Śladami człowieka – nowe odkrycie polskich naukowców. Spotkanie z autorem podręcznika do biologii i badaczem pradziejów człowieka

Opis spotkania

Niecałe 6 milionów lat temu praludzka rodzina spacerowała po wyspie Kreta. Nowe odkrycie człekokształtnych istot z Europy zelektryzowało świat nauki. Dokonano świeżego rozdania naukowych kart. Każdy scenariusz jest możliwy – Afryka Wschodnia wcale nie musi nadal uchodzić za kolebkę dwunożnych człekokształtnych. Może nią być Grecja lub Bułgaria, Bliski Wschód lub Azja, południe Europy lub nadal Afryka. O tym sensacyjnym znalezisku i jego konsekwencjach dla nauki światowej opowie współautor odkrycia w multimedialnym pokazie popularnonaukowym.

Czy na pewno wiesz dlaczego chodzisz na dwóch nogach? Dlaczego masz prawie bezwłose ciało i czuprynę na czubku głowy? Czy możesz być wegetarianinem?

Przyjdź na pokaz i poznaj odpowiedzi.

O prowadzącym

Dr Andrzej Boczarowski - na stałe związany jest z Uniwersytetem Śląskim oraz Stowarzyszeniem Delta.

Z zawodu jest paleontologiem, geologiem, kustoszem muzealnym, grafikiem i programistą.

Łącząc te wszystkie umiejętności, profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowymi rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, filmu, telewizji, muzeów i parków tematycznych (m.in. projektant i współtwórca JuraParków i muzeów dotyczących prehistorii w Polsce i w innych krajach - Bałtów, Krasiejów, Solec Kujawski i w USA - Moab Giants w Moab, Utah).

Jako nauczyciel z powołania efekty swoich prac chętnie przedstawia w formie prezentacji multimedialnych.

Na jego wykładach słuchacze mogą zetknąć się z najnowszymi danymi dotyczącymi ewolucji materii od powstania Wszechświata do pojawienia się człowieka.

Zapisy na spotkanie

Aby zapisać się na spotkanie:
zadzwoń: 801 88 10 10 lub 58 721 48 00
albo napisz: nowaera@nowaera.pl