Jak uczyć się gramatyki w klasie 8: pułapki, trudności i możliwości
8 trików dla klasy 8, czyli jak przygotować ucznia do egzaminu w... 7 miesięcy
Umiejętności życiowe wyzwaniem anglisty XXI wieku
Tylko do 25 listopada 2018 r. przyjmujemy zgłoszenia do diagnozy PRZED MATURĄ.
Lekcje języka angielskiego w nowoczesnej szkole powinny wykorzystywać technologię – to wie każdy nauczyciel uczący młodzież.
Nadeszła wiosna, a wraz z nią świąteczne oczekiwania na nowy początek.
Jak się zorganizować i jakich materiałów użyć po wystawieniu ocen, aby nauczycielowi i uczniowi chciało się chcieć, gdy wszyscy są hiperzmęczeni? Z pomocą nadchodzą gotowe lekcje, pomysły, scenariusze i karty pracy!
Świąteczny nastrój nie omija naszych szkół i klas. Chcemy Wam towarzyszyć podczas grudniowych lekcji i pomóc opanować rozentuzjazmowane grupy uczniów zachęcając do wykonania świątecznych zadań!
Polska szkoła potrzebuje innowatorów – nauczycieli z pasją, partnerów w relacjach, mentorów zachęcających i wspomagających uczniów w rozwoju, autentycznych autorytetów, którzy czują, że mogą być prekursorami zmian. Dziś postaram się Was zachęcić do podejmowania innowacyjnych działań i pokazać, jak w miarę szybko i „bezboleśnie” można przejść przez całą procedurę wprowadzania innowacji pedagogicznej; od pojawienia się pomysłu po wdrożenie i podsumowanie.
Dzień dziecka - piękne czerwcowe święto, które uwielbiają nasi uczniowie.
Dzień Świętego Patryka obchodzony jest w wielu państwach, nie tylko w Irlandii. Parady i zielone korowody mogą mieć miejsce również w Twojej klasie, a do tego przygotowaliśmy edukacyjne karty pracy.
Poniższym wpisem i propozycją odwróconej lekcji dotyczącej Święta Dziękczynienia spełniamy Wasze prośby odnośnie do „wyglądu” lekcji właściwej w modelu Flipped Classroom.
Zapraszam na pełną emocji lekcję Halloween w konwencji escape room, która podbije serca wszystkich miłośników zajęć z dreszczykiem, elementami tajemnicy i dużą dawką niewiadomych, gdzie rozwikłanie prowadzi do odkrycia szyfru, w którym zakodowana jest antyklątwa na złośliwe czary edu-czarownicy
Zapraszamy wszystkich nauczycieli języka angielskiego w szkole podstawowej na cykl filmów poświęcony przygotowaniom do egzaminu ósmoklasisty.
Matura, egzamin dojrzałości, egzamin końcowy – razem z naszymi uczniami zbliżamy się do podsumowania ich edukacji językowej w szkole średniej. Jest stres, czasami przerażenie, ale też mobilizacja na „ostatniej prostej”. W poniższym artykule kilka wskazówek „exam hacks” oraz narzędzi, które na pewno uporządkują przygotowania do egzaminu, podniosą ich skuteczność i produktywność oraz ułatwią nauczycielsko-uczniowski żywot.
Już od listopada codziennie analizujemy nową podstawę programową i zastanawiamy się w grupie mądrych ludzi, którzy zajmują tworzeniem podręczników, co się zmieni…
Zapraszamy na nowy cykl edukacyjny „Mrs Poppy radzi”, a w nim: materiały na inspirujące lekcje angielskiego, porady, wskazówki i artykuły. Co tydzień nowa porcja ciekawostek!
Drodzy Państwo! Pozwólcie, że przedstawię mistrza wśród najbardziej interaktywnych metod nauczania. Bohaterem dzisiejszego odcinka jest PROJEKT!
Czy można „przemycić” gramatykę i wpleść w proces lekcyjny nauczanie czasów? Jak uczyć gramatyki, aby jej poprawne stosowanie pomagało w efektywnej komunikacji?
Każda klasa to grupa uczniów reprezentujących zróżnicowany poziom zdolności i kompetencji językowych. Jak zatem zorganizować pracę z tak różniącymi się od siebie uczniami?
