Javascript is required

24 projekty, które musisz znać: pobierz e-book z podsumowaniem XI edycji „Projektantów edukacji”

16.07.2021

Projektanci edukacjiProgramy edukacyjne
Podziel się
ZaPROJEKTowani na sukces

Właśnie opublikowaliśmy e-book omawiający najciekawsze projekty z kolejnej, jedenastej edycji „Projektantów edukacji”. To, co jeszcze rok temu wydawało nam się sposobem na świętowanie jubileuszu konkursu, w tym roku zmieniło się w zwyczaj, który zamierzamy kontynuować. Pomysły i projekty nadsyłane na konkurs są zbyt dobre, aby ich nie uwiecznić. Właśnie dlatego już po raz drugi stworzyliśmy pokonkursowy e-book… i na tym się nie skończy!

Publikacja jest wirtualna, ale emocje prawdziwe

„ZaPROJEKTowani na sukces” – bo tak nazywa się nasze e-book – szczegółowo prezentuje i omawia 24 projekty przesłane na tegoroczny konkurs. Wybraliśmy takie, które zachwyciły nas swoją oryginalnością, świeżością, kreatywnością , a także perfekcyjną realizacją. Dodaliśmy także wypowiedzi twórców tych projektów, komentarze jurorów, opisy unikatowych elementów poszczególnych projektów i wnioski wypływające z ich realizacji. Zależało nam, aby pokazać nie tylko sedno poszczególnych projektów, ale też emocje towarzyszące ich powstawaniu, zapał uczestników, zachwyt specjalistów oceniających te prace. W ten sposób powstały 33 strony czystej inspiracji – do wykorzystania w szkole, na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań czy szkoleniach. To bardzo wartościowy materiał dla wszystkich pragnących wziąć udział w kolejnych edycjach inicjatywy, a także dla tych (nauczycieli i uczniów) zainteresowanych pracą metodą projektu. Uzupełnieniem treści e-booka jest pełna lista laureatów 1. i 2. etapu oraz podsumowanie jedenastej edycji konkursu. Edycji – przypominamy – trudnej, bo przypadającej na czas pandemii i lockdownu. Zobacz, w jaki sposób kreatywność i inwencja dzieci i nauczycieli po raz kolejny pokonały nudę, a niemożliwe stało się możliwe i osiągalne! 

Każdy może zostać „Projektantem edukacji”

Myślisz, że udział w konkursie wymaga jakiejś szczególnej, tajemnej wiedzy? Niezwykłych mocy? Nic bardziej mylnego! Potrzebny jest tylko dobry pomysł i determinacja, aby go zrealizować. Tu nie ma lepszych i gorszych uczestników, nie ma uprzywilejowanych. Liczy się to, co masz w głowie i co chcesz z tym zrobić. Jeśli zatem marzysz o krzewieniu oraz zdobywaniu wiedzy i umiejętności w ciekawy, niestandardowy sposób, to „Projektanci edukacji” Ci w tym pomogą. To najpopularniejszy ogólnopolski konkurs na pomysł na projekt edukacyjny. Stworzyło go wydawnictwo Nowa Era, a w roli jurorów występują uznani eksperci. Od 2010 roku odbyło się już jedenaście edycji wydarzenia. A teraz najlepsze: od 2019 roku w konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wcześniej najmłodsi uczniowie podstawówek nie mieli takiej możliwości). W ostatniej, jedenastej edycji do wygrania było łącznie 80 grantów na sumę 85 000 złotych. Plus nagroda specjalna przyznawana przez miesięcznik FOCUS, ma się rozumieć. Jest zatem o co walczyć. W „Projektantach edukacji” marzenia są na wyciągnięcie ręki, a kolejna, dwunasta edycja startuje już w październiku 2021. Koniecznie weź w niej udział!

Pobierz e-book tutaj

Projektanci edukacjiProgramy edukacyjne
Podziel się