Javascript is required
Przejdź do treści głównej

Empiriusz gościem Dnia Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik

22.06.2024

Laboratoria przyszłości
Podziel się

4 września uczestniczyliśmy w Dniach Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik. Zostaliśmy zaproszeni na to wydarzenie przez firmę Samsung oraz CNK, aby zaprezentować nasze wirtualne laboratorium Empiriusz.

4 września uczestniczyliśmy w Dniach Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik. Zostaliśmy zaproszeni na to wydarzenie przez firmę Samsung oraz CNK, aby zaprezentować nasze wirtualne laboratorium Empiriusz.

Jak co roku firma Samsung zaprosiła wszystkich chętnych na Dzień Odkrywców, czyli bezpłatne zwiedzanie „Centrum Nauki Kopernik”, połączone z dodatkowymi atrakcjami. Na odwiedzających czekały ponad 400 eksponatów oraz 5 specjalnie przygotowanych stref, ukazujących możliwości najnowszych technologii. Gospodarzem jednej z nich był Empiriusz.

Na ten dzień przewidziano 3500 wejściówek, które rozeszły się w zaledwie 20 minut. Duże grupy zaciekawionych odwiedzających co 30 minut płynnie przechodziły przez bramki, aby zanurzyć się w świecie nauki.

W naszej strefie pod hasłem „Wirtualne laboratorium – prawdziwe eksperymenty” odwiedzający mogli odkryć, jak działa wirtualna rzeczywistość w laboratorium chemicznym.

Każdy po krótkim przeszkoleniu mógł samodzielnie przeprowadzić doświadczenie czy obejrzeć modele cząsteczek. Szczególnie entuzjastycznie reagowali najmłodsi odwiedzający, którzy zapewniali, że nauka chemii z Empiriuszem to wielkie „wow”. Nawet dorośli po krótkiej chwili wahania śmiało wkładali gogle i przejmowali kontrolery, aby pod okiem pracowników Nowej Ery wykonać doświadczenie i zobaczyć efekt końcowy. Obserwujący entuzjastycznie kibicowali i z uznaniem kiwali głowami, mówiąc, że żałują, że za ich czasów w szkołach nie było takiego sprzętu. Odwiedzający naszą strefę nauczyciele dopytywali, co zrobić, aby Empiriusz zagościł na stałe w ich szkole.

Strefa Empiriusza przez cały dzień, od 9.00 do 19.00, cieszyła się nieustającym zainteresowaniem uczestników Dnia Odkrywców. Pierwszymi odwiedzającymi byli Samsung CFO Suk Woo Lee oraz dyrektor CNK Robert Firmhofer.

Każdy zwiedzający opuszczał strefę Empiriusza z uśmiechem oraz odblaskową opaską, która przyczepiona do plecaka, torby czy roweru będzie przypominała o przygodzie z Empiriuszem, a także powodowała, że będzie lepiej widoczny i bezpieczniejszy na drodze.

Laboratoria przyszłości
Podziel się