Dzień dziecka w fotelu prezesa: podopieczni „Akademii przyszłości” odwiedzili Nową Erę

fot. Maciej Wróbel
fot. Maciej Wróbel

25 maja w naszej warszawskiej siedzibie wystąpiły sympatyczne utrudnienia. Odwiedzili nas podopieczni „Akademii przyszłości”. Dzieci zobaczyły, jak powstają podręczniki, uściskały redakcję „Świerszczyka”… i podsiadły panią prezes w jej gabinecie! 

To niezwykłe wydarzenie odbyło się w ramach akcji „Dzień Dziecka w fotelu prezesa”. Głównym punktem programu było spotkanie z panią prezes Magdą Duszyńską-Walczak, która zdradziła dzieciom sekrety zarządzania dużą firmą i odpowiedziała na mnóstwo dociekliwych pytań. Jak przystało na gościnnego gospodarza, pani Prezes odstąpiła gościom swój prezesowski fotel… a nawet cały gabinet.

Następnie dzieci zwiedziły siedzibę wydawnictwa. Dowiedziały się, na czym polega praca w poszczególnych działach i ile osób zaangażowanych jest w tworzenie podręczników dla nich. Nie obyło się bez wizyty w redakcji legendarnego „Świerszczyka”. Był też poczęstunek i oczywiście pamiątki. Całość wizyty „zabezpieczali” dowcipni i kompetentni opiekunowie z Nowej Ery. Było głośno, wesoło i kolorowo… czyli tak, jak lubimy!

Podopieczni Akademii Przyszłości to mali ludzie z „długą historią”. Na co dzień ciężko pracują, aby pokonać przeszkody, które życie rzuciło im pod nogi: uczą się, nadrabiają zaległości, rozwijają swój potencjał. Mają w sobie mnóstwo uśmiechu, radości życia i… talenty, które koniecznie trzeba odkryć. Tym właśnie zajmuje się „Akademia przyszłości”, a my z dumą ją w tym wspieramy.  Bo kiedy ktoś ma wiarę w siebie i motywację, może osiągnąć wszystko!  

Zobaczcie fotorelację Macieja Wróbla z tej niezwykłej wizyty:

Najnowsze

Pomagamy dzieciom narysować marzenia

Gdy dowiedzieliśmy się, że Dom Dziecka nr 16 w Warszawie oraz Gdańskie Domy dla Dzieci potrzebują nowych kredek, od razu przystąpiliśmy do akcji. Przecież dla twórczych, pełnych wyobraźni dzieci kredki są artykułem pierwszej potrzeby!

Światowy Dzień Godności: program edukacyjny dla lepszego świata

Nowa Era jest partnerem edukacyjnym programu Światowy Dzień Godności w Polsce. Od lat włączamy się aktywnie w działania propagujące tematykę poszczególnych edycji programu.

Działamy ramię w ramię z Fundacją Integracja

Fundacja Integracja od 25 lat edukuje i integruje osoby niepełnosprawne, a także wspiera rynek pracy, dostarcza informacji, promuje rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne otwierające przed osobami niepełnosprawnymi nowe możliwości. Wspieramy Fundację w tych ambitnych i ważnych działaniach.