20 listopada w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyło się niezwykłe wydarzenie. Konferencja organizowana przez Nową Erę zgromadziła prawie 100 nauczycieli, szkolnych specjalistów, dyrektorów szkół. Ważną i wyczekiwaną częścią konferencji było uroczyste wręczenie statuetek i nagród laureatom pierwszej edycji konkursu eduSensus Education Awards.
Retransmisja webinarium o nauczaniu geometrii.
Retransmisja drugiej części webinarium o liczeniu.
Retransmisja webinarium o liczeniu.
Retransmisja webinarium o blockchainie i kryptowalutach.
Retransmisja webinarium o Sensorycznych Przedszkolakach.
Retransmisja webinarium o przedszkolnym Safety Box na zajęcia.
W dniach 20, 21 i 22 listopada warto zakupić kolejne wydania „Dziennika Gazety Prawnej”, do których zostaną dołączone przykładowe arkusze egzaminu ósmoklasisty – dostosowane do wymagań egzaminacyjnych 2024 – przygotowane przez wydawnictwo Nowa Era. Publikacje te zawierają niezbędny materiał ćwiczeniowy dla każdego ucznia, który chce dobrze się przygotować do pierwszego ważnego sprawdzianu wiedzy i umiejętności. Na rynku jest wiele materiałów dodatkowych, które przygotowują do egzaminu ósmoklasisty. Przy ich wyborze najlepiej kierować się jakością, dbałością o opracowanie merytoryczne. Warto korzystać ze sprawdzonych materiałów, opracowanych przez doświadczonych ekspertów edukacyjnych, którzy mają aktualną wiedzę na temat dotychczasowych edycji egzaminu ósmoklasisty.
Zapraszamy na retransmisję webinaru z cyklu „Poznać i zrozumieć przeszłość”.
Zapraszamy na retransmisję webinarium z historii.
Spotkajmy się w Warszawie 20 listopada. Największe wyzwania w roku 2023/24, z perspektywy nauczycieli, dyrektorów i rodziców będą tematem jesiennej, bezpłatnej konferencji Nowej Ery.
Obejrzyj prelekcję o funkcjach słuchowych i ich znaczeniu dla funkcjonowania ucznia.
Zadania wymagające samodzielnej odpowiedzi nie są już dla ósmoklasistów nowością. Mają oni z nimi do czynienia już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Jednak wyniki egzaminu ósmoklasisty wskazują, że to wciąż jest ich piętą Achillesową.
Retransmisja webinarium: Dziecko z zaburzeniami koncentracji uwagi. Obraz dziecka z ADHD w szkole. Metody pracy.
Umiejętność czytania, pisania i rozumienia tekstu stanowi kluczową kompetencję, którą nabywamy i doskonalimy w dzieciństwie. Niemniej jednak, dla niektórych uczniów proces nauki czytania i pisania wiąże się z wieloma wyzwaniami. Celem tego artykułu jest przedstawienie dwóch zaburzeń, których objawy dotyczą przede wszystkim obniżonych funkcji słuchowo-językowych, czyli dysleksji oraz zaburzeń centralnego przetwarzania słuchowego.
Arkusz piątej edycji egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego został przygotowany przez ekspertów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 grudnia 2020 r[1]. Katalog wymagań egzaminacyjnych zaprezentowano w aneksie do "Informatora o egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego" obowiązującym w latach szkolnych 2022/2023 i 2023/2024.
Tegoroczny egzamin ósmoklasisty, to już jego piąta edycja. Dostępna jest coraz większa pula materiału zadaniowego i statystycznego, który można wykorzystać do refleksji na temat działań zwiększających skuteczność zarówno przygotowań do egzaminu, jak i innych procesów edukacyjnych w naszych szkołach.
Już jest! I jest taka, jaką najbardziej lubimy: wciągająca opowiadaniami, przyciągająca barwami, pięknie zilustrowana, pełna zaskakujących wątków, mądra, wrażliwa: książka „Okulary czasu” wieńcząca siódmą edycję naszego ogólnopolskiego konkursu literackiego Popisz się talentem 2023.
Udział i pomoc w akcji Kredkobranie organizowanej przez Fundację Ignatianum to już nasza jesienna tradycja. Tegoroczna, szósta edycja akcji przebiega pod hasłem „Zamieńmy marzenia na pejzaże”. Nowa Era jako jeden z partnerów wydarzenia zajmuje się dostarczaniem opakowań kartonowych, do których pakowane są zebrane dary przed wysłaniem ich do polskich dzieci na Kresach. A jest tych darów naprawdę dużo, stąd i zapotrzebowanie na opakowania olbrzymie. Cieszymy się, że w naszych nowoerowych kartonach jadą marzenia!
Obejrzyj, pełną praktycznych porad, prelekcję o tym, jak przygotować skuteczny plan profilaktyki na cały rok szkolny.
W poniedziałek 2. października 2023 rusza 14. edycja Projektantów edukacji. To najpopularniejszy ogólnopolski konkurs, w którym Nowa Era nagradza POMYSŁY na projekty edukacyjne.
Trwa nabór do tegorocznej edycji „Ratowników czytelnictwa”. To program dla szkół, przedszkoli i bibliotek publicznych stworzony przez Fundację Powszechnego Czytania i aktywnie wspierany przez Nową Erę. Bo gdy w grę wchodzi upowszechnianie czytelnictwa i miłości do książek, zawsze jesteśmy pierwsi!
Dla rodziców czternasto-, piętnasto- i szesnastolatków ostatnie miesiące były trudne. Przygotowania do egzaminów, stres związany z rekrutacją do szkół średnich... Ale to nie koniec wyzwań. Przed nastolatkiem zadanie wejścia w nową grupę. Przed rodzicami zadanie odnalezienie się w nowej roli – rodzica „prawie dorosłego dziecka”.
Wystartowała nowa inicjatywa eduSensus. Ogólnopolski konkurs eduSensus Education Awards zaprasza do udziału innowacyjnych nauczycieli i nauczycieli specjalistów, a także dyrektorów szkół podstawowych kształcących uczniów ze SPE.
Dla rodziców zainteresowanych egzaminem ósmoklasisty przygotowaliśmy krótką prezentację, która zawiera ważne i przydatne informacje.
Aby dobrze wystartować z nauką, trzeba ustalić punkt, w którym znajdują się uczniowie, a następnie monitorować ich postępy i osiąganie kolejnych wyznaczonych celów. Do tego służy przedmiotowa diagnoza z Nową Erą. Ułatwia nie tylko badanie postępów uczniów w zakresie treści kształcenia zawartych w programach opracowanych do podręczników Nowej Ery, ale też wspomaga cykliczne monitorowanie realizacji podstawy programowej i system ewaluacji pracy szkoły. Jest zatem wszechstronnym narzędziem, rodzajem „kompasu”, który pomaga ustalić kierunki pracy i utrzymać właściwy kurs.