Javascript is required

Dobrostan nauczyciela. Jak optymalnie funkcjonować, pełniąc funkcję nauczyciela?

03.04.2024

Wychowanie przedszkolneWebinariumWsparcie psychologiczne
Podziel się

Jak optymalnie funkcjonować, pełniąc funkcję nauczyciela?

Spotkanie ma na celu przedstawienie aktualnej wiedzy psychologicznej na temat optymalnego funkcjonowania człowieka i profilaktyki zdrowia psychicznego. W oparciu o tę wiedzę będziemy odkrywać, jak nauczyciel wychowania przedszkolnego może ocenić swój dobrostan i zrozumieć, co i jak na niego wpływa.

Webinarium poprowadzi:
dr Anna Gorgolewska Psycholog dziecięcy, badacz i dydaktyk w Uniwersytecie SWPS. Specjalizuje się w profilaktyce zaburzeń i promocji zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Bierze udział w różnorodnych badaniach naukowych w zakresie wspierania rozwoju psychicznego dzieci i młodzieży, konstruując nowe interwencje psychologiczne i programy wyrównujące szanse edukacyjne. Prowadzi szkolenia dla kadry nauczycielskiej, warsztaty dla rodziców oraz zajęcia ze studentami z zakresu psychologii. Pracuje indywidualnie z dziećmi, potrzebującymi wsparcia w rozwoju emocjonalno-społecznym. Od lat tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla najmłodszych dzieci, rozwijające inteligencję emocjonalną i społeczną. Wiele lat pracowała jako psycholog przedszkolny.
Agnieszka Koch Psycholog, psychoterapeutka indywidualna, małżeńska i rodzinna. Ukończyła m.in. szkołę psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, Curriculum – szkolenie w zakresie psychoterapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim i Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia. Doświadczenie kliniczne zdobywała, pracując m.in. w: Oddziale Nerwic Szpitala Psychiatrycznego w Komorowie, Ośrodku Terapii Rodzin w Warszawie, a także w świetlicy socjoterapeutycznej na warszawskiej Pradze. Przez 11 lat była pracownikiem Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Otwocku. Pracowała też jako psycholog szkolny w jednym z warszawskich liceów. Od roku 2016 wykładowca Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, od 2018 roku doktorantka w ramach Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS.

Obejrzyj:
Wychowanie przedszkolneWebinariumWsparcie psychologiczne
Podziel się