Javascript is required

Balon Blum: Kształtuje charakter, ćwiczy umiejętności

21.11.2018

Wychowanie przedszkolne
Podziel się
Dwie postaci w balonie nad łąką.

Balon Blum to edukacyjny portal dla przedszkolaków. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz nowej formie gry fabularnej z licznymi animacjami i nagrodami podbija serca dzieci oraz ich rodziców.

Nauczyciele przedszkoli i rodzice szukają atrakcyjnych i wartościowych rozwiązań multimedialnych dla przedszkolaków, dających więcej możliwości niż tradycyjne pomoce dydaktyczne. Dlatego powstał portal Balon Blum, w którym dzieci zdobywają nowe umiejętności, przechodząc kolejne etapy gry razem z jej bohaterami, Bajem i Bajeczką.

Z rodzicami w grze

Portal to propozycja dla dziecka i jego rodziców. Dziecko towarzyszy bohaterom w wędrówce po niezwykłych krainach i wspólnie z nimi przeżywa najróżniejsze przygody. Rodzice natomiast mają do dyspozycji stronę z ciekawymi artykułami na temat wychowania i rozwoju dzieci. Po zalogowaniu w panelu rodzica mogą sprawdzać postępy dziecka i czytać rady, jak wspomagać rozwój jego konkretnych umiejętności. Dodatkowo przy każdym ćwiczeniu, pod przyciskiem „Co ćwiczy dziecko”, znajdą informację, jaki obszar rozwoju jest wspomagany przez konkretny typ ćwiczenia i jak to się może przydać później, podczas debiutu w szkole.

Mądra pomoc dla nauczyciela

Z portalu można korzystać nie tylko w domu, ale też w przedszkolu. To doskonałe uzupełnienie popołudniowych zajęć, dobre do pracy indywidualnej, grupowej oraz z dziećmi wymagającymi dodatkowego wsparcia. Nauczyciel może korzystać z portalu na dwa sposoby: podobnie jak dziecko podążać ścieżką gry lub skorzystać z wyszukiwarki i samodzielnie wybierać ćwiczenia. Wyszukiwarka dla nauczyciela daje mu dostęp do wszystkich zasobów na portalu. Umożliwia także łatwe ich przeszukiwanie zarówno pod kątem grupy wiekowej i ćwiczonego obszaru, jak i tematycznie, dając doskonałą okazję do uzupełnienia warsztatu pracy.

Podróż z Bajem i Bajeczką to:

  • informacja zwrotna dla dziecka po każdym ćwiczeniu,
  • ponad 550 ćwiczeń dla przedszkolaków,
  • fabularna gra z animacjami, wyzwaniami i nagrodami,
  • możliwość korzystania z gry na tabletach, komputerach, tablicach interaktywnych.

Zapraszamy na portal Balon Blum.

Wychowanie przedszkolne
Podziel się