Javascript is required
Przejdź do treści głównej
header image

Odpowiedzialność społeczna


Inicjatywy, akcje i programy z dziedziny społecznej odpowiedzialności realizowane przez Nową Erę są dla nas bardzo ważne.
Można powiedzieć, że to nasze „oczko w głowie”. Działanie dla innych nie tylko nas inspiruje, ale też pokazuje, że razem możemy zmieniać świat – czasami dla jednego dziecka, a czasami do całych społeczności!

Lider z misją
Bycie liderem zobowiązuje.
 Dlatego Nowa Era działa w sposób odpowiedzialny i oparty na szacunku wobec drugiego człowieka – uczniów, nauczycieli, dyrektorów i rodziców korzystających z naszych rozwiązań. Traktujemy fair naszych pracowników i partnerów biznesowych. Inicjujemy akcje oraz nawiązujemy sojusze z instytucjami, które dzielą z nami marzenia o wspierającej, angażującej edukacji. Rozwijanie talentów, wyrównywanie szans edukacyjnych, promowanie współdziałania i empatii – to nasze wymarzone cele. Działamy z innymi i na rzecz innych, bo przecież nie ma edukacji bez relacji!

Co daje nam moc, aby wciąż próbować zmieniać świat na lepsze? To energia naszych pracowników, którzy łączą profesjonalizm z pasją i sercem dla innych. To także pragnienie, aby nasze działania wniosły coś niepowtarzalnego i wartościowego w życie naszych odbiorców, dając im siłę oraz narzędzia do budowania wymarzonej przyszłości. Tak działa angażująca edukacja i tak właśnie wyobrażamy sobie społeczną odpowiedzialność Nowej Ery – jako dobry ślad w życiu innych stanowiący impuls do realizacji własnych zamierzeń. Zobacz krótki film, w którym opowiadamy o tym, co dla nas najważniejsze.

Każdego roku publikujemy raporty opisujące, co udało nam się zrobić dla innych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Takie roczne podsumowania to świetny punkt wyjścia do kolejnych działań… a także poruszająca lektura dokumentująca zaangażowanie naszych pracowników w dzieło pomocy innym. Przejrzyj raporty zamieszczone poniżej i daj się zainspirować!

Angażujące nauczanieŚwiat wokół nas podlega nieustannym zmianom. Zmieniają się także uczniowie – ich potrzeby, możliwości, uwarunkowania, w których funkcjonują. Jako lider na rynku nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, podążamy za tymi zmianami. Nasze propozycje są dostosowane do uczniowskich oczekiwań i stanowią realną pomoc w rozwijaniu talentów, umacnianiu kompetencji XXI wieku, wspieraniu pasji, realizowaniu indywidualnych potencjałów. Jesteśmy też twórcami, inicjatorami lub partnerami inicjatyw, które angażują tysiące uczniów oraz nauczycieli i konsekwentnie zmieniają polską edukację. Jako jedyne wydawnictwo edukacyjne prowadzimy też działania zapewniające wsparcie psychologiczne w czasie pandemii. Znajdź akcję, która zmieni także i Twój świat!
Dowiedz się więcej

Sercem z Ukrainą

Długofalowe wsparcie edukacyjne dla ukraińskich uczniów w Polsce oraz nauczycieli, dyrektorów i rodziców stojących przed nowymi wyzwaniami.
Dowiedz się więcej

Popisz się talentem

Organizujemy największy ogólnopolski konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych.
Dowiedz się więcej

Edukacja na czasie

Pomagamy uczniom i nauczycielom w codziennej pracy – w szkole i „na zdalnych”.
Dowiedz się więcej

Projektanci edukacji

Nagradzamy pomysły na projekty edukacyjne i razem zmieniamy naukę w przygodę.
Dowiedz się więcej

Specjalne potrzeby edukacyjne

Mamy rozwiązania na miarę dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nasze sojuszeNie wszystko da się zrobić samemu i nie wszystko warto robić samemu. Są obszary, w których najlepiej działać ramię w ramię. Nowa Era jest otwarta na wartościowe partnerstwa i sojusze. Zawsze chętnie wspieramy działania innych podmiotów i fundacji, które służą wyrównywaniu szans edukacyjnych, propagowaniu postaw pro-czytelniczych, ułatwianiu dostępu do książek i rozwiązań. Służymy ekspercką wiedzą, materiałami czy narzędziami umożliwiającymi lepszą i skuteczniejszą realizację założeń danej inicjatywy. Pomagamy tym dużym i tym małym, tym znanym i tym nieznanym… bo liczy się przede wszystkim determinacja, klarowny cel i serce do działania! Sprawdź, z kim i na czyją rzecz działamy!
Dowiedz się więcej

Karta Dużej Rodziny

Wspieramy rodziny wielodzietne, oferując atrakcyjne zniżki na publikacje w naszej księgarni internetowej.
Dowiedz się więcej

Fundacja Powszechnego Czytania

Jesteśmy współzałożycielem i partnerem Fundacji prowadzącej skuteczne akcje pro-czytelnicze.
Dowiedz się więcej

Koalicja Liderzy Pro Bono

Działamy ramię w ramię z największymi firmami i organizacjami wspierającymi wolontariat.
Dowiedz się więcej

IBBY

Pomagamy nagradzać i promować najlepsze polskie książki dla młodego czytelnika.
Dowiedz się więcej
Fundacja Dziedzictwo Kresowe

Fundacja Dziedzictwo Kresowe

Zapewniamy polskim dzieciom na Ukrainie dostęp do najlepszych materiałów edukacyjnych.