Strefa narzędzi

SERIA

Żyję i działam bezpiecznie

Zaktualizowana wiedza w nowej odsłonie. Spójna koncepcja nauczania edukacji dla bezpieczeństwa, uwzględniająca potrzeby zwłaszcza młodszych uczniów, pozwala maksymalnie wykorzystać ich potencjał.

Dla ucznia

Żyję i działam bezpiecznie

Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Nowe wydanie

Nr dopuszczenia: 960/2022/z1
Autorzy: Jarosław Słoma

Nowe wydanie podręcznika „Żyję i działam bezpiecznie” dla szkół ponadpodstawowych jest zgodne z najnowszymi wytycznymi resuscytacji krążeniowo-oddechowej wydanymi przez Europejską Radę Resuscytacji w 2021 roku. Uwzględnia także najnowsze regulacje w zakresie obronności. Oprócz aktualnej wiedzy na temat pierwszej pomocy i działań ratowniczych w podręczniku przedstawiono zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych, system obronny państwa, a także zagrożenia czasu pokoju i zagadnienia dotyczące edukacji zdrowotnej.

  • Ułatwia opanowanie wiedzy i umiejętności praktycznych dzięki czytelnym, prostym algorytmom postępowania, poglądowym zdjęciom oraz atrakcyjnym infografikom.
  • Umożliwia szybkie odnalezienie szukanych treści dzięki przemyślanym wyróżnieniom w tekście oraz ujęciu najistotniejszych zagadnień w widoczne i czytelne ramki. 
  • Pomaga przyswoić wiedzę poprzez zastosowanie różnorodnych rozwiązań graficznych, dostosowanych do potrzeb, zwłaszcza młodszych, uczniów, takich jak mnemotechniki, podsumowania po tematach czy powtórzenia po działach Sprawdź, czy potrafisz.
  • Pozwala dostrzec przydatność i aktualność omawianych zagadnień dzięki licznym odwołaniom do sytuacji bliskich doświadczeniu uczniów oraz do wydarzeń, które miały miejsce w niedalekiej przeszłości.
przejdź do sklepu
Żyję i działam bezpiecznie

Żyję i działam bezpiecznie

Zeszyt ćwiczeń do edukacji dla bezpieczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Nowe wydanie

Autorzy: Danuta Słoma, Jarosław Słoma

Nowe wydanie zeszytu ćwiczeń „Żyję i działam bezpiecznie” jest zgodne z najnowszymi wytycznymi resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wydanymi przez Europejską Radę Resuscytacji w 2021 roku. Pomaga utrwalić i sprawdzić wiedzę zdobytą na lekcjach. Dzięki miejscom na notatki z powodzeniem zastępuje zeszyt przedmiotowy.

  • Jest skorelowany z podręcznikiem – zawiera ćwiczenia ułożone według rozdziałów i tematów z podręcznika.
  • Umożliwia szybkie i łatwe podsumowanie materiału z lekcji dzięki optymalnej liczbie zadań do jednego tematu. 
  • Kształci umiejętność przetwarzania i analizowania informacji poprzez różnorodne i ciekawe ćwiczenia, np. typu prawda-fałsz, zadania do uzupełnienia, schematy i krzyżówki.
  • Zawiera dodatkowe zasoby dla uczniów ukryte pod kodami QR.
przejdź do sklepu

Dlaczego warto wybrać serię Żyję i działam bezpiecznie?

Seria Żyję i działam bezpiecznie kształci kluczowe umiejętności w sposób dostosowany do potrzeb i umiejętności uczniów. Różnorodne materiały dydaktyczne oraz generator testów i sprawdzianów wspierają pracę nauczyciela.

Rozwiązania dopasowane

do wieku i percepcji uczniów

Uczniowie zainteresowani przedmiotem mają większą motywację do nauki, dlatego tak ważne są atrakcyjna forma przedstawienia treści i przekaz dostosowany do możliwości percepcyjnych współczesnego nastolatka.

Czytaj więcej

Pomoc w realizacji

trudnych treści i obszernej podstawy programowej

Dostosowanie wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb ucznia nie oznacza wybiórczego realizowania treści nauczania, lecz przekazywanie ich w taki sposób, aby mogły zostać dobrze zrozumiane.

Czytaj więcej

Narzędzia nauczyciela

Nowoczesne, proste w obsłudze aplikacje wspierają nauczycieli zarówno w czasie przygotowań do lekcji, jak i w trakcie ich prowadzenia. Atrakcyjne materiały prezentacyjne skracają czas potrzebny na przygotowanie do zajęć i ułatwiają zainteresowanie uczniów przedmiotem.

Dlanauczyciela.pl

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.

dowiedz się więcej

Generator testów

Generator testów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.

dowiedz się więcej

E-booki

E-booki

Cyfrowe podręczniki przygotowane dla uczniów szkoły podstawowej (klasy 1-8). Z e-booków można korzystać na komputerze i tablecie, w domu i klasie – są dostępne wszędzie tam, gdzie jest Internet.

dowiedz się więcej

Strefa wiedzy

Webinaria

Edukacja dla bezpieczeństwa 2022. Co nowego w przedmiocie?

Retransmisja webinarium o nowościach w edukacji dla bezpieczeństwa.

Nagłe zachorowania

Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa przeprowadzonego przez dr Piotra Leszczyńskiego.

Obrażenia ciała

Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa przeprowadzonego przez dr Piotra Leszczyńskiego.

Pierwsza pomoc w edukacji dla bezpieczeństwa – co nowego?

Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa przeprowadzonego przez dr Piotra Leszczyńskiego.

Wytyczne resuscytacji 2021

 

Zapoznaj się z prezentacją omawiającą nowe wytyczne RKO Europejskiej Rady Resuscytacji 2021 oraz wytyczne COVID-19, w której przybliżymy dwa dokumenty wydane ostatnio przez Europejską Radę Resuscytacji:

  • Wytyczne resuscytacji 2021 – ukazały się 25.03.2021 r., prezentują aktualne zalecenia dotyczące resuscytacji i pierwszej pomocy.
  • Wytyczne COVID-19 – opublikowane 24.04.2020 r., informują o sposobie udzielania pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia podczas pandemii SARS-CoV-2.
pobierz prezentację

Nowe zasoby multimedialne

Obejrzyj jedną z nowych animacji do serii Żyję i działam bezpiecznie dla szkół ponadpodstawowych pt. Postępowanie na miejscu wypadku drogowegoJeszcze więcej materiałów prezentacyjnych, w tym animacje, prezentacje i plansze interaktywne, będzie dostępnych na stronie dlanauczyciela.pl od września 2022.