Wszystkie

Pokaż artykuły

 • język angielski
 • webinarium

Jak uczyć się gramatyki w klasie 8

Jak uczyć się gramatyki w klasie 8: pułapki, trudności i możliwości

 • język angielski
 • webinarium

8 trików dla klasy 8

8 trików dla klasy 8, czyli jak przygotować ucznia do egzaminu w... 7 miesięcy

 • angielski blog

Umiejętności życiowe wyzwaniem anglisty XXI wieku

Umiejętności życiowe wyzwaniem anglisty XXI wieku

 • angielski blog

Próbna matura

Tylko do 25 listopada 2018 r. przyjmujemy zgłoszenia do diagnozy PRZED MATURĄ.

 • angielski blog

TIK na lekcjach języka angielskiego w szkole średniej

Lekcje języka angielskiego w nowoczesnej szkole powinny wykorzystywać technologię – to wie każdy nauczyciel uczący młodzież. 

 • angielski blog

Have the Easterest Easter Ever!

Nadeszła wiosna, a wraz z nią świąteczne oczekiwania na nowy początek.

 • angielski blog

Spotkanie ósme. „Jedną nogą” na wakacjach

Jak się zorganizować i jakich materiałów użyć po wystawieniu ocen, aby nauczycielowi i uczniowi chciało się chcieć, gdy wszyscy są hiperzmęczeni? Z pomocą nadchodzą gotowe lekcje, pomysły, scenariusze i karty pracy!

 • angielski blog

Lekcje Christmas – Święta w Twojej klasie!

Świąteczny nastrój nie omija naszych szkół i klas. Chcemy Wam towarzyszyć podczas grudniowych lekcji i pomóc opanować rozentuzjazmowane grupy uczniów zachęcając do wykonania świątecznych zadań!

Innowacja pedagogiczna w szkole

Polska szkoła potrzebuje innowatorów – nauczycieli z pasją, partnerów w relacjach, mentorów zachęcających i wspomagających uczniów w rozwoju, autentycznych autorytetów, którzy czują, że mogą być prekursorami zmian. Dziś postaram się Was zachęcić do podejmowania innowacyjnych działań i pokazać, jak w miarę szybko i „bezboleśnie” można przejść przez całą procedurę wprowadzania innowacji pedagogicznej; od pojawienia się pomysłu po wdrożenie i podsumowanie.

 • angielski blog

Children's Day

Dzień dziecka  - piękne czerwcowe święto, które uwielbiają nasi uczniowie.

 • angielski blog

☘ Saint Patrick’s Day – świętuj i poczuj wiosnę ☘

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest w wielu państwach, nie tylko w Irlandii. Parady i zielone korowody  mogą mieć miejsce  również w Twojej klasie,  a do tego przygotowaliśmy edukacyjne karty pracy.

 • angielski blog

Za co jesteśmy wdzięczni? - "Odwrócona lekcja" Thanksgiving

Poniższym wpisem i propozycją odwróconej lekcji dotyczącej Święta Dziękczynienia spełniamy Wasze prośby odnośnie do „wyglądu” lekcji właściwej w modelu Flipped Classroom.​  

 • angielski blog

SPOOKY ESCAPE

Zapraszam na pełną emocji lekcję Halloween w konwencji escape room, która podbije serca wszystkich miłośników zajęć z dreszczykiem, elementami tajemnicy i dużą dawką niewiadomych, gdzie rozwikłanie prowadzi do odkrycia szyfru, w którym zakodowana jest antyklątwa na złośliwe czary edu-czarownicy

 • angielski blog

Program przygotowania do egzaminu ósmoklasisty – czyli jak zdać egzamin na 100%

Zapraszamy wszystkich nauczycieli języka angielskiego w szkole podstawowej na cykl filmów poświęcony przygotowaniom do egzaminu ósmoklasisty.

 • angielski blog

Matura hacks!

Matura, egzamin dojrzałości, egzamin końcowy – razem z naszymi uczniami zbliżamy się do podsumowania ich edukacji językowej w szkole średniej. Jest stres, czasami przerażenie, ale też mobilizacja na „ostatniej prostej”. W poniższym artykule kilka wskazówek „exam hacks” oraz narzędzi, które na pewno uporządkują przygotowania do egzaminu, podniosą ich skuteczność i produktywność oraz ułatwią nauczycielsko-uczniowski żywot.

 • angielski blog

Przepis na wyjątkowy podręcznik do języka angielskiego

Już od listopada codziennie analizujemy nową podstawę programową  i zastanawiamy się w grupie mądrych ludzi, którzy zajmują tworzeniem podręczników, co się zmieni…

 • angielski blog

Intro, czyli co będzie się działo?

Zapraszamy na nowy cykl edukacyjny „Mrs Poppy radzi”, a w nim: materiały na inspirujące lekcje angielskiego, porady, wskazówki i artykuły. Co tydzień nowa porcja ciekawostek!​

Spotkanie 1. Projekt edukacyjny

Drodzy Państwo! Pozwólcie, że przedstawię mistrza wśród najbardziej interaktywnych metod nauczania. Bohaterem dzisiejszego odcinka jest PROJEKT!

 • angielski blog

Spotkanie trzecie. Gramatyka

Czy można „przemycić” gramatykę i wpleść w proces lekcyjny nauczanie czasów? Jak uczyć gramatyki, aby jej poprawne stosowanie pomagało w efektywnej komunikacji?​

 • angielski blog

Spotkanie 4. Mixed ability group

Każda klasa to grupa uczniów reprezentujących zróżnicowany poziom zdolności i kompetencji językowych. Jak zatem zorganizować pracę z tak różniącymi się od siebie uczniami?

