Lider z misją

Bycie liderem zobowiązuje. Dlatego Nowa Era działa w sposób odpowiedzialny i oparty na szacunku wobec drugiego człowieka – uczniów, nauczycieli, dyrektorów i rodziców korzystających z naszych rozwiązań. Traktujemy fair naszych pracowników i partnerów biznesowych. Inicjujemy akcje oraz nawiązujemy sojusze z instytucjami, które dzielą z nami marzenia o wspierającej, angażującej edukacji. Rozwijanie talentów, wyrównywanie szans edukacyjnych, promowanie współdziałania i empatii – to nasze wymarzone cele. Działamy z innymi i na rzecz innych, bo przecież nie ma edukacji bez relacji!

Co daje nam moc, aby wciąż próbować zmieniać świat na lepsze? To energia naszych pracowników, którzy łączą profesjonalizm z pasją i sercem dla innych. To także pragnienie, aby nasze działania wniosły coś niepowtarzalnego i wartościowego w życie naszych odbiorców, dając im siłę oraz narzędzia do budowania wymarzonej przyszłości. Tak działa angażująca edukacja i tak właśnie wyobrażamy sobie społeczną odpowiedzialność Nowej Ery – jako dobry ślad w życiu innych stanowiący impuls do realizacji własnych zamierzeń. Zobacz krótki film, w którym opowiadamy o tym, co dla nas najważniejsze.

Każdego roku publikujemy raporty opisujące, co udało nam się zrobić dla innych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Takie roczne podsumowania to świetny punkt wyjścia do kolejnych działań… a także poruszająca lektura dokumentująca zaangażowanie naszych pracowników w dzieło pomocy innym. Przejrzyj raporty zamieszczone poniżej i daj się zainspirować!

Nasze Raporty CSR

Niech dobro zawsze zwycięża! Prezentujemy raport CSR za 2022 rok

„Rok 2022 był niełatwy. Agresja Rosji na Ukrainę skonfrontowała nas z sytuacją wymagającą jasnego określenia swoich postaw, stosunku do drugiego człowieka, gotowości do niesienia pomocy” – to słowa Pani Magdaleny Duszyńskiej-Walczak, prezes Nowej Ery, które otwierają nasz raport opisujący działania z dziedziny odpowiedzialności społecznej za 2022 rok. Ten dokument warto przeczytać – bo pokazuje on, że gdy się działa wspólnie i w słusznym celu, to nie ma rzeczy niemożliwych. I że dobro zawsze zwycięża!

Raport 2021 „Dobrze wykorzystany czas: odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2021 roku”

Początek roku to idealny moment na podsumowanie wszystkiego, co udało nam się w Nowej Erze zrobić dla innych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Publikujemy zatem nasz raport CSR za rok 2021. To 24 strony, które warto przeczytać, bo zawierają w sobie solidną dawkę dobrej energii i inspiracji do działania na rzecz tych, którzy tego potrzebują! 

Raport 2020 „Całym Sercem Robione, czyli odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2020 roku”

Angielski skrót CSR oznacza Corporate Social Responsibility – można to przetłumaczyć jako odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. My jednak wolimy inne rozwinięcie tego skrótu: Całym Sercem Robione. W podejmowaniu takich działań nie przeszkodzi nam nic – nawet pandemia. Udowadnia to raport, w którym podsumowaliśmy nasze działania CSR za rok 2020.

Raport 2019 „Razem dla innych: odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2019 roku”

„Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw” to fraza, która kojarzy się z językiem wielkiego biznesu. Dla nas w Nowej Erze ma ona bardzo osobisty wydźwięk. Przywołuje na myśl akcje i inicjatywy, w które zaangażowaliśmy się całym sercem, działając bezinteresownie dla dobra innych. To całe mnóstwo wzruszających wspomnień, spotkań, rozmów. Z radością prezentujemy raport, który podsumowuje to, co zrobiliśmy dla innych w roku 2019.

Raport 2018 „Odpowiedzialność społeczna Nowej Ery 2018”

Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym nasze działania, akcje i inicjatywy prospołeczne i wolontariackie w 2018 roku.

Raport 2017 „Odpowiedzialność społeczna Nowej Ery 2017”

Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym nasze zeszłoroczne działania, akcje i inicjatywy prospołeczne i wolontariackie. Jest co czytać… i czym się inspirować.

Raport 2016 „Odpowiedzialność społeczna Nowej Ery 2016”

Akcje i działania z obszaru społecznej odpowiedzialności zainicjowane lub wspierane przez Nową Erę w 2016 roku.  

