Javascript is required

10 powodów dla których warto uczyć się w naszej szkole językowej

26.04.2024

Podziel się

Nasze dzieci będą żyły w zupełnie innym świecie niż my. Eksperci twierdzą, że nawet 60% zawodów, w których będą pracować, jeszcze nie powstało! Tak naprawdę możemy tylko przewidzieć, że najlepiej na rynku poradzą sobie kreatywne osoby potrafiące współpracować w zespołach międzykulturowych, tworzące nieszablonowe rozwiązania, myślące krytycznie i posiadające umiejętności adaptacji.

Nasza misja

Otwarte granice, wielokulturowe zespoły, Internet i łatwość czerpania z niego treści. Doczekaliśmy czasów, gdy wiedza zawarta w podręcznikach szybko się dezaktualizuje i to, czego dziś uczą się nasze dzieci może nie przydać się im, gdy wkroczą w dorosłość. W naszej szkole chcemy uczyć czegoś więcej, dlatego łączymy naukę języka obcego z wiedzą o świecie, zdobywaniem dodatkowych kompetencji i odkrywaniem wartości współczesnego świata. Jednym słowem — przygotowujemy Wasze dzieci do wyzwań przyszłości.

Wybraliśmy podręcznik National Geographic Learning, ponieważ pomoże im wystartować w dorosłość  z pewnością siebie i kluczowymi umiejętnościami. Połączenie języka, wiedzy, umiejętności i kluczowych wartości sprawia, że jesteśmy dumni z naszego programu i tego, jak wspiera wasze dziecko.

Język

#1 Uniwersalny język

Język angielski używany jest aktualnie przez ponad 700 milionów ludzi, z czego jedynie 400 milionów uznaje go za swój pierwszy język, a drugie tyle aktywnie się go uczy. Co to oznacza? Już wkrótce angielski może stać się językiem, w którym nasi uczniowie będą się na co dzień komunikować — w pracy, podczas spotkań towarzyskich, rozwijania zainteresowań czy zdobywania nowych kompetencji. Dlatego, aby dzieci stawały się obywatelami świata i porozumiewały się w różnorodnych kulturowo środowiskach, w naszej szkole uczymy języka żywego, pochodzącego z różnych zakątków świata, o zmiennych akcentach.

#2 Autentyczne materiały

Każda lekcja w naszej szkole to spotkanie z pięknymi zdjęciami, nagraniami video, artykułami i ciekawostkami ze świata kultury i przyrody. Wszystkie materiały, z których korzystamy, są współczesne, barwne i emocjonujące. Chcemy w ten sposób wzbudzić w uczniu zew przygody, poczucie estetyki, zainteresowanie światem i jego mieszkańcami, ale przede wszystkim miłość do języka, który otwiera drzwi do świata.

#3 Nowoczesne i skuteczne metody pracy

Bazujemy na najnowszych odkryciach dydaktyki i neurodydaktyki, a dzięki projektom, aktywnościom komunikacyjnym, nowoczesnym technologiom i materiałom autentycznym, uczeń zdobywa wiedzę i uczy się wykorzystywać ją w praktyce. Dlatego odchodzimy od klasycznego wkuwania słówek na pamięć na rzecz komunikacji przepełnionej bogatym słownictwem, pozwalającej na większą odwagę i pewność siebie w kontaktach z rówieśnikami oraz lepsze wyniki na egzaminach i sprawdzianach.

Wiedza

#4 Kompleksowa wiedza o świecie

Na zajęciach językowych bazujących na kursach National Geographic Learning poznajemy świat. W naszej szkole odwracamy nacisk – uczymy o świecie w języku obcym „dotykając” różnych dziedzin – od przyrody, przez technologię, aż po literaturę i sztukę.  Poszerzamy wiedzę i dyskutujemy o niej – po angielsku oczywiście! Wszystkie zagadnienia i tematy są dopasowane do wieku i możliwości uczniów, są ciekawe i unikalne.

#5 Rozbudzanie ciekawości

„Chcę wiedzieć więcej!” — to zdanie często słychać w grupach pracujących z podręcznikami National Geographic Learning. Naszym celem jest kształtowanie obywateli świata XXI wieku — młodych ludzi, którzy lubią i potrafią zdobywać nowe informacje, chcą komunikować się swobodnie i bez kompleksów, a w przyszłości wykorzystają zdobyte umiejętności. Przyda im się do tego kreatywność i ciekawość, które wspieramy na każdym kroku.

Umiejętności

#6 Współczesne kompetencje

Po latach intensywnego rozwoju technologicznego wiemy, że żadna maszyna nie zastąpi człowieka. Chcemy, by nasi uczniowie stawali się młodymi ludźmi doskonale przygotowanymi na wyzwania przyszłości, dlatego poza rozwojem językowym, stawiamy na pracę  w zróżnicowanych zespołach, umiejętność rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji czy krytycznego myślenia. Nie zapominamy też o umiejętności prezentowania własnego stanowiska i projektowania rozwiązań. Stawiamy naszym uczniom wyzwania i motywujemy ich do rozwoju, podsuwając im aktywizujące zadania w języku angielskim.

#7 Widoczne postępy w nauce języka

Naszym uczniom stawiamy ambitne, ale realistyczne cele. Widzimy, jak otwierają się na komunikację i ze swobodą dyskutują np. o sposobach na ocalenie oceanów przed zagładą. Coraz skuteczniej operują strukturami gramatycznymi i używają ich w różnorodnych kontekstach. My widzimy to w sali lekcyjnej, a wy dostrzeżecie w wynikach egzaminów oraz w błysku w oku waszego dziecka, gdy z pewnością siebie będzie używać angielskiego w różnych sytuacjach w codziennym życiu.

Wartości

#8 Marka znana na całym świecie

Marka National Geographic Learning przywodzi na myśl najlepszą jakość, bezpieczeństwo, prestiż oraz... przygodę! To dzięki tej współpracy możemy zaproponować naszym uczniom najlepszy program i kontakt z fascynującymi zdjęciami i filmami ze świata.

#9 Kompetencje międzykulturowe

Podczas zajęć uczniowie poznają różne kultury — zrozumienie tego, jak cudownie różnorodny jest świat, pomaga nam budować postawy otwartości i akceptacji inności. Międzynarodowe projekty wspierają uczniów w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, dostrzeganiu różnic i rozumieniu sygnałów komunikacyjnych (np. mowy ciała).

#10 Globalna świadomość

Na zajęciach rozmawiamy o różnorodnych procesach zachodzących na świecie, szukamy ich przyczyn i próbujemy projektować rozwiązania. Uczeń staje się nie tylko wielbicielem świata  i jego różnorodności, ale też jego obrońcą i rzecznikiem. Od kryzysu klimatycznego i prawa do wyrażania siebie poprzez ubiór — zabieramy uczniów w podróż budującą świadomość i odpowiedzialność za świat, w którym żyjemy.

 

Podziel się