Wszystkie

Pokaż artykuły

  • dla rodzica

Bezpieczny spływ kajakowy

Wakacyjna wyprawa kajakiem to świetny sposób na aktywny wypoczynek blisko natury, przeżycie niezwykłej przygody i podziwianie pięknych widoków. Należy jednak odpowiednio się do niej przygotować.

  • dla rodzica

Bezpieczeństwo nad wodą

Jest lato, mamy wakacje i urlopy, pogoda często sprzyja wypadom nad wodę, spływom kajakowym, obozom żeglarskim czy windsurfingowym. Warto jednak pamiętać, że dobrze spędzony czas nad wodą to czas spędzony w bezpieczny sposób.

  • dla rodzica

Bezpieczeństwo w lesie

Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu na łonie natury. Wyprawa do lasu może dostarczyć fantastycznych wrażeń – o ile jest się do niej dobrze przygotowanym.

Zrozumieć pokolenie iGeneration

Najmłodsza grupa pokolenia Z – iGeneration – zaczęła poznawać świat, kiedy był już na nim iPhone. Pokolenie wychowane w świecie technologii, stałego kontaktu i kontroli, personalizacji i algorytmów. Jak postrzegają otaczającą ich rzeczywistość? Jak utrzymać ich uwagę?

Młodzi cyfrowi. Kogo tak naprawdę uczymy?

Jak ważna jest higiena cyfrowa powinien wiedzieć dziś każdy. Młode pokolenie obcujące w świecie technologii jest szczególnie wyczulone na jego wpływy. Kim tak na prawdę są Młodzi Cyfrowi?

Bezpieczny powrót z wakacji

Już za chwilę na polskich drogach ruszy fala powrotów z wakacji. Jezdnie wypełnią się samochodami, a te z kolei wypełnione będą, przynajmniej teoretycznie wypoczętymi, urlopowiczami, którzy z niecierpliwością będą odliczać kolejne kilometry do domu. Niestety pod względem liczby wypadków ten okres jest jednym z najgorszych w roku. Zniecierpliwieni i zmęczeni długą podrożą stajemy się mniej uważni, a szybkość naszych reakcji maleje.

  • dla rodzica

Pierwsza pomoc i resuscytacja

Okres wakacyjny często, niestety, sprzyja różnego rodzaju wypadkom i urazom. Aby móc właściwie zareagować w takich sytuacjach, warto mieć podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

  • dla rodzica

Bezpieczeństwo w górach

Jednym z popularnych wakacyjnych kierunków są góry. Zanim jednak wybierzemy się na górską wycieczkę, warto zadać sobie kilka pytań. A mianowicie…

  • dla rodzica

Bezpieczeństwo na rowerze

Wakacje sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu, w tym na wycieczkach rowerowych.

Odpowiedzialne zachowanie nad wodą. 18 porad dla rozsądnych i zapobiegawczych

Wakacje w pełni, a więc w tysiącach polskich domów da się usłyszeć gromki krzyk w entuzjastycznej reakcji na pomysł „Jedziemy nad wodę!”. Nad wodą wypoczywamy licznie i chętnie – zarówno w kraju, jak i za granicą. Co roku tysiące Polaków wyrusza w drogę, aby korzystać z uroków rzek, jezior, mórz i oceanów. Niezależnie od tego, czy marzymy o wygrzewaniu się w promieniach słońca na rozgrzanym piasku, czy chcemy dać sobie porządny wycisk, pływając na czas, musimy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nawet jeśli nie planujemy zamoczyć w wodzie choćby jednego palca, możemy stać się przypadkowymi uczestnikami akcji ratunkowej.

8 zasad rozsądnego festiwalowicza

Udary, odwodnienia, oparzenia słoneczne, zatrucia pokarmowe, rany cięte, urazy ciała… To nie lista przyczyn odwiedzin na SOR-ach, a jedynie kilka bardzo popularnych zagrożeń, na które może się narazić nierozważny festiwalowicz na każdej z kilkudziesięciu imprez organizowanych podczas wakacji w całej Europie.

Bezpieczne wakacje w mieście

Wakacje to cudowny czas beztroski i wypoczynku. To też czas, w którym łatwo zapomnieć, że dzieci i młodzież nagle mają dużo więcej czasu niż dotychczas, a i ich rówieśnicy nie są zajęci niczym konkretnym. Jak uchronić je przed nierozważnymi zachowaniami?

Co nam grozi na wakacjach

Barszcz Sosnowskiego, kleszcze, burze i nawałnice. Lato niesie ze sobą wiele zagrożeń. Jak zminimalizować ryzyko?

Jedziemy autostopem

Podróżowanie autostopem może być naprawdę fantastyczną przygodą, o ile robisz to z głową. Jakich zasad naprawdę warto przestrzegać?

12 reguł mądrego trekkera

Jak przygotować się do wędrówki po górach i co robić w razie wypadku? Przeczytaj przewodnik mądrego turysty.