Angielski skrót CSR oznacza Corporate Social Responsibility – można to przetłumaczyć jako odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. My jednak wolimy inne rozwinięcie tego skrótu: Całym Sercem Robione. W podejmowaniu takich działań nie przeszkodzi nam nic – nawet pandemia. Udowadnia to raport, w którym podsumowaliśmy nasze działania CSR za rok 2020.
W mijającym właśnie roku – z powodu pandemii – Nowa Era postanowiła nie wysyłać tradycyjnych kartek świątecznych ani upominków. Życzenia świąteczno-noworoczne dla naszych współpracowników, kontrahentów i autorów przesyłaliśmy drogą elektroniczną… razem z informacją-niespodzianką o przekazaniu środków finansowych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Dzięki akcji „Klinika Złotego Smoka” 200 egzemplarzy „Wielkiej księgi marzeń” – owocu konkursu literackiego „Popisz się talentem” i najbardziej rozmarzonej książki minionego roku – trafiło do dzieci przebywających na odizolowanych z powodu pandemii oddziałach szpitalnych.
„Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw” to fraza, która kojarzy się z językiem wielkiego biznesu. Dla nas w Nowej Erze ma ona bardzo osobisty wydźwięk. Przywołuje na myśl akcje i inicjatywy, w które zaangażowaliśmy się całym sercem, działając bezinteresownie dla dobra innych. To całe mnóstwo wzruszających wspomnień, spotkań, rozmów. Z radością prezentujemy raport, który podsumowuje to, co zrobiliśmy dla innych w roku 2019.
Udział w charytatywnym biegu Poland Business Run to już w Nowej Erze tradycja. W tym roku nasze drużyny pobiegły w Gdańsku i Warszawie. I choć pogoda nas nie oszczędzała, daliśmy radę!
W roku szkolnym 2019/2020 Nowa Era po raz kolejny wsparła polskojęzyczne placówki dydaktyczne na Ukrainie. Tym razem zestawy naszych podręczników i dodatkowych materiałów edukacyjnych trafiły nie tylko do Lwowa, lecz także do mniejszych miejscowości – w sumie do aż czterech placówek.
Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji, każda rodzina z co najmniej trójką dzieci może korzystać z systemu zniżek i dodatkowych uprawnień na terenie całego kraju.
Gdy dowiedzieliśmy się, że Dom Dziecka nr 16 w Warszawie oraz Gdańskie Domy dla Dzieci potrzebują nowych kredek, od razu przystąpiliśmy do akcji. Przecież dla twórczych, pełnych wyobraźni dzieci kredki są artykułem pierwszej potrzeby!
Nowa Era jest partnerem edukacyjnym programu Światowy Dzień Godności w Polsce. Od lat włączamy się aktywnie w działania propagujące tematykę poszczególnych edycji programu.
Fundacja Integracja od 25 lat edukuje i integruje osoby niepełnosprawne, a także wspiera rynek pracy, dostarcza informacji, promuje rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne otwierające przed osobami niepełnosprawnymi nowe możliwości. Wspieramy Fundację w tych ambitnych i ważnych działaniach.
Coroczny konkurs „IBBY Książka Roku” to ważna i wartościowa inicjatywa pro-czytelnicza o długoletniej tradycji. Jesteśmy dumni, że staliśmy się jej partnerem.
Słyszeliście o Poland Business Run? To inicjatywa organizowana od sześciu lat, aby pomagać spełniać marzenia osób po amputacjach, a także promować aktywny styl życia i wspierać integrację społeczności lokalnych z biznesem. Nowa Era naturalnie bierze w niej udział.
Przypomnijmy: „Ukryte światy” to owoc pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem 2017”. Publikacja zawiera 25 zwycięskich opowiadań i jest już z nami prawie rok. W tym czasie zdołała zdziałać wiele dobrego, bo to naprawdę książka z misją!
25 maja w naszej warszawskiej siedzibie wystąpiły sympatyczne utrudnienia. Odwiedzili nas podopieczni „Akademii przyszłości”. Dzieci zobaczyły, jak powstają podręczniki, uściskały redakcję „Świerszczyka”… i podsiadły panią prezes w jej gabinecie!