Angażujące nauczanie

Świat wokół nas podlega nieustannym zmianom. Zmieniają się także uczniowie – ich potrzeby, możliwości, uwarunkowania, w których funkcjonują. Jako lider na rynku nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, podążamy za tymi zmianami. Nasze propozycje są dostosowane do uczniowskich oczekiwań i stanowią realną pomoc w rozwijaniu talentów, umacnianiu kompetencji XXI wieku, wspieraniu pasji, realizowaniu indywidualnych potencjałów. Jesteśmy też twórcami, inicjatorami lub partnerami inicjatyw, które angażują tysiące uczniów oraz nauczycieli i konsekwentnie zmieniają polską edukację. Jako jedyne wydawnictwo edukacyjne prowadzimy też działania zapewniające wsparcie psychologiczne w czasie pandemii. Znajdź akcję, która zmieni także i Twój świat!

Sercem z Ukrainą

Długofalowe wsparcie edukacyjne dla ukraińskich uczniów w Polsce oraz nauczycieli, dyrektorów i rodziców stojących przed nowymi wyzwaniami.

Czytaj więcej

Popisz się talentem

Organizujemy największy ogólnopolski konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych.

Czytaj więcej

Edukacja na czasie

Pomagamy uczniom i nauczycielom w codziennej pracy – w szkole i „na zdalnych”.

Czytaj więcej

Projektanci Edukacji

Nagradzamy pomysły na projekty edukacyjne i razem zmieniamy naukę w przygodę.

Czytaj więcej

Specjalne potrzeby edukacyjne

Mamy rozwiązania na miarę dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

Czytaj więcej

Nasze sojusze

Nie wszystko da się zrobić samemu i nie wszystko warto robić samemu. Są obszary, w których najlepiej działać ramię w ramię. Nowa Era jest otwarta na wartościowe partnerstwa i sojusze. Zawsze chętnie wspieramy działania innych podmiotów i fundacji, które służą wyrównywaniu szans edukacyjnych, propagowaniu postaw pro-czytelniczych, ułatwianiu dostępu do książek i rozwiązań. Służymy ekspercką wiedzą, materiałami czy narzędziami umożliwiającymi lepszą i skuteczniejszą realizację założeń danej inicjatywy. Pomagamy tym dużym i tym małym, tym znanym i tym nieznanym… bo liczy się przede wszystkim determinacja, klarowny cel i serce do działania! Sprawdź, z kim i na czyją rzecz działamy!

Karta Dużej Rodziny

Wspieramy rodziny wielodzietne, oferując atrakcyjne zniżki na publikacje w naszej księgarni internetowej.

Czytaj więcej

Fundacja Powszechnego Czytania

Jesteśmy współzałożycielem i partnerem Fundacji prowadzącej skuteczne akcje pro-czytelnicze.

Czytaj więcej

Koalicja Liderzy Pro Bono

Działamy ramię w ramię z największymi firmami i organizacjami wspierającymi wolontariat. 

Czytaj więcej

IBBY

Pomagamy nagradzać i promować najlepsze polskie książki dla młodego czytelnika.

Czytaj więcej

Fundacja Dziedzictwo Kresowe

Zapewniamy polskim dzieciom na Ukrainie dostęp do najlepszych materiałów edukacyjnych.

Czytaj więcej

Wiarygodny partner

Jedną z kluczowych wartości, jakie wyznajemy w Nowej Erze, jest uczciwość. To dla nas wyraz szacunku wobec innych, ale także ważny komunikat: zależy nam na budowaniu trwałych, opartych na zaufaniu relacji z naszymi współpracownikami i partnerami biznesowymi. Działamy zgodnie z prawem i etyką. Na bieżąco wdrażamy kodeksy i praktyki, które czynią nas bezpiecznym, stabilnym partnerem na lata. Przeczytaj szczegółowe rozwiązania obowiązujące w Nowej Erze.

Kodeks Dobrych Praktyk SWE PIK

Wraz z innymi wydawcami z Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki wypracowaliśmy i wdrożyliśmy zbiór zasad i regulacji branży dotyczących etycznej współpracy ze szkołami.

Czytaj więcej

Standardy działania Przedstawicieli

Przykładamy ogromną wagę do zachowania etycznych kontaktów ze szkołami. Naszych przedstawicieli obowiązuje zbiór norm, które regulują ich pracę i pozwalają zachować jej najwyższą jakość.

Polityka ładu korporacyjnego

Nasze działania w kluczowych obszarach jak m.in: etyka biznesu, zarządzanie zasobami ludzkimi, respektowanie praw człowieka są zgodne z międzynarodowym kodeksem zasad Grupy Sanoma.

Polityka Bezpieczeństwa Informacji

Chronimy dane naszych klientów i przechowujemy je w sposób bezpieczny. Zarządzamy nimi odpowiedzialnie, w oparciu o przepisy prawa i zaufaną relację, jaką zbudowaliśmy z naszymi klientami.

Przyjazny pracodawca

Tylko wyjątkowi ludzie są w stanie osiągać wyjątkowe efekty. Dlatego umożliwiamy naszym pracownikom rozwój zawodowy, proponujemy udział w szkoleniach i programach społecznych, a także wspieramy wolontariat pracowniczy. Efekt? Dzięki odpowiedzialnej polityce zatrudnienia większość osób zostaje z nami na długie lata. Poznaj działania pro-pracownicze Nowej Ery.

