Autorzy egzaminu ósmoklasisty z matematyki w 2023 postawili na sprawdzenie najważniejszych umiejętności i znajomości pojęć, które będą później potrzebne w szkole średniej – uważa Elżbieta Jabłońska, ekspertka wydawnictwa Nowa Era.
Poziom arkusza egzaminu z języka angielskiego podczas egzaminu ósmoklasisty 2023 był dostosowany do obniżonych wymagań i dobrym uczniom nie powinien sprawić trudności – mówi Małgorzata Konopczyńska, ekspertka wydawnictwa Nowa Era.
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego w 2023 nie powinien sprawić zdającym większych problemów, ponieważ pojawiły się w nim typy i formy zadań znane uczniom. Pewnym zaskoczeniem mógł być brak zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności gramatyczne – taką opinią podzieliła się redakcja przedmiotów humanistycznych Nowej Ery.
Retransmisja webinarium o storyline'ach w edukacji włączającej.
Retransmisja webinarium o grach i zabawach matematycznych.
Retransmisja webinarium o nauce czytania i pisania.
Retransmisja webinarium o metodach nauczania w klasach 1-3.
Czy szkoła bez ocen jest w ogóle możliwa? Jeżeli ocenę traktujemy w ujęciu tradycyjnym, to mamy na myśli nadanie stopnia za osiągnięcia edukacyjne ucznia. Zwykle ocena w szkole wyrażona jest stopniem o określonej wartości. Ocena ma wyrażać poziom opanowania wiedzy i umiejętności przez uczniów, służy porównywaniu osiągnięć, a także pełni funkcję informacyjną dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Przed nami kolejny rok szkolny. Wszystko, co nowe, stanowi wyzwanie i zobowiązanie. Nie pozostaje obojętne dla grup, których dotyczy. W kontekście edukacji wpływa to na zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Końcówka roku szkolnego sprzyja różnego rodzaju podsumowaniom i ocenom. Jako rodzice chcemy zobaczyć, że całoroczna nauka przyniosła efekty, a nasza pociecha poczyniła postępy. Rozpiera nas duma i chcemy dać znać dzieciom, że doceniamy cały wysiłek, który włożyły w swój rozwój. Tylko jak zrobić to wspierająco i zgodnie z tym, czego dziecko naprawdę potrzebuje?
Karty obrazkowe i fiszki mogą stanowić proste, a zarazem skuteczne i uniwersalne narzędzie wspierające podtrzymanie poziomu języka w trakcie wakacyjnych wyjazdów! Karty nie zajmują wiele miejsca, a pozwalają przeprowadzić nieskończoną liczbę angażujących gier i zabaw, które sprawdzą się nawet na piasku czy kocu podczas letniego pikniku.
Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach „Welcome to Our World” od National Geographic Learning. To program, który pomaga nam wspierać przedszkolaki na początku ich przygody z językiem i rozwijać w nich miłość do poznawania świata. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym „why”*! Wybraliśmy „Welcome to Our World”, bo...
Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “Look and See” od National Geographic Learning. To program, który wprowadza naszych najmłodszych uczniów w naukę języka połączoną z odkrywaniem świata. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Wybraliśmy “’Look and See”, bo...
Retransmisja webinarium z cyklu „Vademecum dyrektora”.
Retransmisja webinarium z serii „Vademecum dyrektora”.
Retransmisja webinarium o nowej podstawie programowej 2023 z techniki.
Kreatywne pisanie zmienia punkt widzenia! Udowodnili to właśnie uczestnicy 7. edycji największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. Pisali opowiadania, których tematyka wymagała założenia Okularów czasu i spojrzenia na świat w nowy sposób. I to się udało znakomicie! We wtorek, 9. maja 2023, Jury wyłoniło 30 najlepszych tekstów, a my spieszymy poinformować Was o szczegółach.
Dla kogo siódma edycja „Popisz się talentem” okaże się szczęśliwa? Zachęć swoich uczniów oraz podopiecznych do udziału w tym największym ogólnopolskim konkursie literackim dla uczniów szkół podstawowych, aby żaden talent nie umknął naszej uwadze!
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wydawnictwo edukacyjne Nowa Era zapytało dzieci, jak widzą świat dorosłych: co chciałyby w nas zmienić i co podoba im się w byciu dorosłym. Jeśli więc szukacie podpowiedzi, jak uszczęśliwić dzieci w domu i w szkole, jak kształtować z nimi pełne miłości, szacunku i wzajemnego zaufania relacje, przeczytajcie czego tak naprawdę potrzebują – od nas dorosłych – dzieciaki. Uprzedzamy: drogich prezentów i modnych gadżetów nie ma na tej liście. Znajdziecie tam za to wspólne spędzanie czasu, uważność na dziecięce problemy, cierpliwość, zrozumienie i możliwość samodzielnego podejmowania decyzji przez dzieci.
„Ruch jest kluczem do harmonijnego rozwoju fizycznego, umysłowego i emocjonalnego dziecka”. Gdy Maria Montessori prawie sto lat temu wypowiadała te słowa, opierała się na obserwacji i doświadczeniu. Dzisiaj to, że dzięki aktywności fizycznej rozwija się mózg, potwierdzają liczne badania naukowe. Z tej wiedzy powinien korzystać na co dzień każdy pedagog.
Polska szkoła potrzebuje innowatorów – nauczycieli z pasją, partnerów w relacjach, mentorów zachęcających i wspomagających uczniów w rozwoju, autentycznych autorytetów, którzy czują, że mogą być prekursorami zmian. Dziś postaram się Was zachęcić do podejmowania innowacyjnych działań i pokazać, jak w miarę szybko i „bezboleśnie” można przejść przez całą procedurę wprowadzania innowacji pedagogicznej; od pojawienia się pomysłu po wdrożenie i podsumowanie.
Przypominamy, że od 1 kwietnia 2023 obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 marca 2023 r. w sprawie dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2023 r, zaś od 15 maja - Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie maksymalnych kwot dotacji celowej udzielanej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe.
22 maja obchodzimy dzień Pac-Mana, czyli bohatera jednej z najpopularniejszych gier multimedialnych świata. Stworzona w 1980 roku gra zręcznościowa, mimo prostoty rozgrywki, nadal przyciąga rzesze fanów. Doczekała się też upamiętnienia w licznych filmach i książkach, a nawet wykorzystania swojej ścieżki dźwiękowej w kilku piosenkach!
Współczesny system edukacji coraz częściej opiera się nie tylko na metodach, które podają wiedzę, lecz także na takich, które aktywizują ucznia. Nauczyciel z kolei jest już nie tym, kto ją przekazuje, ale tym, kto animuje i organizuje różnorodne działania ucznia. Pomocne w tym procesie mogą okazać się wszelkiego rodzaju gry i zabawy. Na czym polega i co daje grywalizacja w edukacji?
Retransmisja webinarium o korzystaniu z Generatora testów oraz systemu Ondorio.
Retransmisja webinarium o blaskach i cieniach II Rzeczypospolitej.
Retransmisja webinarium o związkach przyczynowo-skutkowych w nowych edycjach podręczników Nowej Ery.
Retransmisja webinarium o szkoleniu strzeleckim.
Retransmisja webinarium o cyberbezpieczeństwie.
Retransmisja webinarium o technologiach w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.
Retransmisja webinarium o lekcjach historii z NEONem.
Zapraszamy na retransmisję webinarium o użyciu NEONa podczas lekcji historii.
Retransmisja webinarium o zlodowaceniach na obszarze Polski.