W tym roku Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzimy 15 maja. Jak? Biorąc udział w akcji społecznej fundacji Humanites „Dwie godziny dla rodziny”… podobnie jak 499 firm i 700 000 pracowników z 10 krajów. Bo dobre idee warto propagować!
Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym nasze działania, akcje i inicjatywy prospołeczne i wolontariackie w 2018 roku.
Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym nasze zeszłoroczne działania, akcje i inicjatywy prospołeczne i wolontariackie. Jest co czytać… i czym się inspirować.
Aleksandra Snuzik, 17-letnia pasjonatka biologii, w ramach stażu naukowo-wolontariackiego nie tylko prowadzi badania nad lekiem na malarię, ale też uczy dzieci w Afryce o polskiej historii, tradycji i zwyczajach.
Do dobroczynnej sztafety zorganizowanej z okazji 25-lecia Nowej Ery zgłosiło się ponad 60 pracowników. Biegaliśmy solo i w grupach, od gór po plaże Bałtyku, nie przeszkodził nam nawet szalejący nad Polską orkan Grzegorz! W końcu najważniejszy był cel: indeksy Akademii Przyszłości dla dzieci potrzebujących wsparcia w nauce.
Cieszymy się, że znów mogliśmy pomóc polskim dzieciom uczącym się za granicą.
Trudno wyobrazić sobie świat bez idei wolontariatu i wolontariuszy. Żadna z akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy Szlachetnej Paczki by się bez ich pomocy nie powiodła. Pomimo coraz większej popularności, wolontariat pozostaje zjawiskiem społecznym, które pełne jest stereotypów stojących na przeszkodzie jego zrozumienia i popularyzacji.
Wywiad z psycholog Dominiką Oliwą aktywnie zaangażowaną i wspierającą ideę wolontariatu.
„Wolontariat to sens mojego życia” – mówi bez wahania Paulina Mikoda z Krakowa. Trudno z tym polemizować, skoro ta 23-letnia wolontariuszka od 13 lat niemal codziennie pomaga dzieciom w krakowskim Saltromie, czyli Salezjańskim Ruchu Troski o Młodzież.
Ten przewodnik odkryje przed Tobą tajniki wolontariatu, pomoże zrozumieć podstawowe pojęcia, w przystępny sposób poznać zasadnicze przepisy prawa. Dowiesz się, jak i gdzie zaangażować się w wolontariat.
To podpowiedź dla pedagogów, jak wdrożyć innowacyjny program edukacyjno-wychowawczy wśród nastolatków i jak zaangażować młodzież w działania społeczne na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.
Czasem wolontariuszem zostają na chwilę...
Kodeks Dobrych Praktyk reguluje normy i zasady postępowania, w tym dobre praktyki, którymi kierują się Sygnatariusze Kodeksu w ramach prowadzonej przez nich działalności, w szczególności określającej zasady współpracy z nauczycielami oraz jednostkami oświatowymi.
„Kto powiedział, że mała grupa zaangażowanych osób nie może zmienić świata? Tylko tacy mogą.”
Na początku wakacji do Ugandy wyruszyli niezwykli wolontariusze, a wśród nich autorka podręcznika Nowej Ery do języka niemieckiego pani Sylwia Mróz-Dwornikowska. Czekały na nich setki dzieci ze szkoły i sierocińca w Ugandzie spragnione poznania świata i ludzi.
Naszym celem od zawsze było angażowanie firmy oraz jej pracowników w inicjatywy o charakterze społeczno-edukacyjnym; działania znoszące bariery edukacyjne, rozbudzające talenty, motywujące do nauki i wychowujące poprzez świadome kształtowanie postaw.
Pomaganie jest wyjątkowo skuteczne, gdy robi się to razem! Z okazji Światowego Dnia Książki i w ramach akcji promocji czytelnictwa w Polsce NOWA ERA oraz VULCAN wzięły udział w Wielkiej Zbiórce Książek organizowanej przez fundację Zaczytani.org