Informacje prasowe

Oświadczenie w sprawie zmian w podręczniku „Tajemnice przyrody dla klasy czwartej szkoły podstawowej”

Wydawnictwo Nowa Era pragnie stanowczo zaprzeczyć  pojawiającym się informacjom o usunięciu numeru Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży z treści podręcznika „Tajemnice przyrody dla klasy czwartej szkoły podstawowej” autorstwa M. Marko-Worłowskiej, F. Szlajfera i J. Stawarz (numer dopuszczenia: 863/2019/z1). Numer telefonu nigdy nie był zamieszczony w treści podręcznika, nie może być więc mowy o jego usunięciu.

Komunikat ws. naruszenia bezpieczeństwa danych

W dniu 24 kwietnia 2023 roku Nowa Era weszła w posiadanie informacji, że doszło do wycieku części danych w firmie Vercom S.A. tj. operatora usługi SerwerSMS. Zakres ujawnionych danych osobowych dotyczy wyłącznie numeru telefonu oraz niepersonalizowanej treści wiadomości, w tym wysyłanych na zlecenie Nowej Ery w formie SMS pomiędzy 09 lutego a 27 lutego 2023 roku. Wyciek danych od dostawcy usługi wysyłek SMS nie dotyczy żadnych innych danych osobowych ani Państwa prywatnej komunikacji za pośrednictwem SMS.

Supermoc książek w przedszkolu! Powstał poradnik o tym, jak rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci, zanim pójdą do szkoły.

Zaprzyjaźnianie dzieci z książką już od najmłodszych lat, budowanie dobrego nawyku czytania i kojarzenia go z przyjemnością to podstawy rozwoju zainteresowań i kompetencji czytelniczych dzieci. 29 września, w Światowym Dniu Głośnego Czytania miała swoją premierę wyjątkowa publikacja Supermoc książek w przedszkolu. Jak rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci?. Książka jest kierowana do nauczycieli wychowania przedszkolnego, dyrektorów przedszkoli, pracowników samorządowych wydziałów edukacji oraz rodziców. Dostęp do publikacji jest bezpłatny. 

Projektanci edukacji - konkurs na uczniowskie projekty edukacyjne

Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu to popularny, ogólnopolski konkurs przeznaczony dla nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby zrealizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego.

„Popisz się talentem” - konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych

Konkurs „Popisz się talentem” jest organizowany przez Wydawnictwo Nowa Era od 2017 roku. Obecnie jest to największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce. Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych.

„Teraz czas na czytanie” – wspieramy akcję Fundacji Powszechnego Czytania

„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra” – te słowa polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza są obecnie bardzo na czasie. Aby ograniczyć rozwój epidemii koronawirusa, zostańmy w domach i czytajmy!

Materiały filmowe

Generator testów i sprawdzianów

Dlaucznia.pl - portal dla uczniów szkoły średniej

Multiteki - biblioteki zasobów multimedialnych

Terazmatura.pl - portal dla maturzystów

Popisz się talentem 2020: Zwierzaki mają głos

Reportaż z konferencji Nowej Ery „Zrozumieć więcej. Nauczyć łatwiej"

Reportaż z konferencji „Szkoła podstawowa na czasie. Nauczyciel”

Reportaż z konferencji „Szkoła podstawowa na czasie. Uczeń”

Reportaż z konferencji „Szkoła podstawowa na czasie. Nauczanie”

Materiały graficzne

Kontakt dla mediów


Agnieszka von Mallek
media@nowaera.pl

Oferty reklamowe i propozycje współpracy prosimy kierować na adres nowaera@nowaera.pl lub za pomocą formularza kontaktu.

Zobacz także