Nigdy nie jesteśmy zbyt zabiegani, aby pobiec dla innych

Pomagać potrzebującym można na różne sposoby. Na przykład biegając razem z uczestnikami inicjatywy „Poland Business Run”. Tu każdy pokonany kilometr przekłada się na konkretną pomoc, a powiedzenie „ruch to zdrowie” zyskuje dodatkowe znaczenie! 

Idealne połączenie przyjemne z pożytecznym 

Od 2018 roku drużyny sformowane przez pracowników Nowej Ery ze wszystkich naszych lokalizacji biorą udział w corocznym wydarzeniu pod nazwą „Poland Business Run.” To bieg charytatywny, w trakcie którego przedstawiciele firm z całego kraju zamieniają wybiegane kilometry na pomoc dla osób po amputacjach kończyn oraz dla osób zagrożonych taką amputacją. Misją organizatora biegu – fundacji „Poland Business Run” – jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu poprzez dostarczanie im protez kończyn lub tzw. wózków aktywnych czy opłacanie turnusów rehabilitacyjnych. Ważną gałęzią działalności fundacji jest też zmienianie postrzegania osób z wyżej wymienionymi problemami, niwelowanie barier społecznych poprzez działalność edukacyjną oraz promocja aktywnego stylu życia i integracja środowisk lokalnych z biznesem. Beneficjentami fundacji i prowadzonych przez nią akcji są osoby z całej Polski, a środki zebrane dzięki kolejnym biegom przekroczyły już milion złotych.  

Kilometry uśmiechu  

„Poland Business Run” podbił nasze serca od początku. Trudno wyobrazić sobie inicjatywę, która w bardziej pomysłowy sposób łączyłaby przyjemne (czyli ruch na świeżym powietrzu) z pożytecznym. Dlatego pracowników Nowej Ery nie trzeba namawiać do udziału w tej inicjatywie. Z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba wystawianych przez nas drużyn, a ich skład się powiększa. Biegają ci, którzy mają w Nowej Erze wieloletni staż, jak i nowi pracownicy, którzy dopiero co do nas dołączyli. Dość powiedzieć, że w pierwszej edycji „Poland Business Run”, w której braliśmy udział, wystawiliśmy dwa teamy, rok później trzy, a już w 2021 roku tych teamów mieliśmy dziewięć! Na osobną uwagę zasługuje kreatywność pracowników w wymyślaniu nazw dla swoich drużyn. Bo „Poland Business Run” to inicjatywa radosna, pełna uśmiechu i życzliwości, więc zwariowane nazwy drużyn takie jak „eNErgiczni biegają i pomagają”, „Nowa Era runNErs”, „Byle dobiec” czy „Uwaga, baba biegnie” są tu jak najbardziej na miejscu.  

Zobacz stronę wydarzenia: Poland Business Run 2021. Pobiegniesz - pomożesz!