Javascript is required

10 tygodni inspiracji, czyli Łucka po ludzku

Autor: Joanna Łucka, 20.02.2019

Niemiecki blog
Podziel się

Przed nami 10 tygodni inspiracji, podczas których podzielę się z Wami praktycznymi pomysłami na poskromienie nowej podstawy programowej.

Przed nami 10 tygodni inspiracji, podczas których podzielę się z Wami praktycznymi pomysłami na poskromienie nowej podstawy programowej.

Przygotowałam dla Was konkretne przykłady, jak zindywidualizować uniwersalny przekaz podstawy programowej i dostosować go do świata naszych uczniów. Otrzymacie ode mnie gotowe konspekty lekcji, które bazują na podręcznikach Nowej Ery i rozwijają przerobiony w nich materiał. Konspekty oparte są przede wszystkim na materiałach autentycznych, których tematy wywodzą się z doświadczenia naszych uczniów. Co tydzień otrzymacie konspekt ucznia oraz konspekt nauczyciela z odpowiedziami do ćwiczeń oraz wskazówki metodyczne do przeprowadzenia lekcji. Życzę owocnej pracy i mam nadzieję, że udzieli się Wam moja pasja do pracy z autentycznymi źródłami!

Łucka po ludzku, czyli kim jest Joanna Łucka?

"Jestem nauczycielką języka niemieckiego oraz angielskiego, metodykiem i współautorką projektu Authentic Teaching promującego nauczanie w oparciu o materiały autentyczne.

Nauczanie języka obcego to fascynujący proces, podczas którego pomagam uczniom samodzielnie otwierać drzwi do innego świata. Jestem ich odźwierną, która umiejętnie dobiera odpowiednie klucze. Na moich zajęciach język obcy nie jest celem samym w sobie, lecz sposobem na poznawanie świata, zdobywanie wiedzy i poszerzania horyzontów. Od najniższych poziomów konsekwentnie pracuję z materiałami autentycznymi, do których projektuję i przygotowuję autorskie ćwiczenia i konspekty. Dzięki materiałom autentycznym moje lekcje są aktualne, intrygujące oraz dopasowane do potrzeb i zainteresowań uczniów. Wierzę w nauczanie języka oparte na budowaniu relacji, zaangażowaniu i przede wszystkim na radości z procesu uczenia się."

Joanna Łucka

Niemiecki blog
Podziel się