Zamień pomysły na granty! Rusza XII edycja „Projektantów edukacji”!

Wystarczy jeden dobry pomysł, aby zdobyć nagrody w najpopularniejszym ogólnopolskim konkursie na projekt edukacyjny! Jego XII edycja rusza 1 października 2021. Rywalizują grupy projektowe ze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zasady udziału są proste i przejrzyste, a do zdobycia aż 80 nagród finansowych. Jedna z nich może powędrować do Ciebie! 

Bądź wytrwały i wygraj dwa razy  

„Projektanci edukacji” to niezwykła inicjatywa. Od 12 lat skupia wokół siebie najbardziej pomysłowych i kreatywnych uczniów i nauczycieli, umożliwiając im realizację projektów-marzeń. Co więcej, to chyba jedyny tak duży konkurs, w którym wygrać można aż dwa razy! Jak to możliwe? To proste: najpierw nagradzamy pomysły, a potem ich realizację. Dlatego całe wydarzenie podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym etapie do zdobycia jest 75 grantów po 1000 zł za zgłoszenie tylko pomysłu, zaś w 2. etapie (który rozpocznie się 17 stycznia 2022) – 5 złotych grantów po 2000 zł za realizację projektu. Jeśli nie tylko zgłosisz pomysł, ale też go zrealizujesz, szansa na nagrodę rośnie dwukrotnie! Co ważne: w tym drugim etapie nadal może wziąć udział każdy zgłoszony projekt, niezależnie od tego, czy został nagrodzony w pierwszym etapie. Zdarza się regularnie, że pomysły nie nagrodzone w pierwszym etapie tryumfują w drugim. Co jeszcze? Każda placówka biorąca udział w konkursie otrzymuje certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły”, zaś nauczyciele–opiekunowie grup projektowych otrzymują certyfikaty „PROJEKTant edukacji”. No i jest nagroda specjalna – miesięcznik naukowy FOCUS przyznaje ją po zakończeniu drugiego etapu. Uff! To chyba dostatecznie dużo dobrych powodów, aby podzielić się z nami swoim pomysłem! 

Pokaż, co Ci w duszy gra 

Uczniowie i nauczyciele są różni. Każdy ma inne pasje, talenty, zainteresowania, zamiłowania, umiejętności. A dla nas wszystkie te talenty są ważne i chcemy dać szansę zabłyśnięcia każdemu z nich. Dlatego w konkursie „Projektanci edukacji” nie narzucamy tematyki projektów. To Wy pokażcie nam, co Wam w duszy gra! Uczniowie tworzący grupy projektowe mają pełną swobodę w wyborze tematyki swoich projektów, rozwijaniu zainteresowań i mocnych stron. Co więcej, otrzymują w tym kompleksowe wsparcie od Nowej Ery i współpracujących z nami ekspertów. Krok po kroku przechodzimy razem z Wami przez wszystkie etapy pracy, a bogata biblioteka e-booków i materiałów merytorycznych, webinaria i szkolenia, filmy i artykuły sprawiają, że udział w konkursie jest naprawdę łatwy. Podobnie jak prowadzenie konkursowej dokumentacji – tu uczestnicy mogą liczyć na wzory dokumentów, przykłady oraz inspiracje dostępne w naszej obszernej bazie projektów archiwalnych. W trakcie XII edycji konkursu zaoferujemy materiały pomagające realizować projekty w warunkach nauki hybrydowej lub zdalnej, gdyby takowa została wprowadzona. Czas pokazał, że ani pandemia, ani nauczanie zdalne nie są w stanie osłabić kreatywności dzieci i nauczycieli. Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością i właśnie teraz – w czasach zagrożenia izolacją społeczną – jest wydarzeniem integrującym grupy i klasy, pomagającym utrzymać więzi, zmotywować dzieci i młodzież do zespołowej pracy. To także inspirująca, niezwykle młodzieży potrzebna odskocznia od trudności i smutków tego niepewnego czasu. Reasumując: wyróżniki „Projektantów edukacji” to otwartość na pomysły uczestników, kompleksowe wsparcie i ekspercka wiedza na wyciągnięcie ręki. Lub na kliknięcie myszką!  

Zrób krok naprzód w swojej karierze 

Mamy początek XXI wieku i chyba nikt się już nie zastanawia, dlaczego praca metodą projektu jest pożyteczna. Edukacyjne korzyści wynikające z tego rodzaju aktywności są powszechnie znane: uczniowie zdobywają nowe umiejętności, uczą się współpracy, wyszukiwania oraz przetwarzania wiedzy i doskonalą tak zwane kompetencje XXI wieku. Równie wiele korzyści udział w konkursie przynosi nauczycielom – opiekunom grup. Jest to szansa na kolejny krok naprzód w ich karierze. Nauczyciele uzyskują realną możliwość rozwoju zawodowego i zdobywają bezcenne doświadczenie dzięki dostępowi do szerokiego spektrum eksperckich materiałów, webinariów i wydarzeń powiązanych z konkursem. Udział w tak prestiżowej inicjatywie, której patronują najlepsze uczelnie wyższe w kraju, oznacza automatyczny akces do grona twórczych pedagogów szanowanych za swoje zaangażowanie. Podjęcie wyzwania i praca nad projektem to też najzwyczajniej w świecie frajda i odskocznia od codziennej monotonii. Na końcu chcielibyśmy jeszcze przypomnieć i zaprosić zainteresowanych nauczycieli do dołączenia do elitarnej, konkursowej grupy facebookowej. Obecni tam nauczyciele-liderzy stają się rozpoznawalni w środowisku, dzielą się doświadczeniem, nawiązują wartościowe kontakty, które będą procentować teraz i w przyszłości.   

Konkursowe pomysły można zgłaszać do 29 listopada do godziny 23:59 poprzez formularz dostępny na stronie www.projektanciedukacji.pl Tam też znajdują się szczegółowe informacje o przebiegu konkursu i jego regulamin.