Javascript is required

Dziewiąta edycja „Projektu z klasą” rozstrzygnięta. Znamy zwycięskie projekty

28.11.2018

Podziel się
Obrady jury projektu.

Granty na łączną kwotę 62000 złotych zostały przyznane! Jury dziewiątej edycji konkursu „Projekt z klasą” wyłoniło laureatów 46 grantów. Pozostałe 10 grantów przyznali internauci w głosowaniu on-line. Sprawdź, czy Twoja szkoła jest wśród zwycięzców!

Wyniki już na stronie

Jury w składzie: Justyna Suchecka, Jolanta Gałecka, Marta Florkiewicz-Borkowska, Małgorzata Jankowska, Piotr Bucki oraz Jan Stradowski – wspomagane przez ekspertów przedmiotowych Nowej Ery – obradowało w poniedziałek 7 stycznia w siedzibie wydawnictwa Nowa Era. Spośród 640 nadesłanych projektów edukacyjnych wyłoniono 40, które w ocenie członków kapituły najlepiej realizują ideę konkursu, prezentując świeże, oryginalne i realistycznie rozplanowane pomysły na działania o charakterze projektowym. Jury przyznało też sześć nagród w kategoriach specjalnych: budujemy relacje, stosujemy nowe technologie, działamy z sercem, myślimy nieszablonowo, prezentujemy projekt i w kategorii jubileuszowej świętujemy niepodległość. Kolejne 10 zwycięskich projektów wskazali internauci. Oddali aż 106640 głosów, po raz kolejny udowadniając, jak dużym zainteresowaniem cieszy się konkurs. A aż sześć projektów zdobyło podwójne granty – w swojej kategorii wiekowej i w kategorii specjalnej lub głosowaniu internautów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Nagrodzone projekty i ich twórców poznacie na stronie projektzklasa.pl.

Podsumowanie jury

Jurorzy jednomyślnie podkreślali wyrównany, wysoki poziom tegorocznego konkursu. Chwalili także projekty zgłoszone przez zespoły ze szkół podstawowych. Dyskusja poprzedzająca wyłonienie zwycięzców była długa i burzliwa, obrady przeciągnęły się do późnego popołudnia. Nic w tym dziwnego: większość projektów prezentowała wysoki poziom merytoryczny i wykonawczy, co w naszym konkursie jest już tradycją. Łączna suma grantów opiewała na kwotę 62000 złotych i nasi jurorzy naprawdę musieli się nagłówkować, aby te granty sprawiedliwie rozdzielić. My – organizatorzy – nie możemy się już doczekać momentu, gdy owe granty przełożą się na realizację poszczególnych projektów!

Podziel się