Javascript is required

Jak dbać o uczniów ze SPE? Nowa Era partnerem konferencji „Integracja dla edukacji”

21.11.2018

Programy edukacyjne
Podziel się
Śmiejąca się dziewczynka przy laptopie.

W maju do dziewięciu największych polskich miast zawita cykl konferencji „Integracja dla edukacji”. Ich tematem przewodnim jest organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówkach oświatowych. Nasze wydawnictwo – partner wydarzenia – zaprezentuje publikacje i rozwiązania pomocne we wdrażaniu takich działań oraz w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Tegoroczna, piąta edycja konferencji ma na celu ułatwienie dyrektorom i nauczycielom szkół i przedszkoli wdrażanie rozporządzenia z 25 sierpnia 2017 r. dotyczącego organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówkach. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się ze skutecznymi rozwiązaniami, dobrymi praktykami i nowoczesnymi narzędziami wspierającymi ich w realizacji celów rozporządzenia. To także świetna okazja do pozyskania merytorycznej wiedzy w obszarze zintegrowanych działań ukierunkowanych na poprawę funkcjonowania ucznia w placówce oraz lepszej organizacji edukacji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczestnicy konferencji poznają innowacyjne narzędzia i metody wsparcia, uzyskają praktyczne  informacje dotyczące prowadzenia dokumentacji udzielonej pomocy, a także będą mogli wziąć udział w warsztatach z wykwalifikowaną kadrą trenerów.

Oferta od eksperta

Uczestnicy konferencji, którzy szukają praktycznych rozwiązań i materiałów do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, na pewno na dłużej zatrzymają się przy stoisku ekspozycyjnym Nowej Ery. Nasze wydawnictwo przykłada szczególną wagę do promowania metod pracy umożliwiających harmonijny rozwój każdemu dziecku. Także temu ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W naszej ofercie znajduje się między innymi ceniona, wielokrotnie nagradzana rodzina produktów eduSensus. Warto bliżej poznać te praktyczne i sprawdzone rozwiązania wspierające pracę z uczniami z dysleksją, z zaburzeniami funkcji poznawczych i percepcyjno-motorycznych, z zaburzeniami funkcji mowy i języka czy z trudnościami w czytani i pisaniu. Równie przydatne mogą okazać się programy i multimedia rozwijające predyspozycje matematyczne, wspomagające stymulację wielozmysłową, doskonalące uwagę słuchową czy wspomagające fizyczny, poznawczy i społeczno-emocjonalny rozwój dziecka.

Spotkajmy się na żywo

Konferencja „Edukacja dla integracji” odwiedzi dziewięć największych polskich miast. Wierzymy, że zechcą się Państwo tam z nami spotkać. Razem na pewno znajdziemy metody i rozwiązania, które ułatwią Państwu codzienną pracę z dziećmi i uczynią ją efektywniejszą. Oto terminy poszczególnych konferencji:

  • 8 maja Wrocław
  • 9 maja Katowice
  • 10 maja Kraków
  • 15 maja Gdańsk
  • 16 maja Łódź
  • 17 maja Poznań
  • 22 maja Lublin
  • 23 maja Warszawa
  • 29 maja Szczecin

Szczegółowy plan konferencji i więcej szczegółów na jej temat znajdą Państwo tutaj. Produkty z rodziny eduSensus można przejrzeć tutaj.

Programy edukacyjne
Podziel się