 • angielski blog

Spotkanie 5. Po pierwsze: Komunikacja!

Zastanówmy się przez chwilę i zadajmy sobie pytanie: co to znaczy nauczyć kogoś języka obcego? Dla mnie to przede wszystkim poszerzanie kompetencji komunikacyjnych moich uczniów. Pomaga mi w tym metoda CLT.

 • angielski blog

Bądź gotowy na 1 września

Liczni nauczyciele pytają w tym gorącym okresie, jak najlepiej wybrać podręcznik do nowej podstawy programowej. Dla wielu decydującym czynnikiem jest obudowa metodyczna i dodatkowe materiały. Oto 10 najważniejszych pytań, które zadają nauczyciele przy wyborze podręcznika!

 • angielski blog

Spotkanie szóste. Interkulturowość – Nasze okno na świat!

Kompetencja kulturowa podczas nauki języka angielskiego powinna iść „ramię w ramię” z komunikacyjną. Dlaczego? Umiejętność swobodnego posługiwania się językiem obcym to otwarcie okna na świat i doskonałe narzędzie umożliwiające poznawanie nowych miejsc i kultur.

 • angielski blog

Zielona parasolka na wiosenne burze

Zmiany w podstawie programowej dla wielu nauczycieli są swoistą wiosenną burzą. Wybór odpowiedniego podręcznika może przyprawiać o ból głowy. Czy przydałaby się Wam dobra zielona parasolka?

 • angielski blog

Spotkanie 2. Words, words, words...

Nareszcie! Mówmy, nazywajmy, odzywajmy się! Niech język angielski żyje i służy do nazywania (rzeczy po imieniu). Kompetencja komunikacyjna jest jednym z ważniejszych priorytetów w nauce języków…

 • angielski blog

Otwórz okno na: Zimbabwe!

Główną nagrodą w konkursie „Otwórz okno na świat” był wyjazd do rezerwatu Imire w Zimbabwe pod opieką podróżnika i fotografa Tomka Michniewicza. Skąd wybór takiego kierunku? Po pierwsze Zimbabwe to kraj, w którym językiem urzędowym jest angielski. Po drugie, chcieliśmy zabrać szczęśliwego zwycięzcę w odległe i trudno dostępne dla każdego miejsce, aby pokazać kawałek dalekiego świata.     

 • angielski blog

Dzień pierwszy – Żelazne zasady zachowania w buszu

Podczas safari Tomek Michniewicz opowiadał nam o kolejnych żelaznych zasadach zachowania w buszu. Za każdym razem chodziło o nasze bezpieczeństwo. Jedną z najtrudniejszych reguł, jak się potem okazało, była zasada numer dwa: nie uciekamy przed zwierzętami!

 • angielski blog

Dzień drugi – Podchodzenie bawołów

Kiedy już wiedzieliśmy trochę o tym, jak mamy zachowywać się w buszu, nasz przewodnik stwierdził, że to dobry moment, abyśmy spróbowali podejść stado bawołów. Cała trudność polegała na tym, że bawoły to bardzo niebezpieczne zwierzęta, jedne z najbardziej agresywnych roślinożerców na świecie…

 • angielski blog

Porządne przygotowanie pomaga pracować przyjemnie

Chociaż kalendarz pokazuje dopiero początek miesiąca, zanim się obejrzymy, rozpoczną się rady pedagogiczne i powoli będziemy wracać do szkolnej rutyny. Dlatego warto już dziś zapoznać się z przygotowanymi przez wydawnictwo Nowa Era materiałami, niezbędnymi w pracy każdego nauczyciela. Odwiedź serwis dlanauczyciela.pl i przygotuj się w 100% na nowy rok szkolny. Bez bieganiny, stresu i nerwów.

 • angielski blog

Autorytet, czyli co?

Według słownika PWN autorytet to „uznanie, jakim obdarzana jest dana osoba w jakiejś grupie” bądź też „osoba, instytucja, pismo itp. cieszące się szczególnym uznaniem”. Można więc mieć autorytet lub być autorytetem.

Dzień trzeci – Tropienie nosorożca

W nocy bardzo trudno jest tropić nosorożce, które mogą przemierzyć w tym czasie odległość nawet 50 km. Ponieważ zadaniem strażników jest ich monitorowanie 24 godziny na dobę, stąd codziennie o świcie trzeba je odnaleźć. I w tym zadaniu mieliśmy towarzyszyć rangerom z Imire.

 • angielski blog

O Flipped Classroom słów kilka

Poznajcie metodę Flipped Classroom!Jak „zacząć od końca” i odnieść sukces na lekcji? Czy jesteśmy gotowi na to, aby wyjść ze strefy nauczycielskiego komfortu i oddać odpowiedzialność za proces uczenia się naszym uczniom? Czy warto czasami „stanąć na głowie”, aby lekcja się udała? Dlaczego „odwracanie nauczania” zrobiło się modne?

Przedszkolaki – cyfrowe bystrzaki!

Rozwiązania edukacyjne na tablet, tablice interaktywną, komputer zdobywają coraz większą popularność w nauczaniu. Współczesny świat bez technologii zdaje się nie istnieć, to co cyfrowe jest niezaprzeczalnie już teraz niezbędne w nauczaniu i wzbogacające proces nauczania i uczenia się języka obcego!