Polska szkoła potrzebuje innowatorów – nauczycieli z pasją, partnerów w relacjach, mentorów zachęcających i wspomagających uczniów w rozwoju, autentycznych autorytetów, którzy czują, że mogą być prekursorami zmian. Dziś postaram się Was zachęcić do podejmowania innowacyjnych działań i pokazać, jak w miarę szybko i „bezboleśnie” można przejść przez całą procedurę wprowadzania innowacji pedagogicznej; od pojawienia się pomysłu po wdrożenie i podsumowanie.
Jak się zorganizować i jakich materiałów użyć po wystawieniu ocen, aby nauczycielowi i uczniowi chciało się chcieć, gdy wszyscy są hiperzmęczeni? Z pomocą nadchodzą gotowe lekcje, pomysły, scenariusze i karty pracy!
Świąteczny nastrój nie omija naszych szkół i klas. Chcemy Wam towarzyszyć podczas grudniowych lekcji i pomóc opanować rozentuzjazmowane grupy uczniów zachęcając do wykonania świątecznych zadań!
Dzień Świętego Patryka obchodzony jest w wielu państwach, nie tylko w Irlandii. Parady i zielone korowody mogą mieć miejsce również w Twojej klasie, a do tego przygotowaliśmy edukacyjne karty pracy.
Poniższym wpisem i propozycją odwróconej lekcji dotyczącej Święta Dziękczynienia spełniamy Wasze prośby odnośnie do „wyglądu” lekcji właściwej w modelu Flipped Classroom.
Zapraszam na pełną emocji lekcję Halloween w konwencji escape room, która podbije serca wszystkich miłośników zajęć z dreszczykiem, elementami tajemnicy i dużą dawką niewiadomych, gdzie rozwikłanie prowadzi do odkrycia szyfru, w którym zakodowana jest antyklątwa na złośliwe czary edu-czarownicy
Zapraszamy wszystkich nauczycieli języka angielskiego w szkole podstawowej na cykl filmów poświęcony przygotowaniom do egzaminu ósmoklasisty.
Czy można „przemycić” gramatykę i wpleść w proces lekcyjny nauczanie czasów? Jak uczyć gramatyki, aby jej poprawne stosowanie pomagało w efektywnej komunikacji?
Zastanówmy się przez chwilę i zadajmy sobie pytanie: co to znaczy nauczyć kogoś języka obcego? Dla mnie to przede wszystkim poszerzanie kompetencji komunikacyjnych moich uczniów. Pomaga mi w tym metoda CLT.
Nareszcie! Mówmy, nazywajmy, odzywajmy się! Niech język angielski żyje i służy do nazywania (rzeczy po imieniu). Kompetencja komunikacyjna jest jednym z ważniejszych priorytetów w nauce języków…
Główną nagrodą w konkursie „Otwórz okno na świat” był wyjazd do rezerwatu Imire w Zimbabwe pod opieką podróżnika i fotografa Tomka Michniewicza. Skąd wybór takiego kierunku? Po pierwsze Zimbabwe to kraj, w którym językiem urzędowym jest angielski. Po drugie, chcieliśmy zabrać szczęśliwego zwycięzcę w odległe i trudno dostępne dla każdego miejsce, aby pokazać kawałek dalekiego świata.
Według słownika PWN autorytet to „uznanie, jakim obdarzana jest dana osoba w jakiejś grupie” bądź też „osoba, instytucja, pismo itp. cieszące się szczególnym uznaniem”. Można więc mieć autorytet lub być autorytetem.
Poznajcie metodę Flipped Classroom!Jak „zacząć od końca” i odnieść sukces na lekcji? Czy jesteśmy gotowi na to, aby wyjść ze strefy nauczycielskiego komfortu i oddać odpowiedzialność za proces uczenia się naszym uczniom? Czy warto czasami „stanąć na głowie”, aby lekcja się udała? Dlaczego „odwracanie nauczania” zrobiło się modne?
U dzieci nauka i rozwój są nierozerwalnie związane z zabawą . Nie wszyscy są tego świadomi. Dzieci bawiąc się, jednocześnie się uczą. Wykorzystanie zabawy w procesie nauczania jest więc niezbędne, by dzieci odniosły sukces w edukacji.
