Wszystkie

Pokaż artykuły

 • odpowiedzialność społeczna

Niech dobro zawsze zwycięża! Prezentujemy raport CSR za 2022 rok

„Rok 2022 był niełatwy. Agresja Rosji na Ukrainę skonfrontowała nas z sytuacją wymagającą jasnego określenia swoich postaw, stosunku do drugiego człowieka, gotowości do niesienia pomocy” – to słowa Pani Magdaleny Duszyńskiej-Walczak, prezes Nowej Ery, które otwierają nasz raport opisujący działania z dziedziny odpowiedzialności społecznej za 2022 rok. Ten dokument warto przeczytać – bo pokazuje on, że gdy się działa wspólnie i w słusznym celu, to nie ma rzeczy niemożliwych. I że dobro zawsze zwycięża!

Oszczędzamy wodę, nawet będąc w ruchu 

W Nowej Erze szukamy każdej okazji, aby zadbać o środowisko, a oszczędzanie wody jest szalenie ważnych aspektem takiej troski. Dlatego gdy pojawia się nowa możliwość, aby być bardziej eko, wchodzimy w to. A w tym przypadku… wjeżdżamy! Okazuje się bowiem, że można dbać o środowisko świadomie myjąc firmowe samochody. W Nowej Erze korzystamy z myjni ręcznej, co pozwoliło nam już teraz  oszczędzić ponad 150 00 litrów wody i zredukować zużycie CO2 o ponad półtorej tony.  

Troszczymy się o środowisko na co dzień

Czasami wystarczy jeden gest, jedna decyzja, jedna drobna zmiana w codziennych nawykach, aby efektywniej troszczyć się o środowisko naturalne i naszą planetę. W Nowej Erze wspieramy takie działania i nawet mamy dla nich specjalną nazwę! 

Działania wewnętrzne Nowej Ery w obliczu wojny w Ukrainie  

Konflikt w Ukrainie wpływa na wszystkich pracowników Nowej Ery. Od jego rozpoczęcia oferujemy różnorodne wsparcie zarówno dla tych spośród nas, którzy pochodzą z Ukrainy lub mają tam rodzinę, jak i dla pozostałych. Trzymamy się razem i dbamy o każdego, bo wyjątkowe sytuacje wymagają podjęcia wyjątkowych środków.   

Dbamy o samopoczucie pracowników w trakcie pandemii

Pandemia, długie okresy izolacji społecznej i konieczność pracy zdalnej to zjawiska, które wtargnęły jak huragan w naszą codzienność i zmieniły ją nie do poznania. Wywarły wpływ nie tylko na nasze funkcjonowania w domu i pracy, ale także na fizyczne i psychiczne samopoczucie.  

 • odpowiedzialność społeczna

Jesteśmy całym sercem z Ukrainą i działamy!

Gdy w lutym 2022 rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę, nie mogliśmy pozostać obojętni. Odruchem serca była zarówno bieżąca pomoc uchodźcom, jak i troska o naszych ukraińskich pracowników i kontrahentów. Szybko uruchomiliśmy też długofalowe wsparcie edukacyjne dla ukraińskich uczniów w Polsce oraz dla placówek oświatowych, nauczycieli, dyrektorów i rodziców stojących przed nowymi wyzwaniami.   

 • odpowiedzialność społeczna

Dbamy o zdrowie, aby rozpierała nas eNErgia

Do codziennego działania i stawiania czoła wyzwaniom – zarówno tym służbowym, jak i prywatnym – potrzebna jest energia. Najlepiej, aby była to dobra energia biorąca się ze zdrowego stylu życia. Dlatego w 2017 roku Nowa Era uruchomiła wewnętrzny program dla zdrowia pod nieprzypadkową nazwą „eNErgiczni.” 

 • odpowiedzialność społeczna

Promujemy wartościowy czas z najbliższymi

Kampania społeczna „Dwie godziny dla rodziny”, którą corocznie wspiera nasze wydawnictwo, przypomina o tym, jak ważne jest pogłębianie więzi międzypokoleniowych i relacji rodzinnych poprzez wspólne, aktywne i wartościowe spędzanie czasu.  

 • odpowiedzialność społeczna

Nigdy nie jesteśmy zbyt zabiegani, aby pobiec dla innych

Pomagać potrzebującym można na różne sposoby. Na przykład biegając razem z uczestnikami inicjatywy „Poland Business Run”. Tu każdy pokonany kilometr przekłada się na konkretną pomoc, a powiedzenie „ruch to zdrowie” zyskuje dodatkowe znaczenie! 

