Javascript is required

Kalendarz roku szkolnego 2022/2023

16.07.2022

Szkoła podstawowaSzkoła ponadpodstawowa
Podziel się
Kalendarz papierowy z długopisem.

Wakacje za nami, czas rozpocząć rok szkolny i zmierzyć się z niesionymi przezeń wyzwaniami. Kiedy przypadają ferie i egzaminy? O jakich ważnych datach warto pamiętać? Z naszym kalendarzem uda się wam zaplanować nadchodzący czas! Wszystkie najważniejsze daty zebraliśmy w jednym miejscu.

1 września uczniowie wrócili do szkół. Przywitajmy ten rok z otwartym kalendarzem i pomysłem, jak wykorzystać wspólny czas i cieszyć się z nowych możliwości. 

Egzaminy  

Egzaminy zgodnie z ustalonymi terminami odbędą się w maju. Terminy egzaminów maturalnych przypadają na początek miesiąca, tradycyjnie 4 maja odbędzie się egzamin z języka polskiego, który rozpocznie maturalny maraton. Jednak w tym roku następnym egzaminem będzie język obcy, z matematyką maturzyści zmierzą się dopiero w kolejnym tygodniu, 8 maja. Ósmoklasiści przystąpią do egzaminów z końcem miesiąca, pierwszy test przypada na 23 maja. Wyniki obu tych egzaminów poznamy w lipcu – egzaminu ósmoklasisty 3 lipca, a matur 7 lipca. 

Ferie zimowe 

Podzielone zostały na cztery tury: 

  • 16 - 29 stycznia 2023 r.: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie 
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r.: podlaskie, warmińsko-mazurskie 
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r.: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie 
  • 13 – 26 lutego 2023 r.: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie 

Wakacje i przerwy świąteczne 

Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia, uczniowie i nauczyciele będą się cieszyć czasem wolnym aż do końca roku kalendarzowego. Wiosenna przerwa świąteczna zacznie się 6, a zakończy 11 kwietnia. Rok szkolny zakończy się 23 czerwca 2022 roku.  

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralna Komisja Egzaminacyjna 

Pobierz kalendarz roku szkolnego 2022/2023:
 

Szkoła podstawowaSzkoła ponadpodstawowa
Podziel się