Informacje prasowe

Oświadczenie w sprawie opisu autyzmu w podręczniku „Puls życia”

W odpowiedzi na zastrzeżenia odnośnie fragmentu naszego podręcznika „Puls życia” do klasy 7 szkoły podstawowej dotyczącego autyzmu, chcielibyśmy podkreślić, że nad publikacjami Nowej Ery zawsze pracuje zespół ekspertów i dydaktyków, których zadaniem jest dbanie o dostosowanie treści do podstawy programowej i poprawność merytoryczną, ale także dostosowanie treści do percepcji uczniów danej klasy. Także w tym przypadku autorzy opierali się na publikacjach naukowych.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto organizowane od 1995 roku przez UNESCO. Jego celem jest promocja czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrony własności intelektualnej.

Aby mogły przetrwać w zgiełku wielkiego miasta

Na całym świecie żyje ich ponad 150 tys. gatunków, ich feeria barw, zwiewne ruchy skrzydeł i lekkość przyciągają nasz wzrok. Niestety wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem. Główną przyczyną zagrożenia motyli jest gęsta zabudowa miast, mała różnorodność gatunkowa roślin, stosowanie środków chemicznych i nawozów. Doskonale wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie, którzy budują ogród dla motyli, aby zapobiec ich wyginięciu. Na realizację tego projektu otrzymali grant w ogólnopolskim konkursie Projekt z Klasą, organizowanym przez Wydawnictwo Nowa Era. A jak zamierzają zrealizować ten projekt?

Nowa Era na rynku produktów dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to niemal 20 procent wszystkich uczniów. Aby móc zaoferować im najnowocześniejsze specjalistyczne materiały edukacyjne, przejęliśmy od firmy Young Digital Planet (YDP) portfolio sprawdzonych produktów, które będziemy dalej rozwijać. To świetna wiadomość dla rodziców i nauczycieli dzieci, które wymagają rozwiązań szytych na miarę.

Pomagamy rozpocząć rok szkolny z uśmiechem

Już po raz piąty Nowa Era wsparła akcję Caritasu „Tornister pełen uśmiechów”. Dla dzieci z mniej zamożnych rodzin przygotowaliśmy to, na czym znamy się doskonale – inspirujące publikacje edukacyjne wspomagające rozwój pasji i talentów.  

Wielki popis!

Znamy laureatów konkursu literackiego „Popisz się talentem”. Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski napisali blisko pięć tysięcy niesamowitych opowiadań pełnych pasji, ciekawości świata i wrażliwości na problemy innych. Tym samym po raz kolejny udowodnili, że są pokoleniem z ogromnym talentem i potencjałem. Historie opisane przez młodych autorów już jesienią znajdą się w wyjątkowej książce wydanej dla ich rówieśników przez Nową Erę.

Materiały filmowe

Dlanauczyciela.pl - jeszcze więcej możliwości

Kompleksowe wsparcie dla dyrektora szkoły

Generator testów i sprawdzianów

Balon Blum - gratka dla kilkulatka

Projekt z klasą

Materiały graficzne

Kontakt dla mediów


Agnieszka von Mallek
media@nowaera.pl
+48 601 483 102

Oferty reklamowe i propozycje współpracy prosimy kierować na adres nowaera@nowaera.pl lub za pomocą formularza kontaktu.

Zobacz także