 • odpowiedzialność społeczna

Dbamy o polskie placówki edukacyjne w Ukrainie

O polskie placówki edukacyjne w Ukrainie dbamy od dawna. Każdego roku – przy współpracy z Fundacją Dziedzictwo Kresowe – przekazujemy wybranym szkołom i placówkom edukacyjnym niezbędne publikacje, materiały i pomoce dydaktyczne.

 • odpowiedzialność społeczna

Pomagamy nagradzać polskich twórców literatury dla dzieci

Coroczny konkurs Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku” to ważna i wartościowa inicjatywa pro-czytelnicza o długoletniej tradycji. Jesteśmy dumni, że możemy być jej partnerem.

Raport 2021 „Dobrze wykorzystany czas: odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2021 roku”

Początek roku to idealny moment na podsumowanie wszystkiego, co udało nam się w Nowej Erze zrobić dla innych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Publikujemy zatem nasz raport CSR za rok 2021. To 24 strony, które warto przeczytać, bo zawierają w sobie solidną dawkę dobrej energii i inspiracji do działania na rzecz tych, którzy tego potrzebują! 

W Święta dzielimy się dobrem

Okołoświąteczny czas jest wyjątkowy. Sprawia, że wszyscy zwalniamy tempa, jesteśmy bliżej siebie. To czas uważności i refleksji. Warto w tych dniach z serdecznością przyjrzeć się potrzebom ludzi wokół nas – nie tylko tych najbliższych.

 • aktualności
 • odpowiedzialność społeczna

„Wielka księga marzeń” w szpitalach na Dzień Dziecka

Dzięki akcji „Klinika Złotego Smoka” 200 egzemplarzy „Wielkiej księgi marzeń” – owocu konkursu literackiego „Popisz się talentem” i najbardziej rozmarzonej książki minionego roku – trafiło do dzieci przebywających na odizolowanych z powodu pandemii oddziałach szpitalnych.

 • odpowiedzialność społeczna

Raport 2020 „Całym Sercem Robione, czyli odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2020 roku”

Angielski skrót CSR oznacza Corporate Social Responsibility – można to przetłumaczyć jako odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. My jednak wolimy inne rozwinięcie tego skrótu: Całym Sercem Robione. W podejmowaniu takich działań nie przeszkodzi nam nic – nawet pandemia. Udowadnia to raport, w którym podsumowaliśmy nasze działania CSR za rok 2020.

 • odpowiedzialność społeczna

Raport 2019 „Razem dla innych: odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2019 roku”

„Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw” to fraza, która kojarzy się z językiem wielkiego biznesu. Dla nas w Nowej Erze ma ona bardzo osobisty wydźwięk. Przywołuje na myśl akcje i inicjatywy, w które zaangażowaliśmy się całym sercem, działając bezinteresownie dla dobra innych. To całe mnóstwo wzruszających wspomnień, spotkań, rozmów. Z radością prezentujemy raport, który podsumowuje to, co zrobiliśmy dla innych w roku 2019.

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Poland Business Run 2019: pobiegliśmy, pomogliśmy!

Udział w charytatywnym biegu Poland Business Run to już w Nowej Erze tradycja. W tym roku nasze drużyny pobiegły w Gdańsku i Warszawie. I choć pogoda nas nie oszczędzała, daliśmy radę!

Wspieramy polskojęzyczne szkoły na Ukrainie

W roku szkolnym 2019/2020 Nowa Era po raz kolejny wsparła polskojęzyczne placówki dydaktyczne na Ukrainie. Tym razem zestawy naszych podręczników i dodatkowych materiałów edukacyjnych trafiły nie tylko do Lwowa, lecz także do mniejszych miejscowości – w sumie do aż czterech placówek.

Pomagamy dzieciom narysować marzenia

Gdy dowiedzieliśmy się, że Dom Dziecka nr 16 w Warszawie oraz Gdańskie Domy dla Dzieci potrzebują nowych kredek, od razu przystąpiliśmy do akcji. Przecież dla twórczych, pełnych wyobraźni dzieci kredki są artykułem pierwszej potrzeby!

Światowy Dzień Godności: program edukacyjny dla lepszego świata

Nowa Era jest partnerem edukacyjnym programu Światowy Dzień Godności w Polsce. Od lat włączamy się aktywnie w działania propagujące tematykę poszczególnych edycji programu.

 • odpowiedzialność społeczna

Działamy ramię w ramię z Fundacją Integracja

Fundacja Integracja od 25 lat edukuje i integruje osoby niepełnosprawne, a także wspiera rynek pracy, dostarcza informacji, promuje rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne otwierające przed osobami niepełnosprawnymi nowe możliwości. Wspieramy Fundację w tych ambitnych i ważnych działaniach.