Nasza autorka – Kasia Kłopska zrobiła wszystko, aby to święto na zawsze zapadło w pamięć Waszych podopiecznych a wraz z nim – słówka, wyrażenia, trochę gramatyki i informacje o pochodzeniu Halloween.
Nadchodzi czas kolejnej lekcji kulturowej – Thanksgiving. W 2022 roku Amerykanie będą obchodzić to święto 24 listopada. Z tej okazji zjedzonych zostanie prawdopodobnie 50 milionów indyków. To tradycja siegająca XVII wieku – indyki były ofiarą dziękczynną przybyszów z Europy za pierwsze udane zbiory.
Summer classes to scenariusze zajęć na koniec roku szkolnego. Trudno uwierzyć jak szybko minął cały rok szkolny. Czas planować odpoczynek!
Zapraszamy na sympatyczną lekcję walentynkową w gotowych scenariuszach dla klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum!
Nadeszła wiosna, a wraz z nią świąteczne oczekiwania na nowy początek.
Dzień dziecka - piękne czerwcowe święto, które uwielbiają nasi uczniowie.
Jak uczyć się gramatyki w klasie 8: pułapki, trudności i możliwości
8 trików dla klasy 8, czyli jak przygotować ucznia do egzaminu w... 7 miesięcy
Umiejętności życiowe wyzwaniem anglisty XXI wieku
Lekcje języka angielskiego w nowoczesnej szkole powinny wykorzystywać technologię – to wie każdy nauczyciel uczący młodzież.
Matura, egzamin dojrzałości, egzamin końcowy – razem z naszymi uczniami zbliżamy się do podsumowania ich edukacji językowej w szkole średniej. Jest stres, czasami przerażenie, ale też mobilizacja na „ostatniej prostej”. W poniższym artykule kilka wskazówek „exam hacks” oraz narzędzi, które na pewno uporządkują przygotowania do egzaminu, podniosą ich skuteczność i produktywność oraz ułatwią nauczycielsko-uczniowski żywot.
Zapraszamy na nowy cykl edukacyjny „Mrs Poppy radzi”, a w nim: materiały na inspirujące lekcje angielskiego, porady, wskazówki i artykuły. Co tydzień nowa porcja ciekawostek!
Drodzy Państwo! Pozwólcie, że przedstawię mistrza wśród najbardziej interaktywnych metod nauczania. Bohaterem dzisiejszego odcinka jest PROJEKT!
Każda klasa to grupa uczniów reprezentujących zróżnicowany poziom zdolności i kompetencji językowych. Jak zatem zorganizować pracę z tak różniącymi się od siebie uczniami?
Kompetencja kulturowa podczas nauki języka angielskiego powinna iść „ramię w ramię” z komunikacyjną. Dlaczego? Umiejętność swobodnego posługiwania się językiem obcym to otwarcie okna na świat i doskonałe narzędzie umożliwiające poznawanie nowych miejsc i kultur.
Podczas safari Tomek Michniewicz opowiadał nam o kolejnych żelaznych zasadach zachowania w buszu. Za każdym razem chodziło o nasze bezpieczeństwo. Jedną z najtrudniejszych reguł, jak się potem okazało, była zasada numer dwa: nie uciekamy przed zwierzętami!
Kiedy już wiedzieliśmy trochę o tym, jak mamy zachowywać się w buszu, nasz przewodnik stwierdził, że to dobry moment, abyśmy spróbowali podejść stado bawołów. Cała trudność polegała na tym, że bawoły to bardzo niebezpieczne zwierzęta, jedne z najbardziej agresywnych roślinożerców na świecie…
Chociaż kalendarz pokazuje dopiero początek miesiąca, zanim się obejrzymy, rozpoczną się rady pedagogiczne i powoli będziemy wracać do szkolnej rutyny. Dlatego warto już dziś zapoznać się z przygotowanymi przez wydawnictwo Nowa Era materiałami, niezbędnymi w pracy każdego nauczyciela. Odwiedź serwis dlanauczyciela.pl i przygotuj się w 100% na nowy rok szkolny. Bez bieganiny, stresu i nerwów.