Javascript is required

Nowe technologie w domu: e-book, z którym ogarniecie cyfrowy chaos

09.06.2024

Podziel się

Rewolucja technologiczna, która dokonała się w ciągu ostatnich kilkunastu lat, zmieniła nie tylko nasze codzienne funkcjonowanie, ale też edukację i praktycznie wszystkie dziedziny życia. Czy potrafimy sobie z tymi zmianami radzić?

Często stoimy w rozkroku między akceptacją a negacją tych zmian i objawia się to także w tym, jak traktujemy zdobycze technologii w edukacji. Raz zachęcamy dzieci do korzystania z komputerów i telefonów (edukacja zdalna), potem zabraniamy (edukacja stacjonarna). W domach też nie jest lepiej. E-book „Nowe technologie w domu. Krótki poradnik dla rodziców” powstał po to, aby pomóc rodzicom i rodzinom uporządkować te kwestie i podpowiedzieć, jak wykorzystać cyfrowe narzędzia dla dobra podopiecznych.

  • „Wisły kijem nie zawrócisz. Koniec i kropka. Od ponad pięćdziesięciu lat na świecie, a od trzydziestu w Polsce, żyjemy w społeczeństwie cyfrowym, które coraz bardziej zagarnia naszą analogową dotychczas przestrzeń. I pomimo tego, że socjolodzy i pedagodzy przypominają, że podział świata na online i offline należy odłożyć do lamusa, nie można zaprzeczyć, że udział tego drugiego dość mocno się skurczył” – piszą autorzy e-booka, Maciej Dębski i Anna Hady z fundacji „Dbam o mój z@sięg”.

Z publikacji dowiecie się między innymi tego, jak utworzyć domowy kodeks odpowiedzialnego używania mediów cyfrowych, Co daje kreatywnie spędzany czas offline, jak ekrany wpływają na mózg dziecka w jaki sposób dbać o higienę cyfrową w domu oraz jakie są najczęstsze objawy uzależnienia od ekranów i internetu.  Zachęcamy wszystkich rodziców do pobrania tej publikacji i zapoznania się z jej treścią – może to być pierwszy konstruktywny krok do ogarnięcia cyfrowego chaosu i wyciągnięcia z niego maksimum korzyści przy jednoczesnym ocaleniu wzbogaceniu relacji rodzinnych. 

Na końcu e-booka czeka na Was prawdziwa gratka: tabela, w której autorzy dokonali systematyzacji i opisu najpopularniejszych typów gier komputerowych, w które grają dzieci, i zaproponowali ich „analogowe” odpowiedniki. To masa praktycznej wiedzy i pomysłów na jakościowy czas z dzieckiem!

Zapraszamy do pobierania e-booka!

Podziel się