Zastanówmy się przez chwilę i zadajmy sobie pytanie: co to znaczy nauczyć kogoś języka obcego? Dla mnie to przede wszystkim poszerzanie kompetencji komunikacyjnych moich uczniów. Pomaga mi w tym metoda CLT.
Liczni nauczyciele pytają w tym gorącym okresie, jak najlepiej wybrać podręcznik do nowej podstawy programowej. Dla wielu decydującym czynnikiem jest obudowa metodyczna i dodatkowe materiały. Oto 10 najważniejszych pytań, które zadają nauczyciele przy wyborze podręcznika!
Kompetencja kulturowa podczas nauki języka angielskiego powinna iść „ramię w ramię” z komunikacyjną. Dlaczego? Umiejętność swobodnego posługiwania się językiem obcym to otwarcie okna na świat i doskonałe narzędzie umożliwiające poznawanie nowych miejsc i kultur.
Zmiany w podstawie programowej dla wielu nauczycieli są swoistą wiosenną burzą. Wybór odpowiedniego podręcznika może przyprawiać o ból głowy. Czy przydałaby się Wam dobra zielona parasolka?
Nareszcie! Mówmy, nazywajmy, odzywajmy się! Niech język angielski żyje i służy do nazywania (rzeczy po imieniu). Kompetencja komunikacyjna jest jednym z ważniejszych priorytetów w nauce języków…
Główną nagrodą w konkursie „Otwórz okno na świat” był wyjazd do rezerwatu Imire w Zimbabwe pod opieką podróżnika i fotografa Tomka Michniewicza. Skąd wybór takiego kierunku? Po pierwsze Zimbabwe to kraj, w którym językiem urzędowym jest angielski. Po drugie, chcieliśmy zabrać szczęśliwego zwycięzcę w odległe i trudno dostępne dla każdego miejsce, aby pokazać kawałek dalekiego świata.
Podczas safari Tomek Michniewicz opowiadał nam o kolejnych żelaznych zasadach zachowania w buszu. Za każdym razem chodziło o nasze bezpieczeństwo. Jedną z najtrudniejszych reguł, jak się potem okazało, była zasada numer dwa: nie uciekamy przed zwierzętami!
Kiedy już wiedzieliśmy trochę o tym, jak mamy zachowywać się w buszu, nasz przewodnik stwierdził, że to dobry moment, abyśmy spróbowali podejść stado bawołów. Cała trudność polegała na tym, że bawoły to bardzo niebezpieczne zwierzęta, jedne z najbardziej agresywnych roślinożerców na świecie…
Chociaż kalendarz pokazuje dopiero początek miesiąca, zanim się obejrzymy, rozpoczną się rady pedagogiczne i powoli będziemy wracać do szkolnej rutyny. Dlatego warto już dziś zapoznać się z przygotowanymi przez wydawnictwo Nowa Era materiałami, niezbędnymi w pracy każdego nauczyciela. Odwiedź serwis dlanauczyciela.pl i przygotuj się w 100% na nowy rok szkolny. Bez bieganiny, stresu i nerwów.
Według słownika PWN autorytet to „uznanie, jakim obdarzana jest dana osoba w jakiejś grupie” bądź też „osoba, instytucja, pismo itp. cieszące się szczególnym uznaniem”. Można więc mieć autorytet lub być autorytetem.
W nocy bardzo trudno jest tropić nosorożce, które mogą przemierzyć w tym czasie odległość nawet 50 km. Ponieważ zadaniem strażników jest ich monitorowanie 24 godziny na dobę, stąd codziennie o świcie trzeba je odnaleźć. I w tym zadaniu mieliśmy towarzyszyć rangerom z Imire.
Poznajcie metodę Flipped Classroom!Jak „zacząć od końca” i odnieść sukces na lekcji? Czy jesteśmy gotowi na to, aby wyjść ze strefy nauczycielskiego komfortu i oddać odpowiedzialność za proces uczenia się naszym uczniom? Czy warto czasami „stanąć na głowie”, aby lekcja się udała? Dlaczego „odwracanie nauczania” zrobiło się modne?
Rozwiązania edukacyjne na tablet, tablice interaktywną, komputer zdobywają coraz większą popularność w nauczaniu. Współczesny świat bez technologii zdaje się nie istnieć, to co cyfrowe jest niezaprzeczalnie już teraz niezbędne w nauczaniu i wzbogacające proces nauczania i uczenia się języka obcego!