Wszystkie

Pokaż artykuły

Pożegnanie Lechosława Kaczmarka

Z wielkim żalem pragniemy poinformować, że w ubiegły czwartek po ciężkiej chorobie zmarł Lechosław Kaczmarek,współzałożyciel poznańskiego wydawnictwa Arka, z którym Nowa Era połączyła swoje siły w 2002 roku oraz współwłaściciel Nowej Ery do roku 2007.

Pożegnanie Michała Tomaszewskiego

Z wielkim żalem informujemy, że w środę, 7 sierpnia po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Michał Tomaszewski. Michał pracował z nami w Nowej Erze w latach 2007-2015, zajmował się marketingiem przedmiotów humanistycznych.

Mądre książki dla nauczycieli. Dlaczego warto stale rozwijać się w pracy pedagoga?

Edukacja to taki obszar zawodowy, w którym zawsze podstawą skuteczności będzie dobra relacja między ludźmi: nauczycielem i uczniami. Nowoczesne szkoły inwestują w tablice multimedialne, tablety i programy, ale tak naprawdę najważniejsi są dobrzy nauczyciele. Tacy, którzy potrafią przekazać wiedzę w barwnej opowieści, wyjaśnić przykład trafnym rysunkiem, rozbudzić ciekawość i wzmacniać motywację, wspierać wtedy, gdy słabnie zapał albo zdobywanie wiedzy przychodzi z trudem. Tacy, którzy w uczniu widzą człowieka i są nim żywo zainteresowani. Dostrzegają przede wszystkim jego mocne strony i uczą go na nich bazować.