Strefa narzędzi

SERIA

Żyję i działam bezpiecznie

Sprawdzona seria w nowej odsłonie. Spójna koncepcja nauczania edukacji dla bezpieczeństwa uwzględnia potrzeby wszystkich uczniów, tak by maksymalnie wykorzystać ich potencjał.

Dla ucznia

Żyję i działam bezpiecznie

Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Nr dopuszczenia: 960/2019
Autorzy: Jarosław Słoma

Podręcznik „Żyję i działam bezpiecznie” dla szkół ponadpodstawowych oprócz umiejętności działania ratowniczego i zachowania się w sytuacjach kryzysowych przekazuje wiedzę o systemie obrony państwa, ochronie ludności i obronie cywilnej, zagrożeniach czasu pokoju oraz współczesnych zagrożeniach zdrowia.

 • Ułatwia opanowanie wiedzy i umiejętności praktycznych dzięki zamieszczeniu w nim czytelnych zdjęć, infografik, schematów i algorytmów postępowania.
 • Umożliwia szybkie powtórzenie wiedzy dzięki podsumowaniom zamieszczonym po każdym temacie lekcji i testom Sprawdź, czy potrafisz po każdym dziale.
 • Rozbudza zainteresowanie ucznia przedmiotem dzięki licznym infografikom, ciekawostkom i odesłaniom do stron internetowych.
 • Ułatwia realizację założeń podstawy programowej dzięki praktycznemu układowi treści i powiązaniu tekstu z nowoczesnymi rozwiązaniami graficznymi.
przejdź do sklepu

Żyję i działam bezpiecznie

Zeszyt ćwiczeń do edukacji dla bezpieczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Autorzy: Danuta Słoma, Jarosław Słoma

Zeszyt ćwiczeń „Żyję i działam bezpiecznie” pomaga utrwalić zdobytą na lekcjach wiedzę, a dzięki miejscom na notatki z powodzeniem zastąpi zeszyt przedmiotowy.

 • Jest skorelowany z podręcznikiem – zawiera ćwiczenia ułożone według rozdziałów i tematów z podręcznika.
 • Umożliwia szybkie i łatwe powtórzenie materiału z lekcji dzięki zadaniom w formie ilustracji lub schematów do wypełnienia.
 • Pomaga utrwalić umiejętności praktyczne dzięki czytelnym zdjęciom odwołującym się do informacji w podręczniku.
 • Kształci umiejętność przetwarzania i analizowania informacji za pomocą tekstów źródłowych.
 • Zawiera optymalną liczbę zadań, które zostały dobrane tak, aby uczeń mógł je zrealizować w krótkim czasie.
 • Ułatwia zarówno pracę na lekcji, jak i pracę w domu dzięki zadaniom o różnym stopniu trudności i różnorodnej formie.
 • Pozwala na rezygnację z zeszytu przedmiotowego dzięki miejscu na notatki własne ucznia.
przejdź do sklepu

Dla nauczyciela

Nowoczesne, proste w obsłudze aplikacje wspierają nauczycieli zarówno w czasie przygotowań do lekcji, jak i w trakcie ich prowadzenia. Atrakcyjne materiały prezentacyjne skracają czas potrzebny na przygotowanie do zajęć i ułatwiają zainteresowanie uczniów przedmiotem.

Portal dlanauczyciela.pl

Zaloguj się i korzystaj z wartościowych i rzetelnie opracowanych materiałów dydaktycznych.

Na portalu nie tylko łatwo wyszukasz potrzebne pomoce, ale także stworzysz własne zestawy z dostępnych materiałów i znajdziesz aktualne informacje o nadchodzących inicjatywach edukacyjnych.

W serii Żyję i działam bezpiecznie jest dostępnych wiele materiałów podzielonych na:  

 • dokumentację nauczyciela, m.in.: program nauczania, rozkład materiału z planem wynikowym, przedmiotowy system oceniania,
 • prowadzenie lekcji, m.in. scenariusze lekcji,
 • sprawdzanie wiedzy, m.in. kartkówki, klucze odpowiedzi i rozwiązania zadań z zeszytu ćwiczeń,
 • materiały prezentacyjne, m.in.: filmy, prezentacje i zasoby interaktywne.
przejdź do portalu

 

 

generator.dlanauczyciela.pl

Zaloguj się i korzystaj z generatora, który pozwala na systematyczną kontrolę postępów uczniów i skraca czas potrzebny na przygotowanie materiałów służących do oceny poziomu wiedzy i umiejętności uczniów.

Wybór zadań do testu, kartkówki czy karty pracy ułatwią filtry w Bazie zadań i informacja o szacowanym czasie rozwiązywania zadania.

Ponad 180 zadań sprawdzających wiedzę z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa umożliwia przygotowanie testów, kartkówek i sprawdzianów w wersjach dla wielu grup. Teraz dzięki nowej funkcji łatwiej i szybciej stworzysz własne zadania zamknięte jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz prawda‐fałsz i dodasz je do Bazy zadań.

przejdź do portalu

Dlaczego warto wybrać serię Żyję i działam bezpiecznie?

Seria Żyję i działam bezpiecznie kształci kluczowe umiejętności w sposób dostosowany do potrzeb i umiejętności uczniów. Różnorodne materiały dydaktyczne oraz generator testów i sprawdzianów wspierają pracę nauczyciela.

Rozwiązania dopasowane

do wieku i percepcji uczniów

Uczniowie zainteresowani przedmiotem mają większą motywację do nauki, dlatego tak ważne są atrakcyjna forma przedstawienia treści i przekaz dostosowany do możliwości percepcyjnych współczesnego nastolatka.

Czytaj więcej

Pomoc w realizacji

trudnych treści i obszernej podstawy programowej

Dostosowanie wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb ucznia nie oznacza wybiórczego realizowania treści nauczania, lecz przekazywanie ich w taki sposób, aby mogły zostać dobrze zrozumiane.

Czytaj więcej

Strefa wiedzy

Webinaria

Pierwsza pomoc i resuscytacja

Okres wakacyjny często, niestety, sprzyja różnego rodzaju wypadkom i urazom. Aby móc właściwie zareagować w takich sytuacjach, warto mieć podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

Artykuły

Co badania mówią o nauczaniu zdalnym.

Jak nauczanie zdalne wpłynęło na funkcjonowanie uczniów i rodziców?

Strefa rozwoju

 

 

 

 

Edukacja na czasie. Nauczyciel

Cykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS.

dowiedz się więcej

 

 

Przygotowane pomoce i materiały dydaktyczne umożliwią sprawną realizację podstawy programowej z serią Żyję i działam bezpiecznie w trybie nauki zdalnej:

 • Dlanauczyciela.pl – niemal 60 materiałów dydaktycznych, które sprawdzają się zarówno w nauczaniu stacjonarnym, jak i podczas kształcenia zdalnego
  PRZEJDŹ › 
 • E-book – wersja elektroniczna podręcznika, z której można korzystać na komputerze i tablecie, również w trakcie nauki zdalnej. 
  PRZEJDŹ › 
 • Generator.dlanauczyciela.pl – baza zadań i testów, która ułatwi weryfikację wiedzy uczniów w czasie nauki zdalnej
  PRZEJDŹ ›

Zobacz także