Działania wewnętrzne Nowej Ery w obliczu wojny w Ukrainie  

Konflikt w Ukrainie wpływa na wszystkich pracowników Nowej Ery. Od jego rozpoczęcia oferujemy różnorodne wsparcie zarówno dla tych spośród nas, którzy pochodzą z Ukrainy lub mają tam rodzinę, jak i dla pozostałych. Trzymamy się razem i dbamy o każdego, bo wyjątkowe sytuacje wymagają podjęcia wyjątkowych środków.   

Dwie godziny dla rodziny

Dbamy o czas spędzany z rodziną, bo dobre relacje w domu dają wewnętrzną siłę do działania.

Silni zdalnie

Pandemia, długie okresy izolacji społecznej i konieczność pracy zdalnej to zjawiska, które wtargnęły jak huragan w naszą codzienność i zmieniły ją nie do poznania. Wywarły wpływ nie tylko na nasze funkcjonowania w domu i pracy, ale także na fizyczne i psychiczne samopoczucie.  

Poland Business Run

Biegamy co roku, aby pomóc osobom po amputacjach kończyn w zdobyciu niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i protez.

Czytaj więcej

eNEnergiczni

Pomagamy pracownikom znaleźć czas na aktywność fizyczną, aby mogli cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Czytaj więcej

EkoGesty

Budujemy świadomość ekologiczną pracowników i partnerów poprzez drobne codzienne działania, które robią różnicę dla planety.

Czytaj więcej

Flota przyjazna środowisku

W Nowej Erze szukamy każdej okazji, aby zadbać o środowisko, a oszczędzanie wody jest szalenie ważnych aspektem takiej troski. Dlatego gdy pojawia się nowa możliwość, aby być bardziej eko, wchodzimy w to. A w tym przypadku… wjeżdżamy! Okazuje się bowiem, że można dbać o środowisko świadomie myjąc firmowe samochody. W Nowej Erze korzystamy z myjni ręcznej, co pozwoliło nam już teraz  oszczędzić ponad 150 00 litrów wody i zredukować zużycie CO2 o ponad półtorej tony.  

Czytaj więcej

Więcej akcji

W Nowej Erze cały czas coś się dzieje. Trzymamy rękę na pulsie wydarzeń i działamy pro publico bono na wielu polach. Oprócz cyklicznych akcji pomocowych, angażujemy się w szereg bieżących inicjatyw wynikających z potrzeby chwili czy specyfiki sytuacji. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i pomysłowości całego naszego zespołu… i jesteśmy z tego bardzo dumni. Przekonaj się, na ilu polach jesteśmy aktywni.

W Święta dzielimy się dobrem

Okołoświąteczny czas jest wyjątkowy. Sprawia, że wszyscy zwalniamy tempa, jesteśmy bliżej siebie. To czas uważności i refleksji. Warto w tych dniach z serdecznością przyjrzeć się potrzebom ludzi wokół nas – nie tylko tych najbliższych.

Dwie akcje, jeden cel: Nowa Era aktywnie wspiera czytelnictwo dzieci i młodzieży

Tej jesieni będzie się działo! Jeśli kochacie książki i czytanie tak jak my, to szykujcie się do akcji. I to nie do jednej akcji, a do dwóch! Obydwie są pro-czytelnicze i potrzebują zaangażowania nauczycieli i bibliotekarzy. Oraz dzieci i rodziców, ma się rozumieć. Nowa Era wspiera te akcje całym sercem... a także całą naszą ekspercką wiedzą.

Wsparcie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

W mijającym właśnie roku – z powodu pandemii – Nowa Era postanowiła nie wysyłać tradycyjnych kartek świątecznych ani upominków. Życzenia świąteczno-noworoczne dla naszych współpracowników, kontrahentów i autorów przesyłaliśmy drogą elektroniczną…  razem z informacją-niespodzianką o przekazaniu środków finansowych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Wspieramy polskojęzyczne szkoły na Ukrainie

W roku szkolnym 2019/2020 Nowa Era po raz kolejny wsparła polskojęzyczne placówki dydaktyczne na Ukrainie. Tym razem zestawy naszych podręczników i dodatkowych materiałów edukacyjnych trafiły nie tylko do Lwowa, lecz także do mniejszych miejscowości – w sumie do aż czterech placówek.

Odpowiedzialność społeczna w liczbach

4,6 mln liczba pobrań i wyświetleń naszych treści i pomocy do nauki zdalnej w 2021

16 801 łączna liczba uczestników pierwszych pięciu edycji konkursu „Popisz się talentem”

440 000 liczba odtworzeń szkoleń w ramach programu „Edukacja na czasie. Nauczyciel, dyrektor i uczeń” w 2021

570 000 łączna kwota grantów przyznanych w dotychczasowych 11 edycjach konkursu „Projektanci edukacji”

Zobacz także