Javascript is required

Dlaczego opłaca się nam, nauczycielom i rodzicom, aby dzieci czytały

28.01.2021

Programy edukacyjne
Podziel się
Zdjęcia Marii Deskur i Kariny Muchy.

W jaki sposób rozbudzać czytelniczą pasję wśród najmłodszych uczniów i dlaczego jest to tak ważne? Podczas webinarium postaramy się odpowiedzieć na pytania, które pojawiały się w głowie każdego nauczyciela języka polskiego.

Program webinarium:

  • Co daje czytanie – szanse dziecka, korzyści dla szkoły?
  • Jak rozwijać kompetencje czytelnicze i miłość do książek?
  • Jakie są kontrowersje wokół czytania?

Webinarium poprowadzą:

Maria Deskur – wydawczyni, ekspertka upowszechniania czytania, współzałożycielka wydawnictwa Muchomor, współtwórczyni serii „Basia” i „Czytam sobie”, współfundatorka i prezeska Fundacji Powszechnego Czytania, zwyciężczyni konkursu Zwyrtała 2019 na najlepszy pomysł na promocję czytelnictwa za akcję „Książka na receptę. Recepta na sukces”, autorka poradnika upowszechniania czytania Supermoc książek.

Karina Mucha – autorka pakietu edukacyjnego dla przedszkoli „Dzieciaki w akcji” wydawnictwa Nowa Era oraz trzech programów nauczania, w tym jednego nagrodzonego przez MEiN. Prowadzi wykłady dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Koordynatorka wojewódzka Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY. Obecnie zajmuje się także psychologią edukacji oraz bada, jak najskuteczniej pomagać dzieciom i młodzieży w poznawaniu świata i rozwijaniu swojego myślenia.

Programy edukacyjne
Podziel się