Nie chowaj pomysłów w szufladzie! Zdobądź granty na ich realizację w XI edycji „Projektantów edukacji”!

1. października 2020 ruszyła kolejna edycja konkursu, w którym doceniamy pasję i pomysłowość uczniów i ich nauczycieli! Tym samym „Projektanci edukacji” wkraczają w drugą dekadę swojego istnienia. Grupy projektowe ze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych przystępują do kreatywnej rywalizacji o atrakcyjne nagrody. Bądź wśród nich, bo „Projektanci edukacji” to najpopularniejszy i najbardziej prestiżowy ogólnopolski konkurs nagradzający pomysły na projekty edukacyjne. 

Dwie szanse na wygraną – wystarczy pomysł! 

Konkurs ma dwa etapy: w etapie jesiennym uczestnicy zgłaszają pomysły, które rywalizują o 60 grantów jury i 15 grantów internautów po 1000 zł każdy. W etapie wiosennym odbywa się realizacja zgłoszonych projektów. Co ważne: w tym drugim etapie nadal może wziąć udział każdy zgłoszony projekt, niezależnie od tego, czy został nagrodzony w pierwszym etapie, czy nie. Nikomu nie zamykamy drogi do rywalizacji o 5 Złotych Grantów po 2000 zł. Tymi grantami nagradzamy najlepiej, najpełniej, najciekawiej zrealizowane projekty. Zdarzało się już w historii konkursu, że pomysły nienagrodzone w pierwszym etapie tryumfowały w drugim. Warto więc walczyć do końca! No i - niezależnie od grantów finansowych - każda placówka biorącudział w konkursie otrzymuje certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły 2021 roku”, zaś nauczyciele–opiekunowie grup projektowych otrzymu certyfikaty „PROJEKTant edukacji”. Wszyscy laureaci konkursu zostan też uhonorowani imiennymi dyplomami.  


Wsparcie dla pasji i talentów
 

Konkurs „Projektanci edukacji” nie narzuca tematyki składanych projektówUczniowie tworzący poszczególne grupy projektowe mają pełną swobodę w rozwijaniu swych zainteresowań, doskonaleniu talentów i mocnych stron. Co więcej, otrzymują w tym kompleksowe wsparcie od Nowej Ery i współpracujących z nami ekspertów. Krok po kroku przechodzimy razem z nimi przez wszystkie etapy pracy, a bogata biblioteka e-booków i materiałów merytorycznych, webinaria i szkolenia, filmy i artykuły sprawiają, że udział w konkursie jest naprawdę łatwy. Podobnie jak prowadzenie konkursowej dokumentacji – tu uczestnicy mogą liczyć na wzory dokumentów, przykłady oraz inspiracje dostępne w naszej obszernej bazie projektów archiwalnych.  


Edukacyjne korzyści dla wszystkich
 

Uczniowie przystępujący do konkursu zdobywają mnóstwo nowych umiejętności, uczą się współpracywyszukiwania oraz przetwarzania wiedzy i doskonalą tak zwane kompetencje XXI wieku. Równie wiele dobrego udział w konkursie przynosi nauczycielom – opiekunom grup. Jest to szansa na kolejny krok naprzód w ich karierze. Nauczyciele uzyskują realną możliwość rozwoju zawodowego i zdobywają bezcenne doświadczenie dzięki dostępowi do szerokiego spektrum eksperckich materiałów, webinariów i wydarzeń powiązanych z konkursem. Sam udział w tak prestiżowej inicjatywie, podjęcie wyzwania i praca nad projektem stawia ich w gronie twórczych pedagogów szanowanych za swoje zaangażowanie. Z kolei dołączając do elitarnej, konkursowej grupy Facebookowej nauczyciele-liderzy stają się rozpoznawalni w środowisku, dzielą się doświadczeniem, nawiązują wartościowe kontakty.  

 

Konkursowe pomysły można zgłaszać do 29 listopada poprzez formularz dostępny na stronie konkursu Projektanci EdukacjiTam też znajdują się szczegółowe informacje o przebiegu konkursu i jego regulamin.   

 

Przejdź na stronę konkursu „Projektanci edukacji”.