Kongres Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych zakończony sukcesem!

30 marca w Warszawie odbył się Kongres Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych, organizowany wspólnie przez Nową Erę i VULCAN. 12 specjalistycznych wykładów dla nauczycieli i dyrektorów szkół, ponad 180 uczestników, 4 partnerów merytorycznych Kongresu, 10 wystawców, oblegany showroom technologiczny oraz udział gościa specjalnego - światowego eksperta terapii uwagi słuchowej, profesora Jozefa Vervoorta – tak w skrócie można podsumować ten wyjątkowy dzień.

Tematem przewodnim Kongresu SPE były “Nowe technologie wobec zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych”. 12 specjalistów - terapetów, pedagogów specjalnych, psychologów oraz ekspertów z zakresu edukacji cyfrowej dzieliło się z gośćmi konferencji swoimi doświadczeniami z zakresu indywidualizacji nauczania oraz wykorzystania w edukacji Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (TiK). Poruszony został także temat uwzględnienia różnorodności w związku z napływem do Polski uchodźców z Ukrainy i koniecznością zintegrowania i włączenia ukraińskich dzieci do systemu edukacji w Polsce. 

Obie sale wykładowe były wypełnione po brzegi, zarówno podczas części wspólnej prezentacji ze ścieżki specjalisty, jak i ze ścieżki dyrektora szkoły. Podczas przerw ożywione dyskusje trwały w kuluarach: uczestnicy Kongresu wymieniali się swoimi doświadczeniami, mieli także niepowtarzalną okazję zadać dodatkowe pytania ekspertom. 

Praktyczny i interaktywny wymiar konferencji zapewnił showroom technologiczny, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem gości. W szkolnym laboratorium uczestnicy Kongresu testowali m.in. działanie drukarek 3D oraz samodzielnie sprawdzali, jak działa stworzone przez Nową Erę i VULCAN pierwsze w Polsce i w Europie wirtualne laboratorium do przeprowadzania doświadczeń z chemii EMPIRIUSZ. 

Na stoiskach Nowej Ery nauczyciele testowali programy multimedialne z flagowej serii Edusensus, poświęcone dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym np. program UWAGA SŁUCHOWA PRO (innowacyjny system do prowadzenia terapii audiopsychofonologicznej opartej na metodzie Tomatisa) oraz SPEKTRUM AUTYZMU PRO (pierwszy na rynku multimedialny program do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu mający status wyrobu medycznego i udowodnioną w opinii klinicznej skuteczność). 

Natomiast na wyspie multimedialnej z tabletami, smartfonami i laptopami, goście sprawdzali działanie aplikacji i programów TiK Nowej Ery oraz partnerów Kongresu, m.in. Logominy, Balon Bloom, DlaUcznia.pl, EduOne, Multibook oraz Onebook+.

 

Partnerami merytorycznymi Kongresu SPE były firmy: Microsoft dla Edukacji, HTC VIVE, Fundacja Orange (prowadząca program “Lekcja:Enter”) oraz Assistech. 

Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają także dodatkowe materiały merytoryczne oraz dostęp do nagrań z prelekcji.