów

Tornister pełen uśmiechów

Pomagamy dzieciom z ubogich rodzin skompletować szkolne wyprawki, ofiarowując nasze publikacje w ramach akcji organizowanej przez „Caritas”.

Czytaj więcej

Wsparcie idei wolontariatu

Wsparcie idei wolontariatu

Aktywnie promujemy ideę wolontariatu, tworząc i udostępniając nauczycielom bezpłatne materiały oraz wspierając działania mającą na celu zaangażowanie uczniów.

Czytaj więcej

Szkoła pod żaglami

Szkoła pod żaglami

Jesteśmy wyłącznym partnerem edukacyjnym „Szkoły pod żaglami”. To program, który łączy naukę z morską przygodą i aktywnością wolontariacką.

Czytaj więcej

Wiarygodny partner

Jedną z kluczowych wartości, jakie wyznajemy w Nowej Erze, jest uczciwość. To dla nas wyraz szacunku wobec innych, ale także ważny komunikat: zależy nam na budowaniu trwałych, opartych na zaufaniu relacji z naszymi współpracownikami i partnerami biznesowymi. Działamy zgodnie z prawem i etyką.

Kodeks Dobrych Praktyk SWE PIK

Kodeks Dobrych Praktyk SWE PIK

Wraz z innymi wydawcami z Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki wypracowaliśmy i wdrożyliśmy zbiór zasad i regulacji branży dotyczących etycznej współpracy ze szkołami.

Czytaj więcej

Standardy działania Przedstawicieli

Standardy działania Przedstawicieli

Przykładamy ogromną wagę do zachowania etycznych kontaktów ze szkołami. Naszych przedstawicieli obowiązuje zbiór norm, które regulują ich pracę i pozwalają zachować jej najwyższą jakość.

Polityka ładu korporacyjnego

Polityka ładu korporacyjnego

Nasze działania w kluczowych obszarach jak m.in: etyka biznesu, zarządzanie zasobami ludzkimi, respektowanie praw człowieka są zgodne z międzynarodowym kodeksem zasad Grupy Sanoma.

Polityka Bezpieczeństwa Informacji

Polityka Bezpieczeństwa Informacji

Chronimy dane naszych klientów i przechowujemy je w sposób bezpieczny. Zarządzamy nimi odpowiedzialnie, w oparciu o przepisy prawa i zaufaną relację, jaką zbudowaliśmy z naszymi klientami.

Przyjazny pracodawca

Tylko wyjątkowi ludzie są w stanie osiągać wyjątkowe efekty. Dlatego umożliwiamy naszym pracownikom rozwój zawodowy, proponujemy udział w szkoleniach i programach społecznych, a także wspieramy wolontariat pracowniczy. Efekt? Dzięki odpowiedzialnej polityce zatrudnienia większość osób zostaje z nami na długie lata.

Wolontariat pracowniczy

Wolontariat pracowniczy

Zawsze chętnie działamy na rzecz potrzebujących. To świadectwo naszej wrażliwości, otwartości i gotowości do niesienia pomocy. To także wartość, która czyni Nową Erę wyjątkową.

Czytaj więcej

Dwie godziny dla rodziny

Dwie godziny dla rodziny

W ramach kampanii społecznej „Dwie godziny dla rodziny” zachęcamy pracowników do pogłębiania więzi międzypokoleniowych i relacji rodzinnych poprzez wspólne, wartościowe spędzanie czasu.

Czytaj więcej

Szlachetna paczka

Szlachetna paczka

Bierzemy udział w ogólnopolskim programie pomocy rodzinom w trudnej sytuacji materialnej, realizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna.  

Czytaj więcej

Wielka zbiórka książek

Wielka zbiórka książek

Z okazji Światowego Dnia Książki i w ramach akcji promocji czytelnictwa w Polsce bierzemy udział w wielkiej zbiórce książek organizowanej przez fundację Zaczytani.org

Czytaj więcej

Działamy z pasją

Raport „Odpowiedzialność społeczna Nowej Ery 2017”

Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym nasze zeszłoroczne działania, akcje i inicjatywy prospołeczne i wolontariackie. Jest co czytać… i czym się inspirować.

Jubileuszowa sztafeta pobiegła, by pomóc dzieciom odkrywać talenty!

Do dobroczynnej sztafety zorganizowanej z okazji 25-lecia Nowej Ery zgłosiło się ponad 60 pracowników. Biegaliśmy solo i w grupach, od gór po plaże Bałtyku, nie przeszkodził nam nawet szalejący nad Polską orkan Grzegorz! W końcu najważniejszy był cel: indeksy Akademii Przyszłości dla dzieci potrzebujących wsparcia w nauce.

Pomagamy działać innym

Aleksandra Snuzik, 17-letnia pasjonatka biologii, w ramach stażu naukowo-wolontariackiego nie tylko prowadzi badania nad lekiem na malarię, ale też uczy dzieci w Afryce o polskiej historii, tradycji i zwyczajach.

Pierwszy dzwonek w polskiej szkole we Lwowie

Cieszymy się, że znów mogliśmy pomóc polskim dzieciom uczącym się za granicą.

Jesteśmy członkiem Koalicji Prezesi-wolontariusze

Koalicja ma na celu szerzenie idei wolontariatu i propagowanie społecznej odpowiedzialności wśród liderów biznesu poprzez przekazywanie wiedzy i doświadczenia.

Nowa Era nagrodzona za udział w akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Wydawnictwa Nowa Era, WSIP, Macmillan, Oxford University Press, Pearson i LektorKlett, zostały wyróżnione za udział w akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Wyróżnienie w kategorii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zostało przyznane w konkursie Finansista Roku 2015, organizowanym przez Gazetę Finansową. 

Raport „Odpowiedzialność społeczna Nowej Ery 2017”

Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym nasze zeszłoroczne działania, akcje i inicjatywy prospołeczne i wolontariackie. Jest co czytać… i czym się inspirować.

Pobierz

Społeczna odpowiedzialność Nowej Ery

„Kto powiedział, że mała grupa zaangażowanych osób nie może zmienić świata? Tylko tacy mogą.”

Nowa Era nagrodzona prestiżową nagrodą "Dobroczyńca Roku"

Innowacyjne podejście do edukacji, troska o wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z małych miejscowości, a także ogromne zaangażowanie pracowników wydawnictwa Nowa Era zostały docenione przez kapitułę prestiżowego konkursu Akademii Rozwoju Filantropii – Dobroczyńca Roku. Wydawnictwo otrzymało statuetkę i tytuł Dobroczyńcy Roku 2014 w kategorii „Projekt społeczny – duże firmy“.

Nowa Era wspiera dzieci z Ugandy

Na początku wakacji do Ugandy wyruszyli niezwykli wolontariusze, a wśród nich autorka podręcznika Nowej Ery do języka niemieckiego pani  Sylwia Mróz-Dwornikowska. Czekały na nich setki dzieci ze szkoły i sierocińca w Ugandzie spragnione poznania świata i ludzi.

Zobacz także

2.2.0