Dlaczego warto wybrać serię Krok w biznes i zarządzanie?
Szkoła ponadpodstawowa
SERIA
Seria przeznaczona do nauczania biznesu i zarządzania w zakresach podstawowym i rozszerzonym. Zawiera sprawdzone i cenione rozwiązania z lubianej przez nauczycieli serii Krok w przedsiębiorczość oraz nowe niezbędne elementy ułatwiające nauczanie.
Zaktualizuj listy podręczników w Twojej szkole! Numery dopuszczenia: zakres podstawowy 1193/1/2023, zakres rozszerzony 1196/1/2023.
To seria oparta na sprawdzonych i cenionych rozwiązaniach, dostosowana do wymagań podstawy programowej biznesu i zarządzania oraz wzbogacona o nowe rozwiązania gwarantujące nauczycielom komfort pracy, a uczniom – łagodne wprowadzenie w zagadnienia nowego przedmiotu.
Zakres podstawowy Zobacz fragment podręcznika >
Zakres rozszerzony Zobacz fragment podręcznika >
W broszurze znajdziesz informacje o:
Spójna koncepcja nauczania oraz wspólne rozwiązania zastosowane w publikacjach do zakresów podstawowego i rozszerzonego to gwarancja komfortu pracy nauczyciela podczas realizacji wymagań podstawy programowej.
W serii Krok w biznes i zarządzanie położyliśmy akcent na praktyczne nauczanie przedmiotu poprzez:
Specjalnie na potrzeby przedmiotu biznes i zarządzanie przygotowaliśmy ponad 30 nowych filmów opracowanych we współpracy z praktykami biznesu i pracownikami największych polskich uczelni ekonomicznych. Materiały te uczą w praktyce przedmiotu, pozwalają zainteresować uczniów lekcją oraz wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia.
Dzięki tym filmom oszczędzanie i inwestowanie, usługi finansowe czy podatki nie będą stanowiły dla uczniów problemu. Cykl webinarów został przygotowany m.in. przez Wojciecha Świdra – finansistę, doradcę inwestycyjnego i maklera, oraz Annę Siwiec – doradcę podatkowego.
Polscy przedsiębiorcy dla uczniów
Seria Krok w biznes i zarządzanie oprócz atrakcyjnych graficznie podręczników napisanych przyjaznym językiem, zawierających odniesienia do sytuacji bliskich uczniom, została wzbogacona o atrakcyjną cyfrową obudowę dydaktyczną.
Stale uzupełniamy obudowę dydaktyczną, co umożliwia przeprowadzenie lekcji w atrakcyjny sposób oraz omówienie przykładów bliskich uczniom.
Podręcznik do liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres podstawowy
Nr dopuszczenia: | 1193/1/2023 |
Autorzy: | Zbigniew Makieła, Tomasz Rachwał |
Podręcznik „Krok w biznes i zarządzanie 1” do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące umiejętności miękkich, zarządzania projektami, gospodarki rynkowej i finansów osobistych. Został przygotowany z myślą o młodszym uczniu w szkole ponadpodstawowej i umożliwia łagodne wprowadzenie go w zagadnienia przedmiotu.
Podręcznik do liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzony
Nr dopuszczenia: | 1196/1/2023 |
Autorzy: | Rachwał Tomasz |
Podręcznik „Krok w biznes i zarządzanie 1” do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące kompetencji przedsiębiorczych, zarządzania projektami, gospodarki rynkowej i współpracy międzynarodowej. Umożliwia zachowanie takiego samego stylu pracy jak w zakresie podstawowym poprzez zastosowanie spójnych elementów oraz zbliżonego układu treści. Został również wzbogacony o nowe rozwiązania, kluczowe do kształcenia umiejętności wymaganych na egzaminie maturalnym.
Karty pracy ucznia dla szkół ponadpodstawowych
Autorzy: | Aneta Depczyńska, Katarzyna Garbacik, Joanna Kozub |
„Karty pracy ucznia” to sprawdzona i ceniona publikacja skorelowana z podręcznikiem, zawierająca rozwiązania ułatwiające nauczanie biznesu i zarządzania w zakresie podstawowym. Klucz odpowiedzi do „Kart pracy ucznia” jest dostępny na dlanauczyciela.pl.
Retransmisja webinarium o finansach publicznych.
Retransmisja webinarium o budżecie domowym i inwestowaniu.
Retransmisja webinarium o działaniu NBP.
Zapraszamy na retransmisję webinarium o podatkach gospodarstwa domowego.
Tak, nauczyciele posiadający kwalifikacje do nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości będą mogli uczyć nowego przedmiotu biznes i zarządzanie.
W większości wypadków nauczyciele przedmiotów ekonomicznych (np. podstaw ekonomii, zarządzania) spełniają warunki niezbędne do uznania ich kwalifikacji – decyduje o tym program ukończonych studiów wyższych lub studiów podyplomowych. Osobą upoważnioną do decydowania o kwalifikacjach nauczyciela jest dyrektor danej szkoły.
Pierwszy rocznik maturzystów w liceach przystąpi do egzaminu w 2027 r., a w technikach – w 2028 r.
Są pozytywne deklaracje uczelni ekonomicznych w tej kwestii, ale brak konkretnych decyzji rekrutacyjnych przed 2025 r.
Biznesowo-geograficzne, biznesowo-matematyczne, ew. biznesowo-informatyczne, biznesowo-prawnicze, inne klasy biznesowe, zgodnie z lokalnymi możliwościami i uwarunkowaniami danej szkoły.