Javascript is required

Jak (i co) mówić, żeby rodzice słuchali?

19.02.2022

Szkoła podstawowaJęzyk polskiWebinarium
Podziel się
Zdjęcia czterech panelistek.

Zapraszamy na retransmisję webinarium o komunikacji z rodzicami.

O prowadzących:

Maria Deskur – wydawczyni, ekspertka upowszechniania czytania, współzałożycielka wydawnictwa Muchomor, współtwórczyni serii „Basia” i „Czytam sobie”, współfundatorka i prezeska Fundacji Powszechnego Czytania, zwyciężczyni konkursu Zwyrtała 2019 na najlepszy pomysł na promocję czytelnictwa za akcję „Książka na receptę. Recepta na sukces”, autorka poradnika upowszechniania czytania Supermoc książek.

Karina Mucha – koordynatorka wojewódzka Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY. Autorka pakietu edukacyjnego dla przedszkoli „Dzieciaki w akcji” wydawnictwa Nowa Era. Obecnie zajmuje się także psychologią edukacji oraz bada, jak najskuteczniej pomagać dzieciom i młodzieży w poznawaniu świata i rozwijaniu swojego myślenia.

Katarzyna Wilk – pracownik AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Trenerka i metodyczka zdalnego nauczania, ratowniczka czytelnictwa, turystka rowerowa. Projektuje i prowadzi e-szkolenia dla dorosłych, przede wszystkim w zakresie umiejętności i kompetencji cyfrowych. Interesuje się aspektem społecznościowym uczenia się. Oswaja nauczycieli z wolnymi licencjami i otwartymi zasobami edukacyjnymi.

Krystyna Rózga – wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej w Warszawie. Prowadziła wykłady na międzynarodowych konferencjach z organizacji klasy Montessori. Współautorka „Zintegrowanego programu nauczania wg. pedagogiki Montessori w klasach IV-VI)”. Prowadzi spotkania autorskie, promocje książek i kreatywne spotkania dla dzieci.

Program webinarium:

Rodzice potrzebują wsparcia wobec różnych zagrożeń XXI wieku, takich jak: wzrost zachorowań na depresję u dzieci i młodzieży, coraz większy odsetek uzależnionych od gier komputerowych i mediów społecznościowych, wzrost poczucia samotności i lęku u dzieci ze względu na izolację społeczną i zagrożenia pandemią Covid-19. Ratownicy Czytelnictwa w dyskusji ekspertów pokażą, jak można skutecznie wprowadzać w domach takie zasady, które pomogą w budowaniu dobrego środowiska do rozwoju każdego dziecka oraz jaki ma wpływ książka i wspólne czytanie na niwelowanie ww. problemów.

Obejrzyj webinarium:

Szkoła podstawowaJęzyk polskiWebinarium
Podziel się