 • odpowiedzialność społeczna

Pomagamy docenić książkę roku

Coroczny konkurs „IBBY Książka Roku” to ważna i wartościowa inicjatywa pro-czytelnicza o długoletniej tradycji. Jesteśmy dumni, że staliśmy się jej partnerem.

Pobiegliśmy, pomogliśmy! 6. edycja Poland Business Run za nami

Słyszeliście o Poland Business Run? To inicjatywa organizowana od sześciu lat, aby pomagać spełniać marzenia osób po amputacjach, a także promować aktywny styl życia i wspierać integrację społeczności lokalnych z biznesem. Nowa Era naturalnie bierze w niej udział.

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Książka z misją, czyli… „Ukryte światy” idą w świat

Przypomnijmy: „Ukryte światy” to owoc pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem 2017”. Publikacja zawiera 25 zwycięskich opowiadań i jest już z nami prawie rok. W tym czasie zdołała zdziałać wiele dobrego, bo to naprawdę książka z misją!

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Dzień dziecka w fotelu prezesa: podopieczni „Akademii przyszłości” odwiedzili Nową Erę

25 maja w naszej warszawskiej siedzibie wystąpiły sympatyczne utrudnienia. Odwiedzili nas podopieczni „Akademii przyszłości”. Dzieci zobaczyły, jak powstają podręczniki, uściskały redakcję „Świerszczyka”… i podsiadły panią prezes w jej gabinecie! 

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Raport 2017 „Odpowiedzialność społeczna Nowej Ery 2017”

Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym nasze zeszłoroczne działania, akcje i inicjatywy prospołeczne i wolontariackie. Jest co czytać… i czym się inspirować.

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Raport 2018 „Odpowiedzialność społeczna Nowej Ery 2018”

Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym nasze działania, akcje i inicjatywy prospołeczne i wolontariackie w 2018 roku.

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Międzynarodowy Dzień Rodziny świętujemy z najbliższymi

W tym roku Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzimy 15 maja. Jak? Biorąc udział w akcji społecznej fundacji Humanites „Dwie godziny dla rodziny”… podobnie jak 499 firm i 700 000 pracowników z 10 krajów. Bo dobre idee warto propagować!

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Wspieramy wolontariuszy, którzy mają pomysł, jak zmienić świat!

Aleksandra Snuzik, 17-letnia pasjonatka biologii, w ramach stażu naukowo-wolontariackiego nie tylko prowadzi badania nad lekiem na malarię, ale też uczy dzieci w Afryce o polskiej historii, tradycji i zwyczajach.

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Jubileuszowa sztafeta pobiegła, by pomóc dzieciom odkrywać talenty!

Do dobroczynnej sztafety zorganizowanej z okazji 25-lecia Nowej Ery zgłosiło się ponad 60 pracowników. Biegaliśmy solo i w grupach, od gór po plaże Bałtyku, nie przeszkodził nam nawet szalejący nad Polską orkan Grzegorz! W końcu najważniejszy był cel: indeksy Akademii Przyszłości dla dzieci potrzebujących wsparcia w nauce.

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Pierwszy dzwonek w polskiej szkole we Lwowie

Cieszymy się, że znów mogliśmy pomóc polskim dzieciom uczącym się za granicą.

 • odpowiedzialność społeczna

Kodeks Dobrych Praktyk

Kodeks Dobrych Praktyk reguluje normy i zasady postępowania, w tym dobre praktyki, którymi kierują się Sygnatariusze Kodeksu w ramach prowadzonej przez nich działalności, w szczególności określającej zasady współpracy z nauczycielami oraz jednostkami oświatowymi.

Społeczna odpowiedzialność Nowej Ery

„Kto powiedział, że mała grupa zaangażowanych osób nie może zmienić świata? Tylko tacy mogą.”

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Wolontariat? Jesteśmy na tak!

Naszym celem od zawsze było angażowanie firmy oraz jej pracowników w inicjatywy o charakterze społeczno-edukacyjnym; działania znoszące bariery edukacyjne, rozbudzające talenty, motywujące do nauki i wychowujące poprzez świadome kształtowanie postaw.     

 • odpowiedzialność społeczna
 • aktualności

Nowa Era wspiera dzieci z Ugandy!

Na początku wakacji do Ugandy wyruszyli niezwykli wolontariusze, a wśród nich autorka podręcznika Nowej Ery do języka niemieckiego pani  Sylwia Mróz-Dwornikowska. Czekały na nich setki dzieci ze szkoły i sierocińca w Ugandzie spragnione poznania świata i ludzi.