Javascript is required

Egzaminy bez spiny – jak wspierać uczniów w przygotowaniu do egzaminu?

11.04.2024

WebinariumEgzamin Ósmoklasisty
Podziel się

Egzamin już wkrótce, a motywacji do nauki brak. Co można zrobić, aby uczniowie efektywnie przygotowywali się do egzaminu ósmoklasisty?Jak zwiększyć aktywność ósmoklasistów na ostatniej prostej przed egzaminem? Zachęcamy wszystkich rodziców i nauczycieli do obejrzenia rozmowy z Panią Anną Resler-Moskwa, która podpowiada, jak pomóc nastolatkom znaleźć motywację.

Program spotkania:

Webinar dla nauczycieli mający na celu zainspirować, jak motywować uczniów przygotowujących się do egzaminów. Zegar tyka a motywacja stoi w miejscu, odpowiedzialni czują się dorośli, czy mogą coś zrobić i jak zrobić by uczniowie efektywnie przygotowywali się? Omówię zasady skutecznej motywacji, która ma na celu zwiększyć aktywność ósmoklasistów w proces przygotowań.

  • 4xP (planowanie, powtarzanie, przygotowanie, postępy)
  • dialog motywujący
  • Edobrostan ucznia, edukacja na temat higieny pracy.

Webinarium poprowadzi:

Anna Resler-Moskwa jest terapeutką z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Ukończyła szkołę terapii poznawczo-behawioralnej (CBT z certyfikatem), terapii systemowej (WTTS Poznań) oraz szkołę pracy z rodzinami prowadzoną przez Grupę Synapsis. Jest autorką książek i artykułów w prasie naukowej i popularno-naukowej.

WebinariumEgzamin Ósmoklasisty
Podziel się